Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Kesin Onaylı Kredi Kartı Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 28.09.2022 Güncelleme Tarihi: 3.04.2023

Uzun vadeli taksit ayrıcalıkları ve puan biriktirme gibi avantajlara sahip olan kredi kartları, hemen hemen herkesin cüzdanında yer alır.

Kesin Onaylı Kredi Kartı Nedir?
Kredi kartı başvurusu yapmak için pek çok banka, müşterilerin şubeye gelerek işlemleri tamamlamasını bekler. Ayrıca bankalar kart başvurusunda gelir belgesi ve maaş bordrosu gibi bazı dokümanların ibrazını da talep eder.

Kesin Onaylı Kredi Kartı Nedir?

Günlük hayatta yapılan harcamalar sırasında sıklıkla kredi veya banka kartı gibi ödeme yöntemleri tercih edilir. 

Kesin onaylı kredi kartı, şubeye gitmeye gerek kalmadan başvuru yapabileceğiniz bir seçenektir. Bu karta internet şubesi ya da mobil bankacılık üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Kesin onaylı kredi kartı, başvurunun onaylanmasının ardından kurye ile adresinize veya en yakın banka şubesine gönderilir.

Şubeye Gitmeden Kesin Onaylı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı sahibi olmak için bazı adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekir. Kesin onaylı kredi kartı için ise bu işlemleri banka şubesine gitmeden tamamlamanız mümkündür. Bu işlemi, müşterisi olmak istediğiniz bankanın internet şubesinden veya mobil uygulaması üzerinden sadece birkaç adımda tamamlayabilirsiniz.

Bankaların online kanallarında kredi kartı başvurusuyla ilgili bir menü yer alır. Bu menüden ‘’yeni kart başvurusu’’ bağlantısına tıklayarak işlemlere kolay bir şekilde başlayabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi uygulama üzerinden eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra bankadan tarafınıza bir onay mesajı veya e-posta iletilir. Söz konusu iletilerde kart başvurunuzla ilgili bilgilendirmeler yer alır. Tüm bilgilendirmeleri dikkatli bir şekilde okuyarak kesin onaylı kredi kartı başvurusu işlemini tamamlayabilirsiniz. Her bankanın online kanalları farklı olduğundan söz konusu başvuru aşamaları değişiklik gösterebilir.

Kesin Onaylı Kredi Kartı Başvurusu Onaylanma Şartları Nelerdir?

Bankalar, kredi kartı başvurularını onaylamak için bazı hususları şart koşar. Kesin onaylı kredi kartı şartları da başvuruda bulunduğunuz bankanın işleyiş şekline göre değişiklik gösterebilir. Karşılanması beklenen şartlardan ilki, başvuru yaptığınız bankada vadeli ya da vadesiz bir hesabınızın bulunmasıdır. Bankalar, kendi müşterilerine daha hızlı ve kolay bir şekilde kredi kartı verir. Söz konusu kartın limiti ise aylık gelir durumunuza göre belirlenir. Kredi notunun yüksek olması hâlinde ise kart limiti arttırılabilir. Ancak ilgili kredi kartının limiti ilk aşamada çoğunlukla düşük düzeyde tutulur.

Hangi Bankalar Kesin Onaylı Kredi Kartı Verir?

İnternet ve mobil kanallar üzerinden müşterilerine hizmet veren tüm bankalar, kesin onaylı kredi kartı başvurusu yapmanıza imkân tanır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan ve gelir durumunu beyan etmeden kesin onaylı kredi kartı veren bankalar ise aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Tabloda yer alan bankalar, müşterilerine kredi kartı başvurusu sırasında önemli kolaylıklar sağlar. İşlemleri kısa sürede tamamlayarak başvurunuzu yapabilir, kredi kartınızın kullanıma açılmasını bekleyebilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredi Kartı Ne Zaman Kullanıma Hazır Olur?

Kesin onaylı kredi kartını ne zaman kullanabileceğiniz ilgili bankaya bağlı olarak değişiklik gösterir. Başvuru esnasında internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden ‘’Kartımın anında kullanıma açılmasını istiyorum.’’ seçeneğini işaretleyerek sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlamanız mümkündür. Böylece onaylı kredi kartınız size ulaşmadan önce kullanıma hazır hâle gelecektir. Siz de şubeye gitmeden kredi kartı sahibi olmak isterseniz ilgili ödeme yöntemi için başvurunuzu müşterisi olduğunuz veya farklı bir banka üzerinden yapabilir, bu kolaylıktan anında yararlanmaya başlayabilirsiniz. Kart başvurusu yapabileceğiniz tüm bankalara HangiKredi sayesinde pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

55 Oy

-

1,89 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Neden Zam Yapılır? 14.06.2024

  Neden Zam Yapılır?

 • Enflasyon Gerçeği 14.06.2024

  Enflasyon Gerçeği

 • Bütünleşik Finans Nedir? 11.06.2024

  Bütünleşik Finans Nedir?

 • Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri 7.06.2024

  Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri