Araç Kasko Değerini Sorgulamak Neden Önemli?

Trafik sigortası gibi zorunlu olmasa da kasko, yapılmasında fayda olan bir sigorta türü. Kasko fiyatları ise sigortanın kapsamına ve sigorta şirketine göre değişiklik gösteriyor. Kasko fiyatlarının değişiklik göstermesinin bir sebebi de aracın yaşı, modeli gibi özellikleri. İşte bu özelliklerin hepsinin bir araya gelerek oluşturduğu değer araç kasko değeri oluyor.

Araç kasko değerinin belirlenmesi, kasko ile ilgili tüm süreci etkiliyor. Hangikredi.com araç kasko değeri hesaplama aracını kullanarak aracınızın kasko değerini sorgulayabilirsiniz. Aracınızın markası, modeli ve model yılını girerek yapacağınız hesaplama neticesinde çıkan tutar aracınızın kasko değeridir ve sigorta teminatları bu bedel üzerinden verilir.

Araç kasko değer ile MTV indirimlerinden de faydalanabilirsiniz…

Araç kasko değer listesi Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından düzenli olarak belirlenir. Araç kasko değer listesi 15 yaşına kadar olan motorlu kara taşıtları için hazırlanır. 15’ten yaşlı olan taşıtların sigorta bedeli, sigorta şirketi tarafından belirlenir. Ayrıca, kasko sigortası yaptırmanın yanı sıra motorlu taşıtlar vergisi ödemesi sırasında da aracın kasko değeri kullanılır. MTV indirimlerinden faydalanabilmek için aracınızın kasko değerini bilmeniz gerekiyor.

Araca sonradan eklenen aksesuar ve özellikler, kasko değer listesinde belirtilen tutara dahil değildir. Bu parçaların da sigorta poliçesine dahil edilebilmesi için poliçe hazırlandığı sırada sigorta şirketine belirtmeniz gerekir.

Aracınızın kasko değerini merak ediyorsanız Hangikredi.com Kasko sayfasında yer alan kasko değer listesi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. En avantajlı kasko sigortası ürününü bulmak ve satın almak için de Hangikredi.com Kasko sayfasından faydalanabilirsiniz.

Aracınızın Kasko Değerini Hesaplamak İçin Tıklayın
Araç Kasko Değerini Sorgulamak Neden Önemli?
5 (100%) 5 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir