Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Araç Kasko Değerini Sorgulamak Neden Önemli?

Merve Mumcu

Merve Mumcu

17.08.2016

Trafik sigortası gibi zorunlu olmasa da kasko, yapılmasında fayda olan bir sigorta türü.

Araç Kasko Değerini Sorgulamak Neden Önemli?

Kasko fiyatları ise sigortanın kapsamına ve sigorta şirketine göre değişiklik gösteriyor. Kasko fiyatlarının değişiklik göstermesinin bir sebebi de aracın yaşı, modeli gibi özellikleri. İşte bu özelliklerin hepsinin bir araya gelerek oluşturduğu değer araç kasko değeri oluyor.

Trafik sigortası gibi zorunlu olmasa da kasko, yapılmasında fayda olan bir sigorta türü. Kasko fiyatları ise sigortanın kapsamına ve sigorta şirketine göre değişiklik gösteriyor. Kasko fiyatlarının değişiklik göstermesinin bir sebebi de aracın yaşı, modeli gibi özellikleri. İşte bu özelliklerin hepsinin bir araya gelerek oluşturduğu değer araç kasko değeri oluyor.

Araç kasko değerinin belirlenmesi, kasko ile ilgili tüm süreci etkiliyor. Hangikredi.com araç kasko değeri hesaplama aracını kullanarak aracınızın kasko değerini sorgulayabilirsiniz. Aracınızın markası, modeli ve model yılını girerek yapacağınız hesaplama neticesinde çıkan tutar aracınızın kasko değeridir ve sigorta teminatları bu bedel üzerinden verilir.

Araç kasko değer ile MTV indirimlerinden de faydalanabilirsiniz…

Araç kasko değer listesi Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından düzenli olarak belirlenir. Araç kasko değer listesi 15 yaşına kadar olan motorlu kara taşıtları için hazırlanır. 15’ten yaşlı olan taşıtların sigorta bedeli, sigorta şirketi tarafından belirlenir. Ayrıca, kasko sigortası yaptırmanın yanı sıra motorlu taşıtlar vergisi ödemesi sırasında da aracın kasko değeri kullanılır. MTV indirimlerinden faydalanabilmek için aracınızın kasko değerini bilmeniz gerekiyor.

Araca sonradan eklenen aksesuar ve özellikler, kasko değer listesinde belirtilen tutara dahil değildir. Bu parçaların da sigorta poliçesine dahil edilebilmesi için poliçe hazırlandığı sırada sigorta şirketine belirtmeniz gerekir.

Aracınızın kasko değerini merak ediyorsanız Hangikredi.com Kasko sayfasında yer alan kasko değer listesi hesaplama aracını kullanabilirsiniz. En avantajlı kasko sigortası ürününü bulmak ve satın almak için de Hangikredi.com Kasko sayfasından faydalanabilirsiniz.

Aracınızın Kasko Değerini Hesaplamak İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

 • Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 3.01.2021

  Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.