Nakit Avans İle Taksitli Nakit Avans Arasındaki Fark Nedir?

Gelişen bankacılık terimleri hayatımızı kolaylaştırsa da bankacılık terimleri arasında bazen kargaşa olabiliyor. Tüketicilerin karıştırdıkları kavramlar arasında nakit avans ve taksitli nakit avans da var. Birbirine çok benzeyen bu iki finans ürünün detaylarını ve farklarını sizin için derledik.

Nakit avans da taksitli nakit avans da kredi kartınız üzerinden çekebileceğiniz ek limitleri ifade eder. Her iki seçenekte de bankaya belge sunulmadan ve başvuru süreci geçirmeden anında gün ve saat fark etmeksizin ATM’lerden para çekilebilir. Çekebileceğiniz tutar limitiniz doğrultusunda değişiklik gösterir.

Acil para lazım olduğunda nakit avans ile para çekerseniz borcunuza günlük faiz uygulanır. Çektiğiniz tutarı bankaya geri ödeyene kadar borcunuza faiz işlemeye devam eder. Son ödeme tarihini geçirmeniz halinde ise gecikme faizi uygulanır. Bu nedenle alınan borcun kısa sürede ödenmesi tüketicinin yararına olur.

Taksitli nakit avans, nakit avansın bir benzeridir. Taksitli nakit avansta da belge sunulmasına gerek olmadan, şubeye gitmeden, başvuru süreci geçirmeden, gün ve saat farketmeksizin limitler çerçevesinde ATM’den para çekilebilir. Taksitli nakit avans 3, 6, 9 ve 12 ay vade ile alınabilir. Borca uygulanacak aylık faiz oranı tüm bankalar için sabittir.

İçindekiler

Aradaki fark ne?

Taksitli nakit avansı, nakit avanstan ayıran nokta ödeme süreci. Nakit avansta alınan borca günlük faiz işlerken taksitli nakit avansa aylık faiz işler. Nakit avans borcunuzu en hızlı ödemek sizin için kârlı olacakken taksitli nakit avansı seçtiğiniz vadede ödeyebilirsiniz. Bu açıdan bakıldığında acil nakit ihtiyaçları için nakit avans da taksitli nakit avans da kolay bir seçenek olmakla birlikte daha uzun sürede ödenebildiği için taksitli nakit avans daha avantajlı bir seçenek.

Acil nakit ihtiyacınız için Hangikredi.com taksitli nakit avans hesaplama aracını kullanarak taksitli nakit avans hesaplaması yapabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Hesaplaması İçin Tıklayın
Nakit Avans İle Taksitli Nakit Avans Arasındaki Fark Nedir?
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

2 yorum

  1. Taksitli nakit avans ilk cekilen aydan sonra mi odeme yapmak gereklidir

  2. Merhaba Ahmet,

    Son ödeme tarihinize göre ödeme yapmanız gerekir.

    İyi günler dileriz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir