Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Kredi Öderken Zorlanmamak İçin Ne Yapmalı?

Moneye

Yayımlama Tarihi: 23.03.2021 Güncelleme Tarihi: 10.05.2023

Çekilen kredinin tutarı, vadesi ve faiz oranına bir ödeme planı oluşturmak gerekir.

Kredi Öderken Zorlanmamak İçin Ne Yapmalı?
Oluşturacağınız ödeme planı için rehber niteliğinde olan blog yazımızı inceleyebilirsiniz!

Bir ihtiyacınızı karşılamak ya da bir hayalinizi gerçekleştirmek için kredi kullanmaya karar verdiniz. Peki, kredi ödemeleri başladığında, harcamalarınızı yeniden nasıl planlayacağınızı düşündünüz mü?

Kredi Ödemenizi Planlayın

İyice araştırdınız, karşılaştırdınız, ödeme planı kendinize en uygun olan krediyi seçtiniz ve kullandınız diyelim… Şimdi sıra ödemelerinizi düzenli olarak, sorunsuz bir şekilde yapabilmekte.

Kredi borcu ödeme sürecinizi doğru bir planlama ile hiç olmadığı kadar kolay atlatabilirsiniz. Detaylar "Kredi Borcu Ödemesi Nasıl Planlanır?" yazısında!

Artık bütçenizde yer kaplayan bir alan daha olduğuna göre, harcamaları yeniden gözden geçirmek ve geliri buna göre dağıtmakta fayda var. Peki ne yapabilirsiniz?

Olmasa da olur dediğiniz, ihtiyaç dışı, alışkanlıkla yaptığınız harcamalardan tasarruf ederek, bu parayı kredi ödemeniz için kenara koymaya başlayabilirsiniz.

Bunlar, dışarıdan sipariş edilen yiyecekler, markete gittiğinizde aklınızı çelen abur cuburlar, bütçeyi aşan kıyafetler, aksesuarlar, hediyeler vb. harcamalar olabilir.

Aylık Harcamalarınızı Hesaplayın

1 ayda paranızın ne kadarı bu tip alanlara gidiyor? Hesaplayın. Peki, bunun ne kadarını yapmaya devam edip ne kadarını artık kredi ödemeleriniz için kullanabilirsiniz?

Paranızı bir alandan diğerine yönlendirmek, zora girmenizi önleyecek.

Kontrolü sağlamak için mutlaka harcamalarınızı yazın. Kendinize koyduğunuz limiti aşmamak için bu önemli.

İhtiyaç kredisini erken ödediğinizde vade tutarları belirli oranda düşer ve indirim olarak total ödeyeceğiniz ücretin üzerine yansır. "İhtiyaç Kredisi Erken Ödeme" yazısı üzerinden detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Moneye ile harcamalarınızı kolayca takip edebilir, limitinize uyabilmek için raporlara ulaşabilir ve minik sohbetler yaparak harcama alışkanlıklarınızı değiştirebilir, Moneye'ı buradan indirebilirsiniz.
 

close icon

Yazar Hakkında

yazar
Moneye

Özlem Denizmen’in öncülüğünde kurulan Moneye, size en uygun olan tasarruf programını hazırlayan kişiye özel bir programdır. Birikim ve tasarruf hedefleri doğrultusunda kişisel öneriler sunarak hem motivasyonunuzu yükseltmeyi hem finansal okuryazarlık seviyenizi artırmayı hem de belirli davranışları alışkanlık haline getirebilmenizi sağlar.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

7 Oy

-

3,14 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Genç Çiftlere Faizsiz Evlilik Kredisi 27.09.2023

  Genç Çiftlere Faizsiz Evlilik Kredisi

 • Gelir Tablosu Nedir? 26.09.2023

  Gelir Tablosu Nedir?

 • Dijital Hizmet Vergisi Nedir? 25.09.2023

  Dijital Hizmet Vergisi Nedir?

 • Kar/Zarar Dağıtımı Nedir? 22.09.2023

  Kar/Zarar Dağıtımı Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon