Bu yöntemlerle tasarruf yapın!

Geliri giderlere yettirmeye çalışmak hepimizin sorunu. Ay başında yapılan hesaplar ay sonuna uymayabiliyor. O zaman ayağımızı yorganımıza göre uzatabilmek için bazı tasarruf önlemleri almamız gerekebilir.

Peki nereden, nasıl tasarruf edebiliriz?

İlk Akla Gelen: Faturalar

Tasarruf için ilk basamak faturalar. Su, elektrik, doğal gaz , internet ve telefon faturaları için öncelikle fazla ve gereksiz kullanımları önlememiz gerekiyor. İki ampul ışığında mı oturuyorsunuz? Bire düşürün. Bulaşıkları ortadan kalksın diye elinizde mi yıkıyorsunuz? Makineye atın. Doğal gaz faturası çok mu geldi? Battaniyeyle oturun… Bunlar klasik önlemler fatura tasarrufu için bunlar dışında yapabileceğiniz başka şeyler de var.

Green-eyed kitten under plaid shirt

Elektrik, internet ve telefon faturaları tarife ve kurum seçebileceğiniz hizmetler. Eğer yaşadığınız bölgede birden fazla elektrik tedarik şirketi varsa elektrik tedarikçinizi seçerek faturanızdan tasarruf edebilirsiniz. Yine aynı şekilde internet ve telefon tarifeniz için araştırma yaparak sizin kriterlerinize uyan daha ucuz bir seçenek bulabilirsiniz. Elektrik ve internet faturanızdan tasarruf edebilmek için Hangikredi.com’dan hemen sorgulama yapabilirsiniz.

kredi-karti

Kredi Kartından Tasarruf Olur Mu?

Kredi kartından tasarruf mu edilir demeyin. Kredi kartı artık pek çoğumuzun cüzdanında. Özellikle ay başındaki hesap ay sonuna uymadığında hayat kurtarıcımız. Peki bu kurtarıcı daha avantajlı bir hale gelebilir mi? Doğru kredi kartını bulup, kampanyaları takip ederseniz alışverişlerinizi kazançlı hale getirebilirsiniz. Tasarruf edeceğiniz hemen hemen her şey ürün satın alma ile ilgili ve bu ürünleri kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Kartınız sık ve yaygın kampanya düzenliyorsa gıda, giyim, kozmetik, akaryakıt, kültür sanat gibi pek çok farklı alanda yapacağınız alışverişleri indirimli yapabilir, bu alışverişlerden puan kazanabilirsiniz. Unutmayın, kredi kartı akıllı kullanıldığında kazanç sağlar!

En Avantajlı Kredi Kartını Bulmak İçin Tıklayın!

araba-sigortasi

 

Büyük Düşünün: Sigorta

Tasarruf konusunda aklınıza gelen ilk kalem olmasa da aslında büyük bir kalem. Özellikle araç sahibiyseniz her yıl yaptırmak zorunda olduğunuz bir trafik sigortası poliçeniz var. Bunun yanı sıra isteğe bağlı olsa da pek çok kişi kasko sigortası da yaptırıyor. Ev sahibiyseniz DASK yine yaptırmak zorunda olduğunuz sigortalar arasında. Yine isteğe bağlı olan bir de sağlık sigortası var…

Sigorta poliçelerinin her yıl yenilenmesi gerekir. Uğraşmamak için her yıl aynı sigorta şirketinden poliçenizi yeniletiyor olabilirsiniz ama sorgulama yaparak daha avantajlı bir sigorta seçeneği bulabilir ve sigorta kaleminden tasarruf edebilirsiniz.

En Avantajlı Sigorta Teklifini Almak İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir