Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Evlenecek Çiftlere Tasarruf Önerileri

HangiKredi

HangiKredi

8.05.2019

Havaların ısınmasıyla düğün sezonu da açılıyor.

Evlenecek Çiftlere Tasarruf Önerileri

Hisler kadar bütçenin de önemli olduğu bu süreçten, iyi bir bütçe planlaması yaparak daha az borçla hatta borçsuz şekilde çıkmak mümkün.

Öncelikle çiftlerin birbirlerinin para karakterlerini, harcama alışkanlıklarını ve bütçelerini bilmesi gerekiyor. Bu detaylar bilindiğinde ortak bir bütçe yaratmak çok daha kolay. Evlenmeye karar verdiğiniz andan evleneceğiz tarihe kadar alınacak her şeyi planlayıp bütçelendirerek, yarattığınız ortak bütçeyle hem gereksiz alışverişlerden kaçınırsınız hem de indirimleri takip ederek kazançlı alışveriş yapabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz düğüne göre bütçe oluşturmak yerine bütçenize göre bir düğün yapmak!

İkinci olarak alınacaklar listenizi bütçenize göre düzenlemelisiniz. Konu düğün olunca harcama kalemleri artıyor da artıyor; nikâh, nikâh şekeri, fotoğraf, gelinlik, damatlık, takı, ev eşyası, balayı… Hepsi ciddi bütçeler gerektiren harcamalar. Bütün bunları bütçenize göre sınırlandırarak ödemekte güçlük çekeceğiniz borçlar yerine yeni hayatınıza borçsuz ve tasarruflu başlayabilirsiniz. Tabiri caizse ayağınızı yorganınıza göre uzatarak bu süreci kazançlı olarak tamamlayabilirsiniz.

Planlayarak satın alırsanız genel bütçeden tasarruf edersiniz

Son olarak iyi bir piyasa araştırması harcamalarınızda büyük oranda tasarruf etmenizi sağlar. İnternette evlenecek çiftler için yer alan ihtiyaç listelerinden birini kendi ihtiyaç ve özelliklerinize göre düzenledikten sonra almanız gereken her bir eşyanın yanına o kaleme ne kadar bütçe harcayabileceğinizi yazın. Daha sonra her bir kalem için en az 3 fiyat bulacak şekilde bir piyasa araştırması yapın. Böylece fiyat/performans açısından ürünlerin en uygun fiyatını bulmuş ve bütçenizi en tasarruflu şekilde yönetmiş olursunuz. Ayrıca kredi kartlarının kampanyaları da bu dönemde size çok fayda sağlayabilir. Kredi kartı kampanyalarını takip ederek özellikle beyaz eşya ve mobilyada indirim ve taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Özellikle kısıtlı zamanda birçok ihtiyaç için alışveriş yapmak insanı paniğe sürüklüyor. Bu adımları takip ederek paniklemeden, ne alacağınızı, ne kadar bütçeniz olduğunu görerek sakince ve planlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Bu süreci zorlanmadan atlatmak için kişisel finans yapmak çok önemli. Kişisel finans ile ilgili detaylı bilgi almak için bir diğer yazımızdan destek alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

HangiKredi

Finans dünyasıdan en güncel haberler ve tüm merak ettikleriniz HangiKredi'de!

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı 3.03.2021

  Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı

 • Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2.03.2021

  Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır 1.03.2021

  Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır

 • Emtia Nedir, Türleri Nelerdir? 18.02.2021

  Emtia Nedir, Türleri Nelerdir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.