Evlenecek Çiftlere Tasarruf Önerileri

Havaların ısınmasıyla düğün sezonu da açılıyor. Hisler kadar bütçenin de önemli olduğu bu süreçten, iyi bir bütçe planlaması yaparak daha az borçla hatta borçsuz şekilde çıkmak mümkün.

Öncelikle çiftlerin birbirlerinin para karakterlerini, harcama alışkanlıklarını ve bütçelerini bilmesi gerekiyor. Bu detaylar bilindiğinde ortak bir bütçe yaratmak çok daha kolay. Evlenmeye karar verdiğiniz andan evleneceğiz tarihe kadar alınacak her şeyi planlayıp bütçelendirerek, yarattığınız ortak bütçeyle hem gereksiz alışverişlerden kaçınırsınız hem de indirimleri takip ederek kazançlı alışveriş yapabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz düğüne göre bütçe oluşturmak yerine bütçenize göre bir düğün yapmak!

İkinci olarak alınacaklar listenizi bütçenize göre düzenlemelisiniz. Konu düğün olunca harcama kalemleri artıyor da artıyor; nikâh, nikâh şekeri, fotoğraf, gelinlik, damatlık, takı, ev eşyası, balayı… Hepsi ciddi bütçeler gerektiren harcamalar. Bütün bunları bütçenize göre sınırlandırarak ödemekte güçlük çekeceğiniz borçlar yerine yeni hayatınıza borçsuz ve tasarruflu başlayabilirsiniz. Tabiri caizse ayağınızı yorganınıza göre uzatarak bu süreci kazançlı olarak tamamlayabilirsiniz.

Planlayarak satın alırsanız genel bütçeden tasarruf edersiniz

Son olarak iyi bir piyasa araştırması harcamalarınızda büyük oranda tasarruf etmenizi sağlar. İnternette evlenecek çiftler için yer alan ihtiyaç listelerinden birini kendi ihtiyaç ve özelliklerinize göre düzenledikten sonra almanız gereken her bir eşyanın yanına o kaleme ne kadar bütçe harcayabileceğinizi yazın. Daha sonra her bir kalem için en az 3 fiyat bulacak şekilde bir piyasa araştırması yapın. Böylece fiyat/performans açısından ürünlerin en uygun fiyatını bulmuş ve bütçenizi en tasarruflu şekilde yönetmiş olursunuz. Ayrıca kredi kartlarının kampanyaları da bu dönemde size çok fayda sağlayabilir. Kredi kartı kampanyalarını takip ederek özellikle beyaz eşya ve mobilyada indirim ve taksit imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Özellikle kısıtlı zamanda birçok ihtiyaç için alışveriş yapmak insanı paniğe sürüklüyor. Bu adımları takip ederek paniklemeden, ne alacağınızı, ne kadar bütçeniz olduğunu görerek sakince ve planlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Bu süreci zorlanmadan atlatmak için kişisel finans yapmak çok önemli. Kişisel finans ile ilgili detaylı bilgi almak için bir diğer yazımızdan destek alabilirsiniz.

Evlenecek Çiftlere Tasarruf Önerileri
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir