Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Yeni Evli Çiftler İçin Ev Alma Rehberi

HangiKredi

HangiKredi

30.12.2019

Kültürümüzde evlilik, evlenen çiftin bir ev sahibi olmasıyla ilişkilendiriliyor.

Yeni Evli Çiftler İçin Ev Alma Rehberi

Aile olmak için bir adım atarak evlilik kararı veren çiftlerin, yıllarca kirada oturmak yerine, bütçelerine gKültürümüzde evlilik, evlenen çiftin bir ev sahibi olmasıyla ilişkilendiriliyor. Aile olmak için bir adım atarak evlilik kararı veren çiftlerin, yıllarca kirada oturmak yerine, bütçelerine göre kredi imkânlarıyla, kira öder gibi ev sahibi olması avantajlı bir çözüm. Düğünde hediye edilen takıları bir yatırıma dönüştürüp, değerlendirmek için ev satın almayı tercih eden pek çok çift var. Takıları teminat yaparak ev sahibi olmak kârlı ve iyi bir yatırım.re kredi imkânlarıyla, kira öder gibi ev sahibi olması avantajlı bir çözüm.

Kültürümüzde evlilik, evlenen çiftin bir ev sahibi olmasıyla ilişkilendiriliyor. Aile olmak için bir adım atarak evlilik kararı veren çiftlerin, yıllarca kirada oturmak yerine, bütçelerine göre kredi imkânlarıyla, kira öder gibi ev sahibi olması avantajlı bir çözüm. Düğünde hediye edilen takıları bir yatırıma dönüştürüp, değerlendirmek için ev satın almayı tercih eden pek çok çift var. Takıları teminat yaparak ev sahibi olmak kârlı ve iyi bir yatırım.

Yeni evli çiftler ev alırken nelere dikkat etmeli? Satın alacakları evin nasıl özellikleri olmalı? Yeni evli çiftler için önerilerimizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Evi İhtiyacınıza Göre Seçin

Evlenecek olan ya da yeni evli çiftlerin yaptıkları en büyük hatalardan biri ihtiyaçlarından daha büyük bir ev tercih etmeleri. Henüz 2 kişi olan bir aile için 1+1 ya da 2+1 evler pek çok açıdan daha avantajlı olacaktır. Siz de ilk önce kullanım alanı küçük olan bir ev tercih ederek küçük bir evin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Metrekaresi küçük bir evin hem kredi taksitlerini daha rahat ödersiniz hem de ısınma, eşya ve aidat gibi masraflarda tasarruf edebilirsiniz.

Semt Seçerken Dikkat Edin

Alacağınız evin konumu da en az evin özellikleri kadar önemli. Sizin ve eşinizin çalıştığı yer, ev seçiminizde dikkat edeceğiniz ilk kıstas olmalı. İşiniz ve eviniz arasındaki mesafeyi iyi ayarladığınızda her gün yolda kaybedeceğiniz vakti en aza indirerek ailenizle daha çok vakit geçirme şansı yakalayabilirsiniz.

İşinize yakın bir konumu tercih ederek filtrenizi daralttıktan sonra ikinci kıstasınız sosyal hayatınıza uygun bir semt tercihi olmalı. Satın alacağınız ev uygun fiyatlı, çok odalı ya da çok iyi durumda olan bir ev olsa da ailenize, arkadaşlarınıza uzak bir konumda olduğunda uzun vadede sizi zorlayıp mutsuz edebilir. Şehir merkezinden uzak, sessiz ve sakin bir semtte oturmak isteseniz bile hem sosyal çevrenizden hem ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alışveriş merkezlerinden de uzaklaşmış olursunuz. Ancak şehir merkezinden uzak olsa da ulaşım imkanları çeşitli ve kolay bir ev tercih ederek bu durumu minimize edebilirsiniz. Evin konumu ulaşım imkânlarıyla birlikte değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Yakın zamanda çocuk sahibi olmayı düşünen çiftler için ev alacağınız semtte bulunan okullar, çocukların vakit geçirebileceği parklar ve alışveriş olanakları da önemli kıstaslar arasında. Ev alırken bu kıstasları göz önünde bulundurursanız ileride karşınıza problem olarak çıkabilecek konuları önceden çözmüş olursunuz.

Bütçenize Uygun Krediyi Bulun

Alacağınız ev ile ilgili en önemli koşul ise bütçenize uygun bir seçim yapmak. Özellikle evliliğinizin ilk yıllarında beklenmeyen giderler karşısında zor durumda kalsanız bile ödemekte güçlük çekmeyeceğiniz taksitler olduğunda bütçenizi zorlamamış olursunuz. Ayrıca kredi çekeceğiniz bankanın size uyan farklı ödeme planları sunması ödemelerinizi kolaylaştıracaktır. Çektiğiniz konut kredisi tutarına göre ne kadar geri ödeme yapacağınızı öğrenmek için Hangikredi Konut Kredisi sayfasından konut kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

KONUT KREDİSİ HESAPLA

Yazar Hakkında

HangiKredi

Finans dünyasıdan en güncel haberler ve tüm merak ettikleriniz HangiKredi'de!

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı 3.03.2021

  Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı

 • Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2.03.2021

  Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır 1.03.2021

  Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır

 • Emtia Nedir, Türleri Nelerdir? 18.02.2021

  Emtia Nedir, Türleri Nelerdir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.