Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Kredi Kartı Para İadesi

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 4.09.2019 Güncelleme Tarihi: 11.12.2023

Kredi kartı para iadesi tüketicileri çoğu zaman endişelendiren bir konudur çünkü kredi kartına iade süreci uzun sürebiliyor.

Kredi Kartı Para İadesi
Kredi kartı para iadesi ile ilgili detayları sizin için derledik. Kredi kartınızla bir ayakkabı aldığınızı düşünün. Ayakkabıyı aldınız eve geldiniz ama aslında çok da rahat olmadığını fark ettiniz. Ayakkabıyı iade etmek istiyorsunuz. Ayakkabıyı iade edebilirsiniz ancak paranın size dönüş konusu bazı ayrıntılara bağlı olarak değişebilir.

Kredi Kartı Dolandırıcılığı Para İadesi

Günümüzde kredi kartı dolandırıcılarının sayısı bir hayli artmış durumda. Bu nedenle dolandırıcılara karşı dikkatli olmak büyük önem arz ediyor. Kesinlikle banka personeli olsa dahi kimseye şifrenizi vermemenizi tavsiye ediyoruz. İnternet üzerinden alışveriş yaparken de güvendiğiniz kanallardan alışveriş yapmaya özen gösterin.

Kredi Kartı Para İadesi Ne Zaman Yapılır?

Ürün iadesi ve para iadesi işlemleri satıcıya ve bankalara göre farklılık gösterir. Ancak genellikle kredi kartına para iadesi işlemleri ortalama 15 iş günü sürer.

Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde iade sürecinin daha uzun olduğunu görüyoruz. Zira ilk etapta aldığınız ürünü kargoyla geri göndermeniz gerekiyor. Bu gibi ayrıntılar iade sürecinin daha uzun sürmesine neden oluyor.

Para İadesi Yapıldığı Nasıl Anlaşılır?

İade için başvuru yaptıktan sonra, bankanızdan size SMS ya da e-mail gelecektir. Bunlar haricinde kart limitinizi ve son hareketlerinizi de kontrol ederek, iade yapılıp yapılmadığını anlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Para İadesi Politikası Hangi Satıcıda Nasıl İşliyor?

Kredi kartına para iadesi sürecinde herhangi bir tutarlılık maalesef bulunmuyor. Firmalar bankalarla yaptıkları anlaşmalar vb. gibi durumlar nedeniyle birbirlerinden çok farklı prosedürler izleyebiliyorlar. Bu nedenle iade talebi başlatmadan önce araştırma yapmanın son derece önemli olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Hepsiburada Kredi Kartı Para İadesi

Hepsiburada en çok internet alışverişinin yapıldığı sitelerden bir tanesi. Hepsiburada’da kredi kartı iade işlemi on iş günü kadar sürebiliyor.

Migros Kredi Kartı Para İadesi

Migros mağazalarında kredi kartı para iadesi işlemi ortalama 10 iş günü kadar sürüyor.

Trendyol Kredi Kartı Para İadesi

Trendyol alışveriş sitesinde ise geri ödeme işlemleri iki ila on iş günü arasında sürüyor.

Bankalara göre para iadesi yansıma süreleri şu şekilde:

Banka    Kredi Kartı       Banka Kartı   
Albaraka Türk 4 8
ING 8 8
Odeabank 4 8
Akbank 2 8
Şekerbank 8 8
Halkbank 2 8
TEB 8 8
close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

52 Oy

-

2,98 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

2 Yorum

Filiz
Filiz 6.08.2020 • 00:00

Merhabalar N 11 den kredi kartiyla aldigim ürünü bankadan 18 ay taksiylendirmek için mesaj gönderdim fakat banka bana onay mesajı göndermedi sonra ürünü almaktan sabah vaz gectik ve iptal ettim bu 3 . Günün ama para hesaba gelmedi bankayla görüştüm parayı 18 aya bolerek iade edeceklerini söylediler bunu nasıl iptal edebilirim?

Yanıtla Beğen(12)
ikon
Hangikredi 7.08.2020 • 00:00

Merhaba Filiz, Bankaların bu tip konularda uyguladığı prosedür birbirinden farklı olabilir. Bankanın çağrı merkezine ulaşarak daha sağlıklı bilgi edinebilirsin.

Beğen(11)

Son Eklenen İçerikler

 • PTT'den Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır? 4.04.2024

  PTT'den Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Dijital Ürün Nedir? Çeşitleri Nelerdir? 27.03.2024

  Dijital Ürün Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

 • Phishing (Oltalama) Nedir? 25.03.2024

  Phishing (Oltalama) Nedir?

 • Gayrimenkul Piyasalarının Döngüsel Doğası  22.03.2024

  Gayrimenkul Piyasalarının Döngüsel Doğası