Kasko Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ülkemizdeki pek çok araç sahibi tarafından kasko, gereksiz ve lüks olarak görünse de aslında, hasar oluşması durumunda çıkan masrafları karşılayarak sizi büyük bir yükten kurtarır. Herhangi bir hasar durumunda trafik sigortası sizin tarafınızda oluşan hasarı karşılamazken kasko, sizin tarafınızda oluşan hasarı öder.

Kasko sigortası poliçesi alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle araç kasko satın alırken teminat kapsamını incelemekte fayda vardır. Kasko fiyatları dikkate alınarak değerlendirme yapmak ya da araştırmadan yapmadan bulunan ilk kaskoyu satın almak kasko alırken en sık yapılan hatalardan.

Kasko seçerken karşılaştırma yapmak en avantajlı hizmetlere, en uygun fiyatlarla sahip olmanızı sağlar. Hangikredi.com üzerinden kasko sorgulama ve karşılaştırma işlemi yapabilirsiniz.

Kasko seçerken fiyat odaklı karar vermek yanlış bir tutum. En ekonomik poliçe en ucuz fiyatlı olan olmadığı gibi en avantajlı poliçe de en pahalı olan poliçe değildir. Kasko seçerken en doğrusu hem ihtiyaçlarınıza yönelik hem de cebinize uygun bir kasko seçmektir. Kasko araştırması yaparken aşağıdaki özelliklere dikkat ederseniz en avantajlı kaskoya sahip olabilirsiniz:

  • Sigorta poliçesi araç kasko poliçesine göre düzenlenmiş olmalıdır.
  • Hasarsızlık indiriminiz varsa yeni poliçeye uygulanmış olmalıdır.
  • Anlaşmalı servis ağı geniş olmalıdır.
  • Özel şartlar arasında yer alan mini hasarın kapsamı iyi değerlendirilmelidir.
  • Ferdi kaza teminatlarına ait içerik ve limitler karşılaştırılmalıdır.
  • Anlaşmalı kredi kartlarına olan taksit seçenekleri değerlendirilmelidir.
  • Ödeme koşullarındaki esneklik ve sigortalı tarafından ödeme planı oluşturabilme seçeneği göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Poliçenin genel ve özel şartları kontrol edilmelidir.

Kasko hesaplama işlemi için Hangikredi.com’un Kasko sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kasko Sorgulama
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir