Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Karşılıksız Kasko Nedir?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 24.01.2019 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Kasko sigortası aracınızı hasarlara karşı maddi güvence altına almayı sağlayan avantajlı bir sigorta türü ancak kaskonuzu yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.
Karşılıksız Kasko Nedir?
Bunlardan en önemlisi ise karşılıksız kasko.

Kasko sigortası aracınızı hasarlara karşı maddi güvence altına almayı sağlayan avantajlı bir sigorta türü ancak kaskonuzu yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlardan en önemlisi ise karşılıksız kasko.

Aracınız bir hasara uğradığında karşılaşabileceğiniz en kötü durumlardan biri kaskonuzun karşılıksız çıkması. Karşılıksız kasko, adından da anlaşılacağı üzere kasko poliçenizin bir karşılığı olmaması anlamına gelir. Peki bu durum nelere yol açıyor? Güvenilir olmayan bir yerden kasko sigortası yaptırdığınızda kasko şirketi size haber vermeden kasko poliçenizi iptal edebilir dahası ödediğiniz poliçe tutarlarını kendi hesabına geçirebilir. Siz kasko güvencesinde olduğunuzu düşünürken aslında kaskonuz yoktur…

Bu konuyla ilgili artan şikayetler neticesinde, Tüketici Sorunları Derneği tarafından bir açıklama yapılarak tüketiciye haber vermeden kasko poliçesinin iptal edilmesi durumunda ortaya çıkacak olan tüm maddi ve manevi tazminatlardan yasal faiziyle birlikte acentelerin sorumlu olduğu belirtildi. Böyle bir durumla karşılaşıldığında yasal olarak hakkınızı aramanın yolu açık olsa da her ay kasko poliçenizi kontrol etmenizde fayda var. Tabii böyle bir sorunla karşılaşmamak için yapacağınız en iyi şey kasko poliçenizi güvenli bir yerden yaptırmak.

İçindekiler

Kaskonuzun karşılıksız olup olmadığını her ay kontrol etmez ya da güvenilir bir yerden yaptırmazsanız herhangi bir hasarla karşılaşana kadar ortaya çıkmıyor. Eğer poliçenizin geçerli olduğu sene boyunca hiçbir kazaya karışmadıysanız kasko poliçenizin karşılıksız olmadığını fark edemezsiniz. Bu durumu kendileri adına avantaja dönüştürmeye çalışan kötü niyetli acenteler, kasko poliçesini iptal edip tüketiciye haber vermeyerek haksız kazanç elde ediyorlar.

Kasko sigortanızın avantajlarından yararlanmak ve mağdur olmamak için kaskonuzu güvenilir bir yerden yaptırmanızda fayda var. Sigorta sorgulama hizmeti de veren Hangikredi.com aracılığı ile güvenle kasko sorgulaması yapabilir, kasko poliçeniz için sigorta şirketlerinden teklif alabilirsiniz.

Kasko Teklifi Almak İçin Tıklayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon