Fiber İnternet Nedir?

İnternet teknolojisinin en yeni ve en hızlı ürünü olan fiber internet, ülkemizde yaygınlaşmakta. Günden güne yaygınlaşan altyapısı ve internet sağlayıcılarının hazırladığı avantajlı internet paketleri sayesinde fiber internet, evlerimize girmeye başladı. Peki nedir bu fiber internet?

Fiber internet, yüksek hızlı internet teknolojisidir. Fiber internetin ADSL’den daha hızlı olmasının sebebi iletinin fiber optik denilen kablolar aracılığı ile yapılmasıdır. Bildiğiniz üzere ADSL intenet bağlantısı bakır telefon kabloları üzerinden gerçekleşmektedir. Fiber internet aktarımının sağlandığı fiber optik kablolarda ise aktarım, cam elyafı da denilen saç teli kalınlığındaki cam teller aracılığı ile sağlanır. Işık hızında iletim sağlayan bu kablolar sayesinde internet hızı 1000 Mbps’ye kadar çıkar. Standart ADSL paketlerinde hızın 24 Mbps’ye kadar çıktığı düşünülürse fiber internetin ne kadar hızlı olduğu anlayabilirsiniz.

Fiber İnternet Altyapısı

Fiber internet yeni yeni yayılmaya başlayan bir teknoloji. Ülkemize geldiği tarihten bu yana konuyla ilgili altyapı çalışmaları devam etmekte. Öncelikle büyük şehirlerde başlatılan altyapı çalışmaları bugün artık Anadolu’nun diğer şehirlerine de yayılmaya başladı. Evinizde ya da iş yerinizde fiber internet kullanmak istiyorsanız fiber internet altyapı sorgulaması yapmanız gerekmektedir. Bu sorgulama ile evinizin ya da iş yerinizin bulunduğu konumda fiber internet altyapısı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Fiber İnternet Paketlerini İncele

Fiber İnternet Paketleri

Fiber internet ülkemize geldiği ilk yıllarda ADSL’e oranla oldukça pahalıydı. Fiber altyapının yaygınlaşması ve sağlayıcı sayısının artması ile birlikte fiyatlar da aşağı inmeye başladı. İnternet sağlayıcılarının hazırladığı avantajlı fiber internet paketleri ile uygun fiyatlarla evinizde ışık hızında internet keyfi yaşayabilirsiniz. Fiber internet paketleri ile ilgili detaylı bilgileri ve fiber internet kampanyalarını Hangikredi.com İnternet Kampanyaları sayfasından öğrenebilir, internet fiyatları karşılaştırması yapabilirsiniz. 

Fiber İnternet Nedir?
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir