Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

VDSL İnternet Kampanyaları

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 3.04.2019 Güncelleme Tarihi: 31.03.2023

İnternet teknolojisi her gün biraz daha hız kazanırken adını pek de duymadığımız bir internet bağlantı türü daha var: VDSL.

VDSL İnternet Kampanyaları
VDSL ile ilgili detayları sizin için derledik.

VDSL Nedir?

Açılımı “Very High Speed Digital Subscriber Line” olan VDSL çok yüksek hızlı dijital abone hattıdır. Bakır kablolar aracılığı ile iletim sağlanan VDSL hattında santrale kısa mesafede bulunan internet abonelerine yüksek bant genişliğinde hizmet sunulur .

Bilinirliği daha çok olan ADSL’in iletiminde de bakır hatlar kullanılmasına rağmen ayrı altyapılar üzerinden hizmet verilir. Mevcut bir ADSL aboneliğiniz varsa aynı hat üzerinden VDSL aboneliği oluşturamazsınız. Bunun yanı sıra VDSL ve ADSL kullanmak için ayrı modemlere ihtiyaç duyulur. Yine de belirtmek gerekir ki bazı modemler ikisini birden destekleyebiliyor.

VDSL, ADSL ile kıyaslandığında çok daha hızlıdır. ADSL ile alacağınız maksimum hız 16 Mbps iken VDSL ile bundan çok daha yüksek hızda internet kullanabilirsiniz. Evinizde ya da iş yerinizde VDSL kullanabilmek için öncelikle VDSL altyapı sorgulaması yapmanızı tavsiye ederiz.

En Avantajlı İnternet Paketini Hemen Bul!

VDSL2 ve VDSL Farkı Nedir?

Öncelikle VDSL2 nedir sorusunu yanıtlayarak başlayalım. VDSL2, daha yüksek bant genişliğine sahip gelişmiş VDSL versiyonudur. VDSL2’de aktarım fiber kablolar aracılığı ile sağlanır fakat diğerlerinden farklı olarak VDSL2’de müşterinin binasında yer alan telefon kutusuna kadar kablo çekilir. Bu sayede 250 Mbps hıza kadar ulaşılabilir.

VDSL ile ADSL Arasındaki Fark Nedir? diye merak ediyorsanız Bilgi Merkezi içeriğimize göz atın!

VDSL ve Fiber Arasındaki Fark Nedir?

VDSL ile fiber internet arasındaki en büyük fark hızdır. VDSL de fiber internet de fiber optik kablolar ile aktarılır. VDSL’de ana sunucudan gelen internet mahallenizin girişine kadar fiber optik kablo ile gelir. Fiber internette ise fiber optik kablolar evinize kadar ulaşır. Bu sayede ana sunucu ile aranızdaki mesafe kısalmış gibi olur bu da internet hızınızı arttırır.

Turknet VDSL Kampanyası

Turknet VDSL kampanyaları ve diğer tüm internet paketi kampanyalarına sitemizden kolayca ulaşabilir, hızla başvuru yapabilirsiniz.

VDSL Kampanyaları için HangiKredi'den destek alın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

5 Oy

-

3 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Olayınkolayı ile Kredi Hayat Sigortasında Avantaj! 30.05.2023

  Olayınkolayı ile Kredi Hayat Sigortasında Avantaj!

 • Davranışsal Finans Nedir? 29.05.2023

  Davranışsal Finans Nedir?

 • Mikrofinans Nedir? 26.05.2023

  Mikrofinans Nedir?

 • Bono ve Tahvil Nedir? 24.05.2023

  Bono ve Tahvil Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon