VDSL İnternet Kampanyaları

İnternet teknolojisi her gün biraz daha hız kazanırken adını pek de duymadığımız bir internet bağlantı türü var: VDSL. Bu bağlantı ilgili detayları derledik…

VDSL Nedir?

Açılımı “Very High Speed Digital Subscriber Line” olan VDSL çok yüksek hızlı dijital abone hattıdır. Bakır kablolar aracılığı ile iletim sağlanan VDSL hattında santrale kısa mesafede bulunan internet abonelerine yüksek bant genişliğinde hizmet sunulur .

Bilinirliği daha çok olan ADSL’in iletiminde de bakır hatlar kullanılmasına rağmen ayrı altyapılar üzerinden hizmet verilir. Mevcut bir ADSL aboneliğiniz varsa aynı hat üzerinden VDSL aboneliği oluşturamazsınız. Bunun yanı sıra VDSL ve ADSL kullanmak için ayrı modemlere ihtiyaç duyulur. Yine de belirtmek gerekir ki bazı modemler ikisini birden destekleyebiliyor.

VDSL, ADSL ile kıyaslandığında çok daha hızlıdır. ADSL ile alacağınız maksimum hız 16 Mbps iken VDSL ile bundan çok daha yüksek hızda internet kullanabilirsiniz. Evinizde ya da iş yerinizde VDSL kullanabilmek için öncelikle VDSL altyapı sorgulaması yapmanızı tavsiye ederiz.

En Avantajlı İnternet Paketini Hemen Bul

VDSL2 ve VDSL Farkı Nedir?

Öncelikle VDSL2 nedir sorusunu yanıtlayarak başlayalım. VDSL2, daha yüksek bant genişliğine sahip gelişmiş VDSL versiyonudur. VDSL2’de aktarım fiber kablolar aracılığı ile sağlanır fakat diğerlerinden farklı olarak VDSL2’de müşterinin binasında yer alan telefon kutusuna kadar kablo çekilir. Bu sayede 250 Mbps hıza kadar ulaşılabilir.

VDSL ile ADSL Arasındaki Fark Nedir?

VDSL ve Fiber Arasındaki Fark Nedir?

VDSL ile fiber internet arasındaki en büyük fark hızdır. VDSL de fiber internet de fiber optik kablolar ile aktarılır. VDSL’de ana sunucudan gelen internet mahallenizin girişine kadar fiber optik kablo ile gelir. Fiber internette ise fiber optik kablolar evinize kadar ulaşır. Bu sayede ana sunucu ile aranızdaki mesafe kısalmış gibi olur bu da internet hızınızı arttırır.

Turknet VDSL Kampanyası

Turknet VDSL kampanyaları ve diğer tüm internet paketi kampanyalarına sitemizden kolayca ulaşabilir, hızla başvuru yapabilirsiniz.

VDSL Kampanyaları
VDSL İnternet Kampanyaları
4.8 (96.67%) 18 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir