Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Bayram Kredisi Faiz Oranları

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 28.05.2018 Güncelleme Tarihi: 31.03.2023

Ramazan Bayramı için bankalar avantajlı bayram kredisi faiz oranlarını açıklamaya başladı.

Bayram Kredisi Faiz Oranları
Ramazan Bayramı için nakit ihtiyacınız varsa bankaların sunduğu bayram kredilerinden yararlanarak avantajlı faiz oranlarıyla kredinizi kullanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi, bankaların bireysel nakit ihtiyaçları için sunduğu bir finans ürünü. Bankanın belirlediği faiz oranına göre geri ödeme yapılan ihtiyaç kredilerinde 36 aya kadar vadelendirme yapılabiliyor. Tatil, eğitim, sağlık, evlilik, eşya gibi aklınıza gelebilecek her türlü nakit ihtiyacınızı karşılamak için bankalara ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bayram Kredisi Nedir?

Bayram kredisi ise ihtiyaç kredisinin bir alt türü. Dönemsel krediler arasında yer alan bayram kredisi, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı dönemlerinde sunuluyor. Bayrama özel olarak sunulan bu kredi ürünleri için bankalar avantajlı faiz oranları belirleyebiliyor. Kredi çekmeyi düşünüyorsanız bayram kredilerini takip ederek daha avantajlı faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz. En uygun bayram kredisini bulmak için sitemizden sorgulama yapabilirsiniz.

Bayram Kredisi Veren Bankalar

Bayram kredisi veren bankalar arasında en avantajlı faiz oranıyla ING öne çıkıyor. ING bayram kredisi %1,84 faiz oranıyla sunuluyor. CEPTETEB  bir diğer avantajlı ürün. CEPTETEB bayram kredisi ürünleri için %1,99 faiz oranı sunuyor. Türkiye İş Bankası bayram kredisi başvurusu yapabileceğiniz ürünlerden. Bu bankada faiz oranı %2,20. Yapı Kredi, QNB Finansbank, Garanti BBVA bayram kredisi hesaplamaları için kredi hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Bayram kredisi veren bankalar arasında ayrıca VakıfBank, Ziraat Bankası, Halkbank gibi kamu bankaları da yer alıyor. Ziraat Bankası, Halkbank, VakıfBank bayram kredisi hesaplaması için de kredi hesaplama aracımızdan destek alabilirsiniz.

Bayram Kredisi Şartları

İhtiyaç kredileri kapsamında dönemsel olarak sunulan bayram kredileri için gereken şartlar ihtiyaç kredisi başvuru şartları ile aynı. Bu bağlamda bayram kredisi alabilmek için:

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız,
 • Gelirinizi belgeleyebilmeniz,
 • Sigortalı olmanız,
 • Kredi sicilinizin temiz olması,
 • Kredi notunuzun risksiz grupta olması

gerekir. Tüm bu şartları sağlıyorsanız kredi başvurusu yaparak bankaların onayına sunabilirsiniz.

Bayram Kredisi İçin Gereken Belgeler

Bayram kredisi başvurusunu Hangikredi.com’dan kolayca yapabilirsiniz. Hangikredi.com’dan yapacağınız ön başvurunun onaylanması halinde;

 • Kimlik fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Son üç aya ait adres gösteren fatura

ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bayram Kredisi Hangi Amaçla Kullanılır?

Bankalar belli dönemlerde kredi kampanyaları düzenleyebiliyor. Özellikle bayram ve yılbaşı gibi insanların daha çok paraya ihtiyaç duyabilecekleri dönemlerde bankalar faiz indirimli avantajlı kredi ürünleri sunabiliyor. Bayram kredisi de Ramazan ve Kurban bayramlarından önce avantajlı faiz oranları ile kampanyalı olarak sunulan ürünlerden. Eğer nakit ihtiyacınız varsa bayram kredisi kampanyalarını takip ederek daha avantajlı faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz.

Bayram Kredisi Başvurusu İçin Tıklayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Omnichannel ve Multichannel Pazarlama Nedir? 1.03.2024

  Omnichannel ve Multichannel Pazarlama Nedir?

 • Shrinkflasyon ve Skimpflasyon Nedir? 28.02.2024

  Shrinkflasyon ve Skimpflasyon Nedir?

 • Konut Satış Verilerini Nasıl Yorumlamalıyız? 28.02.2024

  Konut Satış Verilerini Nasıl Yorumlamalıyız?

 • Mevduat Hesabı Türleri Nelerdir? 22.02.2024

  Mevduat Hesabı Türleri Nelerdir?