Alacağım Evin Tamamına Kredi Çekebilir Miyim?

Ev almanın en kolay yolu bankaların sunduğu konut kredilerinden geçiyor. Kredi kullandırım oranı olan konut kredileri ile ev alabilmek için belli oranda peşinatınız olmalı. Konut kredisi almak isteyen pek çok tüketicinin merak ettiği evin tamamına kredi çekilebilir mi sorusunun cevabı ise bu kullandırım oranında yatıyor…

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Konut kredisi kullandırım oranı olan bir kredi türü yani konut kredisi kullanarak almak istediğiniz bir evin tamamı için kredi kullanamıyorsunuz. Evin satış bedelinin en fazla yüzde 80’i için kredi kullanabilirsiniz ki bu da en az yüzde 20 oranında peşinatınız olması anlamına geliyor. Ancak yine de evin tamamına kredi kullanabilmek için başvurabileceğiniz bazı yöntemler var…

Anlaşmalı Konut Projeleri

Öncelikle bazı konut projeleri bankalarla anlaşarak sıfır peşinatlı konut kredisiyle ev satabilmekte. Bu kampanyaları takip ederek peşinatınız olmadan konut kredisiyle ev alabilirsiniz.

Peşinat İçin İhtiyaç Kredisi

Bunun dışında başvurabileceğiniz bir diğer yöntem peşinat için ihtiyaç kredisi kullanmak. Ancak bunu yapabilmek için geliriniz ve kredi notunuz yüksek olmalıdır aksi takdirde aynı dönemde hem ihtiyaç hem de konut kredisi başvurunuz onaylanmayabilir.

Eğer geliriniz ve kredi notunuz iki kredi birden çekmek için uygun değilse bankaların sunduğu ipotekli ihtiyaç kredisi ürünlerinden faydalanabilirsiniz ancak bunun için de ipotek ettireceğiniz başka bir taşınmaz malınız olması gerekmektedir.

KONUT KREDİSİ HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN!

Alacağım Evin Tamamına Kredi Çekebilir Miyim?
4.8 (96.71%) 243 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir