Vadeli ve Vadesiz Döviz Hesabı Nedir?

Birikim yapmak için pek çok yol var. Bunlardan biri de herhangi bir bankadan döviz hesabı açtırmak. Vadeli ya da vadesiz şekilde açtırabileceğiniz döviz hesabı ile birikimlerinize yön vermeniz mümkün.

Vadesiz döviz hesabı

Vadesiz döviz hesabı birikim yapmaktan ziyade döviz üzerinden işlem yapanların tercih ettiği bir mevduat hesabı türü. Döviz cinsinden havale yapıyorsanız ya da hesabınıza döviz yatırıp döviz çekmeniz gerekiyorsa herhangi bir bankadan vadesiz döviz hesabı açtırabilirsiniz. Sık sık döviz üzerinden işlem yapıyorsanız döviz hesabı ile paranız, kur farkından dolayı değer kaybetmez.

Vadesiz döviz hesabı klasik vadesiz mevduat hesabından farksızıdır. Tek farkı işlemlerin döviz cinsinden yapılabiliyor olması. Vadesiz döviz hesabınıza bankanın şubelerinden, ATM’lerinden ve online bankacılık hizmetlerinden ulaşabilirsiniz. Vadesiz döviz hesabınızdan kazanç elde etmek istiyorsanız kur farklarını takip ederek al-sat yapabilirsiniz.

Vadeli döviz hesabı

Döviz üzerinden birikim yapmak istiyorsanız vadeli döviz hesabı açabilirsiniz. Vadeli Türk Lirası hesabında olduğu gibi döviz hesabında da paranız belli bir vade boyunca tarafınızdan kullanılamaz ve vade bitiminde size faiz kazancı sağlar. Döviz geliriniz varsa ya da döviz üzerinden birikim yapmak istiyorsanız bankaların sunduğu vadeli döviz hesabı olanağından faydalanabilirsiniz.

Birikimlerinize yön vermek için Hangikredi.com Yatırım sayfasından mevduat hesaplama işlemi gerçekleştirerek paranızın hangi bankada, hangi vadede ne kadar değer kazanacağını öğrenebilirsiniz.

Mevduat Hesaplamak İçin Tıklayın
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir