Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Özel sağlık sigortasında anlaşmalı kurum nedir?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 22.09.2016 Güncelleme Tarihi: 11.11.2020

Pek çok kişi tarafından yaptırılan özel sağlık sigortası artık neredeyse bir ihtiyaç halinde.
Özel sağlık sigortasında anlaşmalı kurum nedir?
Özel sağlık kurumlarında çok daha uygun fiyatlara kaliteli sağlık hizmeti almanızı sağlayan özel sağlık sigortasındaki anlaşmalı kurum kavramının detaylarını sizler için derledik.

Pek çok kişi tarafından yaptırılan özel sağlık sigortası artık neredeyse bir ihtiyaç halinde. Özel sağlık kurumlarında çok daha uygun fiyatlara kaliteli sağlık hizmeti almanızı sağlayan özel sağlık sigortasındaki anlaşmalı kurum kavramının detaylarını sizler için derledik.

Anlaşmalı kurum, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketinin, sigorta teminatlarını gerçekleştirmek için anlaştığı kurumlara denir. Her sigorta şirketinin anlaştığı kurum birbirinden farklıdır. Özel sağlık sigortası yaptırdığınız zaman muayene, tedavi, tetkik gibi sigorta poliçenizin size sağladığı teminatlardan, sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu kurumlarda faydalanabilirsiniz.

Sigorta şirketi seçerken anlaşmalı kurumlara dikkat!

Sigorta şirketi seçerken belki de en çok üzerinde durmanız gereken konu bu. Büyük şehirlerde sigorta şirketlerinin anlaşmalı ağı daha geniş olsa da küçük şehirlerde durum farklı olabiliyor. Sigorta şirketinin size sunduğu olanaklardan daha hızlı ve rahat şekilde faydalanabilmek için iş yerinzin ya da evinizin anlaşmalı kurumlara olan uzaklığı önemli. Acil bir sağlık sorunu ile karşılaştığınızda vakit kaybetmeden, özel sağlık sigortanızdan faydalanabileceğiniz bir sağlık kurumuna ulaşabilmek için poliçe seçerken şirketin anlaşmalı olduğu kurumlara dikkat edin.

Özel sağlık sigortası yaptırdığınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumların coğrafi olarak size yakınlığının yanı sıra kurumun kalitesine ve donanımına da dikkat etmekte fayda var. Özel sağlık kurumlarının pek çoğu yeterli donanımda olsa da özel bir hastalığınız varsa bu hastalığınız için yeterli teknik ve uzman donanıma sahip sağlık kuruluşlarının, sigorta şirketinizin anlaşma ağında olup olmadığına dikkat edin.

En avantajlı özel sağlık sigortası poliçesine ulaşmak için hangikredi.com’dan özel sağlık sigortası sorgulaması yapabilirsiniz.  

Özel Sağlık Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • HangiKredi Notu Nasıl Yükseltilir? 25.09.2021

  HangiKredi Notu Nasıl Yükseltilir?

 • HangiKredi Notu Nedir? 22.09.2021

  HangiKredi Notu Nedir?

 • Finansal Stresle Baş Etmenin Yöntemleri 22.09.2021

  Finansal Stresle Baş Etmenin Yöntemleri

 • Finansal Sağlık Nedir? 22.09.2021

  Finansal Sağlık Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon