Özel sağlık sigortasında anlaşmalı kurum nedir?

Pek çok kişi tarafından yaptırılan özel sağlık sigortası artık neredeyse bir ihtiyaç halinde. Özel sağlık kurumlarında çok daha uygun fiyatlara kaliteli sağlık hizmeti almanızı sağlayan özel sağlık sigortasındaki anlaşmalı kurum kavramının detaylarını sizler için derledik.

Anlaşmalı kurum, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketinin, sigorta teminatlarını gerçekleştirmek için anlaştığı kurumlara denir. Her sigorta şirketinin anlaştığı kurum birbirinden farklıdır. Özel sağlık sigortası yaptırdığınız zaman muayene, tedavi, tetkik gibi sigorta poliçenizin size sağladığı teminatlardan, sigorta şirketinizin anlaşmalı olduğu kurumlarda faydalanabilirsiniz.

Sigorta şirketi seçerken anlaşmalı kurumlara dikkat!

Sigorta şirketi seçerken belki de en çok üzerinde durmanız gereken konu bu. Büyük şehirlerde sigorta şirketlerinin anlaşmalı ağı daha geniş olsa da küçük şehirlerde durum farklı olabiliyor. Sigorta şirketinin size sunduğu olanaklardan daha hızlı ve rahat şekilde faydalanabilmek için iş yerinzin ya da evinizin anlaşmalı kurumlara olan uzaklığı önemli. Acil bir sağlık sorunu ile karşılaştığınızda vakit kaybetmeden, özel sağlık sigortanızdan faydalanabileceğiniz bir sağlık kurumuna ulaşabilmek için poliçe seçerken şirketin anlaşmalı olduğu kurumlara dikkat edin.

Özel sağlık sigortası yaptırdığınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumların coğrafi olarak size yakınlığının yanı sıra kurumun kalitesine ve donanımına da dikkat etmekte fayda var. Özel sağlık kurumlarının pek çoğu yeterli donanımda olsa da özel bir hastalığınız varsa bu hastalığınız için yeterli teknik ve uzman donanıma sahip sağlık kuruluşlarının, sigorta şirketinizin anlaşma ağında olup olmadığına dikkat edin.

En avantajlı özel sağlık sigortası poliçesine ulaşmak için hangikredi.com’dan özel sağlık sigortası sorgulaması yapabilirsiniz.  

Özel Sağlık Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir