Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Pek çok kişinin tercih ettiği Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK hizmetlerinin yetersiz kaldığı anlarda farklı kolaylıklar sağlıyor. SGK’nın yetersiz kaldığı durumlarda ekstra ödeme yapmadan özel sağlık kuruluşlarından hizmet alabilmenizi sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili detayları derledik.

Kimler yaptırabilir?

Öncelikle belirtmeliyiz ki Tamamlayıcı Sağlık Sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigorta türü. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmek için SGK’lı olmanız gerekmekte. Eğer SGK’nız varsa, 60 yaşın altındaysanız ve T.C. vatandaşı iseniz tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgula

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primleri neye göre değişir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primleri her vatandaş için farklı olabilmekte. Bu primler belirlenirken şunlar göz önünde bulundurulur:

 • Sigortalının yaşı
 • Sigortalının cinsiyeti
 • Sigortalının ikametgah adresi
 • Sigortalının eşi ve/veya çocuklarının olması

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta ve yatarak tedavi kapsamında farklı teminatlar sunmaktadır. Yatarak tedavi kapsamında, doktor raporunda belirtilmiş olması şartıyla sigortalının dahili veya cerrahi yatışları, acil sağlık giderleri ve küçük müdahaleler bu sigorta tarafından karşılanır.

Ayakta tedavi kapsamında ise muayene, tahlil, radyoloji, rehabilitasyon, fizik tedavi ve modern teşhis yöntemleri giderleri karşılanır.  Ayrıca ayakta ve yatarak tedavi içeren poliçelerde bekleme süresi olmaksızın doğum teminatı da vardır. Ancak dikkat, doğum teminatlı poliçelerin fiyatlandırması ayrı yapılmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hangi hastanelerde geçerli?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı, sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlarda kullanabilirsiniz. Bunun için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası araştırması yaparken, sigorta poliçesini alacağınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarını kontrol etmenizde ve karar aşamasında bu bilgiyi göz önünde bulundurmanızda fayda var.

En avantajlı Tamamlayısı Sağlık Sigortası poliçesini bulmak için sigorta şirketlerini tek tek gezmenize gerek yok. Hangikredi.com Sigorta sayfasını ziyaret ederek en avantajlı poliçe seçeneğine sadece 3 dakikada ulaşabilirsiniz.

En Avantajlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İçin Tıklayın
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

6 yorum

 1. Saglik sigortami yapacam ama 1 haftaya ameliyat olacam oluyor mu

 2. Sayın Cihan lala,

  Genellikle sağlık sigortası yaptırılırken mevcut hastalıklar sorulur ve sigorta buna göre yapılır, mevcut hastalıklar sigorta kapsamına alınmaz. Ancak yine de sigorta yaptıracağınız kuruma konuyla ilgili danışmanızı tavsiye ederiz.

 3. diş ve çene cerrahisini kapsayan sigortalar hangileri yardımcı olurmusunuz

 4. Merhaba Neveser,

  Sigorta poliçelerinin kapsamları birbirinden farklı olmakla birlikte fiyatı da kapsama göre değişiklik gösterir. Konuyla ilgili olarak sigorta şirketlerinden destek almanı tavsiye ederiz.

 5. Tamamlayici saglik sigortasindan yaptirirsam bundan esim ve cocuklarim da faydalanabilir mi

 6. Merhaba Firdes,

  Sigorta kapsamına eşinizi ve çocuğunuzu dahil ettirirseniz onların da yararlanması mümkün olabilir ancak bunun için ekstra prim ödemesi gerebilir. Konuyla ilgili sigorta şirketinizden destek alabilirsiniz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir