Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 2.09.2016 Güncelleme Tarihi: 11.11.2020

Pek çok kişinin tercih ettiği Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK hizmetlerinin yetersiz kaldığı anlarda farklı kolaylıklar sağlıyor.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile İlgili Bilmeniz Gerekenler
SGK’nın yetersiz kaldığı durumlarda ekstra ödeme yapmadan özel sağlık kuruluşlarından hizmet alabilmenizi sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili detayları derledik.

Pek çok kişinin tercih ettiği Tamamlayıcı Sağlık Sigortası SGK hizmetlerinin yetersiz kaldığı anlarda farklı kolaylıklar sağlıyor. SGK’nın yetersiz kaldığı durumlarda ekstra ödeme yapmadan özel sağlık kuruluşlarından hizmet alabilmenizi sağlayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili detayları derledik.

Kimler yaptırabilir?

Öncelikle belirtmeliyiz ki Tamamlayıcı Sağlık Sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılan bir sigorta türü. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilmek için SGK’lı olmanız gerekmekte. Eğer SGK’nız varsa, 60 yaşın altındaysanız ve T.C. vatandaşı iseniz tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgula

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primleri neye göre değişir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primleri her vatandaş için farklı olabilmekte. Bu primler belirlenirken şunlar göz önünde bulundurulur:

 • Sigortalının yaşı
 • Sigortalının cinsiyeti
 • Sigortalının ikametgah adresi
 • Sigortalının eşi ve/veya çocuklarının olması

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ayakta ve yatarak tedavi kapsamında farklı teminatlar sunmaktadır. Yatarak tedavi kapsamında, doktor raporunda belirtilmiş olması şartıyla sigortalının dahili veya cerrahi yatışları, acil sağlık giderleri ve küçük müdahaleler bu sigorta tarafından karşılanır.

Ayakta tedavi kapsamında ise muayene, tahlil, radyoloji, rehabilitasyon, fizik tedavi ve modern teşhis yöntemleri giderleri karşılanır.  Ayrıca ayakta ve yatarak tedavi içeren poliçelerde bekleme süresi olmaksızın doğum teminatı da vardır. Ancak dikkat, doğum teminatlı poliçelerin fiyatlandırması ayrı yapılmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hangi hastanelerde geçerli?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı, sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlarda kullanabilirsiniz. Bunun için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası araştırması yaparken, sigorta poliçesini alacağınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarını kontrol etmenizde ve karar aşamasında bu bilgiyi göz önünde bulundurmanızda fayda var.

En avantajlı Tamamlayısı Sağlık Sigortası poliçesini bulmak için sigorta şirketlerini tek tek gezmenize gerek yok. Hangikredi.com Sigorta sayfasını ziyaret ederek en avantajlı poliçe seçeneğine sadece 3 dakikada ulaşabilirsiniz.

En Avantajlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası İçin Tıklayın
close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

4 Yorum

Neveser
Neveser 25.07.2020 • 00:00

diş ve çene cerrahisini kapsayan sigortalar hangileri yardımcı olurmusunuz

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi 28.07.2020 • 00:00

Merhaba Neveser, Sigorta poliçelerinin kapsamları birbirinden farklı olmakla birlikte fiyatı da kapsama göre değişiklik gösterir. Konuyla ilgili olarak sigorta şirketlerinden destek almanı tavsiye ederiz.

Beğen(0)
Cihan lala
Cihan lala 30.03.2019 • 00:00

Saglik sigortami yapacam ama 1 haftaya ameliyat olacam oluyor mu

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi.com 1.04.2019 • 00:00

Sayın Cihan lala, Genellikle sağlık sigortası yaptırılırken mevcut hastalıklar sorulur ve sigorta buna göre yapılır, mevcut hastalıklar sigorta kapsamına alınmaz. Ancak yine de sigorta yaptıracağınız kuruma konuyla ilgili danışmanızı tavsiye ederiz.

Beğen(0)

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon