Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Geliri Düşük Olanlar Nasıl Konut Kredisi Çekebilir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 13.05.2016 Güncelleme Tarihi: 31.03.2023

Ev sahibi olup, kira ödeme derdinden kurtulmak hepimizin hayali olsa da bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor.

Geliri Düşük Olanlar Nasıl Konut Kredisi Çekebilir?
Para biriktirmek pek çoğumuz için mümkün olmadığından konut kredisi çekerek ev almak daha mantıklı bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

Ev fiyatların yüksek olması bir yana konut kredisi faiz oranlarının da dönem dönem yükselmesi düşük gelire sahip olanlarımız için konut kredisi ile ilgili soru işaretleri oluşturuyor.

Doğru konumu seçin

Geliriniz düşükse bu ev sahibi olmanıza engel değil. Öncelikle yapmanız gereken gelişme potansiyeli yüksek bölgelerden düşük fiyatlı bir ev bulmak. Gelişme potansiyeli olan bir bölgenin yaşam standardınızı düşüreceğini düşünebilirsiniz ancak hızla gelişen büyük şehirlerde bu gibi yerler aynı hızla değer kazanıyor. Aldığınız ev birkaç sene sonra sizin aldığınız fiyattan çok daha değerli olacaktır. Bu da sizi kârlı çıkartır.

Konut Kredisi Hesaplamak için HangiKredi'den destek alın!

En uygun konut kredisini bulun

Evi bulduktan sonra ikinci aşama en uygun konut kredisini bulmak. En uygun krediyi nasıl bulurum diyorsanız cevap Hangikredi.com. Tüm bankalara ait güncel faiz oranlarının tek bir platformda sunulduğu Hangikredi.com ile kriterlerinize uygun hesaplama sonuçlarını bir arada görerek değerlendirme yapabilirsiniz. Konut kredisi faiz oranları değişken olduğundan ev almaya karar verdiğinizde bir süre faiz oranlarını takip etmenizi tavsiye ederiz.

Konut kredisi çekerken kredi faiz oranın yanı sıra dikkat etmeniz gereken başka noktalar da var. Kredi maliyetini düşürmek için dosya masrafı, komisyon gibi diğer ayrıntı bilgileri de incelemenizde fayda var.

Doğru vadeyi belirlemek önemli…

Kredi araştırmanızı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de taksit tutarı ile ilgili sınır. Aylık taksitlerin toplam tutarı, haneye ait toplam gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse hane geliriniz 3000 TL ise aylık taksit ödemeniz en fazla 1500 TL olabilir. Bu bilgiyi göz önünde bulundurarak minimum vadeyi belirleyebilirsiniz. Vadenin olabilecek en düşük sınırda olması sizin avantajınıza olur zira vade arttıkça ödeyeceğiniz toplam tutar da artacaktır.

En uygun krediyi bulmak için Hangikredi.com’dan konut kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranını Bul

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

1 Oy

-

4 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? 18.07.2024

  HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır? 12.07.2024

  Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

 • Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir? 8.07.2024

  Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir?

 • Brüt Takas Uygulaması Nedir? 2.07.2024

  Brüt Takas Uygulaması Nedir?