Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Geliri Düşük Olanlar Nasıl Konut Kredisi Çekebilir?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 13.05.2016 Güncelleme Tarihi: 13.11.2020

Ev sahibi olup, kira ödeme derdinden kurtulmak hepimizin hayali olsa da bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor.
Geliri Düşük Olanlar Nasıl Konut Kredisi Çekebilir?
Para biriktirmek pek çoğumuz için mümkün olmadığından konut kredisi çekerek ev almak daha mantıklı bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

Ev sahibi olup, kira ödeme derdinden kurtulmak hepimizin hayali olsa da bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor. Para biriktirmek pek çoğumuz için mümkün olmadığından konut kredisi çekerek ev almak daha mantıklı bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.

Ev fiyatların yüksek olması bir yana konut kredisi faiz oranlarının da dönem dönem yükselmesi düşük gelire sahip olanlarımız için konut kredisi ile ilgili soru işaretleri oluşturuyor.

Doğru konumu seçin

Geliriniz düşükse bu ev sahibi olmanıza engel değil. Öncelikle yapmanız gereken gelişme potansiyeli yüksek bölgelerden düşük fiyatlı bir ev bulmak. Gelişme potansiyeli olan bir bölgenin yaşam standardınızı düşüreceğini düşünebilirsiniz ancak hızla gelişen büyük şehirlerde bu gibi yerler aynı hızla değer kazanıyor. Aldığ��nız ev birkaç sene sonra sizin aldığınız fiyattan çok daha değerli olacaktır. Bu da sizi kârlı çıkartır.

Konut Kredisi Hesapla

En uygun konut kredisini bulun

Evi bulduktan sonra ikinci aşama en uygun konut kredisini bulmak. En uygun krediyi nasıl bulurum diyorsanız cevap Hangikredi.com. Tüm bankalara ait güncel faiz oranlarının tek bir platformda sunulduğu Hangikredi.com ile kriterlerinize uygun hesaplama sonuçlarını bir arada görerek değerlendirme yapabilirsiniz. Konut kredisi faiz oranları değişken olduğundan ev almaya karar verdiğinizde bir süre faiz oranlarını takip etmenizi tavsiye ederiz.

Konut kredisi çekerken kredi faiz oranın yanı sıra dikkat etmeniz gereken başka noktalar da var. Kredi maliyetini düşürmek için dosya masrafı, komisyon gibi diğer ayrıntı bilgileri de incelemenizde fayda var.

Doğru vadeyi belirlemek önemli…

Kredi araştırmanızı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de taksit tutarı ile ilgili sınır. Aylık taksitlerin toplam tutarı, haneye ait toplam gelirin %50’sini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bir örnek ile açıklamak gerekirse hane geliriniz 3000 TL ise aylık taksit ödemeniz en fazla 1500 TL olabilir. Bu bilgiyi göz önünde bulundurarak minimum vadeyi belirleyebilirsiniz. Vadenin olabilecek en düşük sınırda olması sizin avantajınıza olur zira vade arttıkça ödeyeceğiniz toplam tutar da artacaktır.

En uygun krediyi bulmak için Hangikredi.com’dan konut kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranını Bul
close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon