Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 3.01.2021 Güncelleme Tarihi: 19.10.2023

İnternetin sağlıklı ve hızlı çalışması için altyapısı oldukça önemli.

En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar
Hangi markadan internet alacak olursanız olun, altyapının en iyi şekilde sağlanması gerekiyor. Türkiye’de de oldukça kaliteli ve hızlı internet seçenekleri sunan önemli markalar mevcut.

Kendi altyapısı bulunan ve hızlı bir şekilde hizmet veren firmaları, fiber internetin avantajlarını, hızlı internetin önemini, internet sahibi olurken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi detayları yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

En Kaliteli Altyapı Seçenekleri

Türk Telekom

Türk Telekom hem fiber hem de normal internet altyapısını kullanıcılara sunan en önemli seçeneklerden biri. Çok köklü geçmişe sahip olan firma telefondan sonra internet konusunda da kullanıcıların iyi hizmet almasını sağlıyor. Türkiye’nin pek çok yerinde altyapısı bulunan firma sayesinde kısa sürede internet bağlantısına sahip olmak mümkün. Aynı zamanda altyapı bulunmayan noktalar için de kısa süre içerisinde işlem sağlanabiliyor.

Türk Telekom, hız testlerinde de en iyi sonuçları sunan markalar arasında. Özellikle fiber internet sonrasında altyapısını  sürekli güncelleyen Türk Telekom, internet hızını yükselterek daha kaliteli hizmet veriyor. Kurulum aşamasında, internet ile ilgili evinizdeki tüm kablolar mevcutsa çok kısa süre içerisinde direkt merkezden internet bağlantısı sağlanabiliyor.

Taahhütsüz internet hakkında detaylı bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Turkcell Superonline

Dünyanın en hızlı internet erişimi olan fiber üzerinden hizmet veren kurumlardan biri de Turkcell Superonline. Hem sabit internet hem de taşınabilir internet seçeneği ile kullanıcıların internetsiz kalmaması sağlanıyor. 25 Mbps’den 10 Gbps’ye kadar artan hızı neticesinde en iyi seçeneklerden yararlanmak mümkün.

Turkcell taşınabilir ve sabit internet için farklı opsiyonlar sunuyor. Tüm bunları önceden inceleyerek ve Turkcell’in kapsam alanında olup olmadığınızdan emin olarak başvuru yapmanızda fayda var.

Turkcell internet paketleri hakkında detaylı bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TurkNet

Son dönemlerin en çok tercih edilen internet sağlayıcılarından biri de TurkNet oluyor. 100 Mbps’ye kadar evde internet hizmeti sunan TurkNet, bağlantının sağlanmasının ardından kesintisiz ve hızlı internet sunuyor.

Türksat

100 Mbps’ye kadar fiber internet sunan Türksat, belli dönemlerde şikayetlerle karşılaşsa da en çok tercih edilen altyapı sağlayıcıları arasında yer alıyor. Hızlı bir şekilde altyapı eksikliklerini gidermek için çalışmalarına devam eden Türksat sayesinde, fiber internetin daha da yaygın hale geldiğini söylemek mümkün.

Wifi ağı nasıl daha hızlı hale gelir? diye merak ediyorsanız Bilgi Merkezi içeriğimize göz atın!

Fiber Altyapı Neden Önemli?

Fiber internet altyapıları sağlayan markalar her zaman daha çok tercih ediliyor. Özellikle büyük farklar yaratan avantajları sayesinde, kullanıcıların internetteki işlemlerini çok daha pratik hale getiriyor. Fiber altyapının neden önemli olduğunu aşağıda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz:

 1. Diğer altyapılara göre çok daha hızlı hizmet sunar.
 2. Fiber kablo altyapısı sayesinde daha güvenli ve kesintisiz hizmet verir.
 3. Fiber internet için telefon hattına sahip olma zorunluluğu yoktur.
 4. Fiber altyapı için kullanılan kablolar çevreye daha duyarlıdır.
 5. Farklı işlemler için de kullanılabildiği için geleceğin teknolojisi olarak görülür.

Fiber internet hakkında daha detaylı bilgi almak için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İnternet Hızı Neden Önemli?

İnternet hızı kullanıcılar için en önemli kriterler arasında yer almakta. İnternetten neler yaptığınız, aynı internete kaç kişi bağlanacağınız ve ne kadar kaliteli hizmet alacağınız gibi konular internet hızı neticesinde belirlenir. Sadece video izliyor ve evde az kişiyseniz, çok yüksek hızlı internet kritik derecede önemli değil. Fakat internet üzerinden büyük dosyalar alıp gönderiyor, oyun oynuyor ve tasarımlarla ilgileniyorsanız internet hızınız oldukça önemli.

Vodafone internet paketleri için İnternet Kampanyaları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İnternet Paketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eviniz ya da iş yeriniz için internet paketi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli 5 adımı sizler için derledik.

 1. Kota: internet paketi seçerken kullanıcıların ilk dikkat ettiği konu kota oluyor. Artık sınırsız internet kullanmayan çok az kişi kalmasına rağmen kotalı internetin limit oranları, fiyat aralıkları ve sağladığı imkanlar ön planda yer alıyor. Kotalı internet alınmayacaksa bile burdaki sınırları, sınırsız internetteki performans olarak değerlendirmek mümkün.
 2. Adil Kullanım Noktası: Sınırsız internet kullanımı değerlendirildiğinde, çok az internet kullananla sürekli bir şeyler indiren, oyun oynayan kişilerin internet kullanımı arasında çok büyük farklar olması söz konusu. Bu durumda her iki taraf da aynı ücreti öder. Adil olmadığı düşünülen bu sistemin önüne geçmek için sınırsız internette belli kullanımlardan sonrasında hız düşürülür. Bu da adil kullanım noktası olarak adlandırılır.
 3. Taahhhüt: İnternet sağlayıcıları sizinle bir sözleşme yaparken genelde belli bir süre onların müşterisi olarak kalmanızı talep eder. En az 6 ayla 1 sene arasında değişen taahhüt süreleri, memnun kalmasanız bile sizi bağlı hale getirir ve kullandığınız interneti değiştiremezsiniz. Eğer çok büyük bir kampanyadan yararlanacaksanız avantajlı olsa da uzun süre kaliteli ve özgür koşullarda hizmet almak için taahhüt yapmayan firmaları tercih etmenizde fayda var.
 4. Telefon Bağlantısı: Günümüz teknolojisi düşünüldüğünde evinde ev telefonu bulunduran kişilerin sayısı yok denecek kadar az. İnternet dendiğinde de akıllara telefon hattı gelse de bu durum artık söz konusu değil. Fiber internet seçeneklerinden yararlanmak isteyenler telefon hattına ihtiyaç duymadan da internet sahibi olabiliyor. Eğer evinizde telefon varsa da internet sağlayıcılarının bazıları telefon hizmeti de verdiği için interneti de içerisine alan bazı kampanyalar yapıyor. Bu kampanyalardan yararlanarak her iki faturanızı da minimuma indirebilirsiniz.
 5. Mobil İnternet: Akıllı telefonlar çok yaygın kullanıldığı için mobil internet kullanımı da bir o kadar yüksek. Ev ya da ofis ortamında mobil olarak da internet kullanılacaksa kablosuz internet seçeneklerinden faydalanılmasında fayda var.

Ev internet paketleri için HangiKredi İnternet Kampanyaları sayfasından destek alabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

7 Oy

-

1,71 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Neden Zam Yapılır? 14.06.2024

  Neden Zam Yapılır?

 • Enflasyon Gerçeği 14.06.2024

  Enflasyon Gerçeği

 • Bütünleşik Finans Nedir? 11.06.2024

  Bütünleşik Finans Nedir?

 • Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri 7.06.2024

  Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri