Döviz Hesabı Nedir?

Birikim yapmanın pek çok farklı yolu var. Bunlardan biri de bankada vadeli ya da vadesiz döviz hesabı açtırmak. Birikimlerinizi döviz üzerinden yapmak istiyorsanız döviz hesabı ile ilgili detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Birikim yapmak ya da birikimlerinizi değerlendirmek için vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açtırabilirsiniz. Dilerseniz bu hesabı döviz üzerinden açtırarak döviz birikimi yapabilirsiniz. Kurların oldukça değişken olduğu ülkemizde kur farklarından faydalanarak birikimlerinizin daha da artmasını sağlayabilirsiniz. Bankalarda vadeli ya da vadesiz Dolar hesabı ile vadeli ya da vadesiz Euro hesabı açtırmanız mümkün.

Vadesiz döviz mevduat hesabı

Vadesiz döviz mevduat hesabınız ile, TL mevduat hesabınızda yapabildiğiniz tüm eylemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın sunduğu internet bankacılığı hizmetlerini kullanabilir, eft yapabilir, ATM’lerden para çekebilirsiniz. Döviz kurlarını takip ederek, dövizin iniş çıkışlarından faydalanabilirsiniz. Bu noktada kazanca geçebilmek için piyasayı iyi takip etmeniz ve anlık hamlelerde bulunabiliyor olmanız lazım.

Döviz Kurlarında Son Durum Ne?

Vadesiz döviz mevduat hesabı sadece birikim yapmak için kullanılmıyor. Eğer yurt dışı ile sürekli bağlantı halindeyseniz pratik bir şekilde EFT ve havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Vadeli döviz mevduat hesabı

Vadeli döviz mevduat hesabı açarak birikmiş dövizinizden kazanç elde edebilirsiniz. Piyasayı çok takip etmiyorsanız bu yöntem sizin için daha ideal olacaktır. Vade boyunca parayı çekmeme sözü vermeniz karşılığında paranız, banka tarafından işletilecek ve vade bitiminde size belli bir oranda faiz getirisi sağlayacaktır. Döviz kurunda ciddi bir değişiklik olması halinde dilediğiniz zaman vadeyi bozarak dövizinizi Türk Lirası’na çevirebilirsiniz.

En avantajlı vadeli mevduat hesabı faiz oranına sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Hangikredi.com vadeli mevduat faizi hesaplama aracını kullanarak elinizdeki birikimin, seçtiğiniz vade sonunda ne kadar olacağını tüm bankaları kapsayacak şekilde tek ekranda  görebilirsiniz.

Mevduat Faiz Oranları İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir