Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Daha Yeni Başlıyoruz: Metaverse

Beste Uyanık

Yayımlama Tarihi: 30.12.2021 Güncelleme Tarihi: 2.04.2023

Metaverse işi bir adım daha ileriye götürerek, alışkanlıklarımızdansa arzularımızı, olmak istediğimizi kişiyi dijitale taşıyor.

Daha Yeni Başlıyoruz: Metaverse
Gelecekte neyin neresinde yer alabilirim diye anlamakta zorlanırken, ünlü isimler Metaverse’a akın etti bile.

Metaverse hayatımızın gündemine oturdu, tıpkı NFT, Defi ve web 3.0 gibi. Gelecekte neyin neresinde yer alabilirim diye anlamakta zorlanırken, ünlü isimler Metaverse’a akın etti bile. NFT pazarına 300 milyon dolar yatırım yapan Hilton ailesi sonrasında Metaverse evrenine Will Smith de dahil oldu. 

Metaverse Nedir?

Bunlar işin reklam kokan kısmıydı, biz gelelim işin aslına ve yaşanabilecek değişimlere. Z kuşağı büyüyene kadar, 60 kuşağı teknolojinin hızlı değişimine en sert maruz kalan jenerasyon olarak başı çekiyor. Ancak metaverse ile aralanan kapı sayesinde Z kuşağı herkesi geride bırakacak gibi. Daha önceki yazılarımda Kripto paralar için, günlük hayatımızın, alışkanlıklarımızın aracısız şekilde dijital hayata yansıması demiştik. 

 
Metaverse işi bir adım daha ileriye götürerek, alışkanlıklarımızdansa arzularımızı, olmak istediğimizi kişiyi dijitale taşıyor.
 
Tahmin edersiniz ki, alışkanlıklarımız gündelik hayatımızla sınırlıyken, isteklerimize pek bir sınırlama getiremiyoruz. En iyi yemeği yemek, en iyi evi, en iyi ayakkabıyı satın almak ya da en iyi arkadaşa sahip olmak... Tüm bu anlatılanlara baktığımızda hayatımıza her gün yeni bir metaverse coin ya da projenin girmesine çok da şaşırmamak lazım
 
Peki siz bu vagonun neresinde yer alacaksınız? 

Yatırım için geç mi kaldınız? Cevap; hayır. Metaverse alanında yatırımcı olmak için illaki kârlı bir coin ya da token bulmanıza gerek yok. Akıl yürütmeniz ve biraz empati yapmanız yeterli. 
 
Sizin için güzel bir hayatın kapısı güzel bir evden geçiyorsa size Mana ve Sand, güzel vakit geçirmekten, aksiyondan hareketten geçiyorsa TL, AXS, merkeziyetsiz, özgür bir hayattan geçiyorsa Alice, finansal özgürlük ise hedefiniz Raca sizlere yardımcı olabilir. 
 
Her yazımda vurguladığım gibi yatırımlarınız sizi yansıtırken, teknik ve temel analizden uzak kalmamalısınız. Metaverse işi sadece bir yatırım değil, aslında bir teknolojinin benimsenmesidir. Bunu unutmayın, takipte kalın.

Beste Uyanık'a ait diğer yazıları okumak için;

close icon

Yazar Hakkında

yazar
Beste Uyanık

Ekonomi programları ile ekranların ve dijital dünyanın popüler yüzlerinden birisi olan Beste Uyanık, 6 Mart 1987 doğumludur. 

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

9 Oy

-

2,22 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Neden Zam Yapılır? 14.06.2024

  Neden Zam Yapılır?

 • Enflasyon Gerçeği 14.06.2024

  Enflasyon Gerçeği

 • Bütünleşik Finans Nedir? 11.06.2024

  Bütünleşik Finans Nedir?

 • Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri 7.06.2024

  Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri