ATM’den Ücretsiz Para Çekmek

atmden ücretsiz para çekmek

Günlük hayatımızda çoğumuz nakit taşımak yerine banka kartı ve kredi kartı ile işlem yapmayı tercih ediyoruz. Özellikle gelişen teknoloji ve internet ağı sayesinde finansal işlerimiz çok daha çeşitli yollarla çözümlenebiliyor. Bu sebeple banka kartları ve kredi kartları hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Kart geçmeyen yerlerde ya da kartla ödemek istemeyeceğiniz kadar cüzi miktarda nakit kullanmak istediğinizde ve yanınızda nakit bulunmadığında ise ATM’den hızlıca para çekebilirsiniz. Peki en yakın ATM sizin çalıştığınız banka değilse?

Komisyon Ödemeden Başka ATM’den Para Çekmek

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulunun açıkladığı düzenlemeye göre ortak ATM’lerden başka banka kartları ile 100 TL nakit çekiminde komisyon ücreti maksimum 2 lira 30 kuruş şeklinde belirlenmiştir. Tutar arttığında komisyon ücreti de artıyor. Ceza faizinin dahi aylık yüzde iki olduğu düşünüldüğünde kendi paranız için ödeyeceğiniz bu faiz oranı oldukça yüksek. Bu nedenle para çekmek için çalıştığınız bankayı tercih edebilirsiniz. Para çekmek için çalıştığınız bankanın ATM’si yakınınızda değilse masrafsız para çekmenin bir çözümü var.

EN AVANTAJLI KREDİ KARTLARI

Ortak ATM Çözümü

Devlet bankalarının herhangi birinden banka kartına sahipseniz diğer devlet bankalarının ATM’lerinden ücretsiz para çekip yatırabilirsiniz. Özel bankalardan QNB Finansbank, TEB ve Denizbank ise kendi aralarında bir anlaşmaya sahip. Bu bankalardan herhangi birine ait bir banka kartınız varsa anlaşmalı diğer bankaların ATM’lerinden ayda 3 kere ücretsiz işlem yapabilirsiniz. Ayrıca ING banka kartınız varsa ayda 3 kere tüm ATM’lerden ücretsiz işlem yapabilirsiniz. HSBC kartınız varsa QNB Finansbank ATM’lerinden, Türkiye Finans müşterileri ise Yapı Kredi ve PTT ATM’lerinden masrafsız bir şekilde işlem gerçekleştirebiliyor.

Çalıştığınız bankanın ortak ATM kullanımı politikasını öğrenerek yanınızda nakit bulunmadığında ücretsiz olarak para çekebilirsiniz.

Çalıştığınız BankaOrtak ATM
QNB FinansbankTEB ve Denizbank
HSBCQNB Finansbank
Türkiye FinansYapı Kredi ve PTT
INGATM’ler
ATM’den Ücretsiz Para Çekmek
4.7 (93.33%) 12 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

2 yorum

  1. Ek hesap kredi çekmek istiyorum

  2. Sayın Abdurrahim,

    Kredi sorgulama sayfamızdan kredi sorgulaması yapabilir ve online başvuru gerçekleştirebilirsiniz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir