Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

Özel sağlık sigortası kapsamı ile ilgili detayları sizin için derledik. Sağlık sigortası sorgulama işlemi için Hangisi.net Sigorta sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, herhangi bir kaza ya da bir hastalık sonucu ortaya çıkan tedavi masraflarını ödemeye yönelik bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortası kapsamına göre yatarak ve ayakta tedavi, ameliyat, muayene ve ilaç masraflarının büyük bir kısmını karşılar. Sağlık sigortasının masraf karşılama kapsamı ve oranı poliçenin limit ve teminatlarına göre değişiklik gösterir. Sigorta poliçesini almadan önceden teminatlarını detaylı bir şekilde incelemekte fayda vardır.

Sigorta poliçesi kapsamında yer alan tedaviler ikiye ayrılır.

Ayakta Tedavi

Özel sağlık sigortasında yer alan ayakta tedavi teminatı muayene, ilaç, röntgen, fizik tedavi, tahlil gibi hastane masraflarını poliçe limitleri dahilinde karşılar.

Yatarak Tedavi

Hastanede kalmayı gerektiren ameliyat, doğum, yoğun bakım gibi sağlık harcamalarının hepsi poliçe limitleri dahilinde karşılanır. Bu teminat ayrıca kemoterapi, anjiografi, radyoterapi gibi tedavi masraflarını da karşılar.

Özel sağlık sigortası sayesinde küçük primler ödeyerek olası büyük sağlık masraflarını ödeme zahmetinden kurtulabilirsiniz. Hangisi.net Sigorta sayfası üzerinden kısa sürede sigorta sorgulama işlemi yapabilir, sigorta fiyatları ve teminatlarla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sigorta Sorgulama
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir