Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 18.09.2014 Güncelleme Tarihi: 22.12.2020

Özel sağlık sigortası kapsamı ile ilgili detayları sizin için derledik.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamı
Sağlık sigortası sorgulama işlemi için Hangisi.

Özel sağlık sigortası kapsamı ile ilgili detayları sizin için derledik. Sağlık sigortası sorgulama işlemi için Hangisi.net Sigorta sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası, herhangi bir kaza ya da bir hastalık sonucu ortaya çıkan tedavi masraflarını ödemeye yönelik bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortası kapsamına göre yatarak ve ayakta tedavi, ameliyat, muayene ve ilaç masraflarının büyük bir kısmını karşılar. Sağlık sigortasının masraf karşılama kapsamı ve oranı poliçenin limit ve teminatlarına göre değişiklik gösterir. Sigorta poliçesini almadan önceden teminatlarını detaylı bir şekilde incelemekte fayda vardır.

Sigorta poliçesi kapsamında yer alan tedaviler ikiye ayrılır.

Ayakta Tedavi

Özel sağlık sigortasında yer alan ayakta tedavi teminatı muayene, ilaç, röntgen, fizik tedavi, tahlil gibi hastane masraflarını poliçe limitleri dahilinde karşılar.

Yatarak Tedavi

Hastanede kalmayı gerektiren ameliyat, doğum, yoğun bakım gibi sağlık harcamalarının hepsi poliçe limitleri dahilinde karşılanır. Bu teminat ayrıca kemoterapi, anjiografi, radyoterapi gibi tedavi masraflarını da karşılar.

Özel sağlık sigortası sayesinde küçük primler ödeyerek olası büyük sağlık masraflarını ödeme zahmetinden kurtulabilirsiniz. Hangisi.net Sigorta sayfası üzerinden kısa sürede sigorta sorgulama işlemi yapabilir, sigorta fiyatları ve teminatlarla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sigorta Sorgulama

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon