Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Esnafa Düşük Faizli Kredi Geliyor

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 31.10.2016 Güncelleme Tarihi: 31.03.2023

Yakın zamanda konut kredilerinde gerçekleşen faiz indiriminden sonra bir iyi haber de KOBİ’lere geldi.

Esnafa Düşük Faizli Kredi Geliyor
Nakit ihtiyacı içinde olan KOBİ’ler için TOBB’un geliştirdiği düşük faizli kredi uygulaması geliyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un desteği ile küçük ve orta ölçekli KOBİ’lere düşük faizli esnaf kredisi imkanı geliyor.

Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Türk Standartları Enstitüsü’nün Adıyaman şubesi açılış töreninden sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu çeşitli açıklamalarda bulundu.

KOBİ’lere düşük faizli kredi vermek amacıyla TOBB tarafından başlatılan çalışmada sona gelindiği belirtilerek detaylı açıklamanın bu hafta içerisinde yapılacağı söylendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yüzde 9.90 faiz oranı ile kullandırılacak olan kredilerin kaynağı ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Her şehirde ticaret ve sanayi odaları ile borsalar, belirlenecek bankalara kaynak aktarımında bulunacak. Odalar tarafından aktarılan kaynağın on katını da anlaşmalı bankalar ek kaynak olarak aktaracak ve kullandırılacak kredinin limiti belirlenmiş olacak.”

Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz hafta kamuyu ve özeli temsil eden birkaç banka ile anlaşma sağlandı. TOBB’un ilk aşamada 500 milyon TL kaynak aktaracağı proje aynı zamanda rekabet oluşturarak faizlerin düşmesine de olanacak sağlayacak. Anlaşmalı bankaların desteği ile kredi hacmi ilk aşamada 5 milyar TL’ye çıkacak.

Kredi Garanti Fonu’nun vereceği garanti ile kredi kullandırılacak olduğundan bankaların risk primleri de sıfırlanmış olacak.

En Uygun KOBİ Kredisi İçin Tıklayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

2 Oy

-

5 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Ortak Banka Hesabı Nedir? 28.09.2023

  Ortak Banka Hesabı Nedir?

 • Genç Çiftlere Faizsiz Evlilik Kredisi 27.09.2023

  Genç Çiftlere Faizsiz Evlilik Kredisi

 • Gelir Tablosu Nedir? 26.09.2023

  Gelir Tablosu Nedir?

 • Dijital Hizmet Vergisi Nedir? 25.09.2023

  Dijital Hizmet Vergisi Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon