Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Esnafa düşük faizli kredi geliyor

Merve Mumcu

Merve Mumcu

31.10.2016

Yakın zamanda konut kredilerinde gerçekleşen faiz indiriminden sonra bir iyi haber de KOBİ’lere geldi.

Esnafa düşük faizli kredi geliyor

Nakit ihtiyacı içinde olan KOBİ’ler için TOBB’un geliştirdiği düşük faizli kredi uygulaması geliyor.

Yakın zamanda konut kredilerinde gerçekleşen faiz indiriminden sonra bir iyi haber de KOBİ’lere geldi. Nakit ihtiyacı içinde olan KOBİ’ler için TOBB’un geliştirdiği düşük faizli kredi uygulaması geliyor.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un desteği ile küçük ve orta ölçekli KOBİ’lere düşük faizli esnaf kredisi imkanı geliyor.

Kredi Garanti Fonu (KGF) ve Türk Standartları Enstitüsü’nün Adıyaman şubesi açılış töreninden sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu çeşitli açıklamalarda bulundu.

KOBİ’lere düşük faizli kredi vermek amacıyla TOBB tarafından başlatılan çalışmada sona gelindiği belirtilerek detaylı açıklamanın bu hafta içerisinde yapılacağı söylendi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yüzde 9.90 faiz oranı ile kullandırılacak olan kredilerin kaynağı ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Her şehirde ticaret ve sanayi odaları ile borsalar, belirlenecek bankalara kaynak aktarımında bulunacak. Odalar tarafından aktarılan kaynağın on katını da anlaşmalı bankalar ek kaynak olarak aktaracak ve kullandırılacak kredinin limiti belirlenmiş olacak.”

Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz hafta kamuyu ve özeli temsil eden birkaç banka ile anlaşma sağlandı. TOBB’un ilk aşamada 500 milyon TL kaynak aktaracağı proje aynı zamanda rekabet oluşturarak faizlerin düşmesine de olanacak sağlayacak. Anlaşmalı bankaların desteği ile kredi hacmi ilk aşamada 5 milyar TL’ye çıkacak.

Kredi Garanti Fonu’nun vereceği garanti ile kredi kullandırılacak olduğundan bankaların risk primleri de sıfırlanmış olacak.

En Uygun KOBİ Kredisi İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Kredi Diyenler İçin Tavsiyeler 22.01.2021

  Hangi Kredi Diyenler İçin Tavsiyeler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.