Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Tramer Sorgulama

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 18.06.2019 Güncelleme Tarihi: 31.03.2023

Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi Kurumunun kısaltması olan Tramer, tüm sigorta verilerinin toplandığı bir veri deposu olarak kabul edilmektedir.

Tramer Sorgulama
Tramer sorgulama yöntemi kullanılarak bir araca ait olan tüm sigorta işlemlerini takip etmek mümkün oluyor. Tramer ile bunun yanı sıra aracın hasarı olup olmadığı ve kaza bilgileri de sorgulanabiliyor.

Tramer kullanmak özellikle ikinci el araç satın almak isteyenler için oldukça faydalı bir yöntemdir. Alıcılar bu sistem sayesinde satın almayı planladıkları araç hakkında tüm kayıtlara rahatlıkla ulaşabilirler.

Tramer Nedir?

Tramer nedir sorusu sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu nedenle biz de bu yazımızda size Tramer hakkında tüm detayları sunmaya çalışacağız. Tramer sorgulama yöntemini kullanarak araçlar ile ilgili her türlü sigorta bilgisine ulaşmak mümkün olmakta. Aracın kazaya karışıp karışmadığı, hasarı ya da sigorta durumu bu sorgulama ile rahatlıkla ortaya çıkıyor.

Tramer Sorgusu Nasıl Yapılır?

Bir araç almayı düşünüyorsunuz ya da kendi aracınızla alakalı sorgulama yapacaksınız. Peki bu nasıl gerçekleşecek? Tramer sorgusu nasıl yapılır? Bu sorgulama için 3 çeşit yöntem var. Bunlar:

 • Plaka ve TC kimlik numarası kullanarak sorgulama
 • Plaka ve vergi kimlik numarası kullanarak sorgulama
 • Sigorta bilgileri kullanarak sorgulamadır.

Tramer Sorgusu Nereden Yapılır?

Yukarıda belirttiğimiz bilgileri kullanarak sorgulama işlemlerini Sigorta Bilgi Merkezi’nden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için trafik poliçe sorgulama bölümüne giriş yapmanız ve ilgili tüm alanları doldurmanız yeterli olacak. Bu sayede sigorta bilgilerinizi online olarak sorgulayabilirsiniz. Bu aşamada önemli olan tüm bilgilerinizi eksiksiz bir biçimde girmeniz.

Tramer İle Neler Öğrenilebilir?

Tramer ile araç hakkında çeşitli sorgulamalar yapmak mümkün. Bu sorgular ise şu şekilde:

 • Kasko poliçesi sorgulama
 • Trafik poliçesi sorgulama
 • Araç hasar kaydı sorgulama
 • Kaza tespit tutanağı sorgulama
 • Mağdur bilgilerini öğrenme

Tramer poliçe sorgulama ile yukarıda belirttiğimiz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Tramer kaydı araç hakkındaki merak ettiğiniz sorulara yanıt almanızı sağlar. Tramer sorgulama ücretsiz olduğu için de sıklıkla kullanılan uygulamalardan birisi olarak öne çıkıyor.

Tramer Trafik Sigortası Sorgulama

Tramer trafik sigortası sorgulama online olarak hızlı bir biçimde gerçekleştirilebiliyor. Bu yöntem sayesinde hem basit hem de hızlı bir şekilde araçla alakalı istediğiniz tüm kayıtlara uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz. Araç sahipleri tarafından sıklıkla kullanılan bu uygulama Tramer sonucu bilgilerine hızlı biçimde ulaşmanızı sağlar. Plakadan tramer sorgulama, tramer araç sorgulama gibi işlemleri uygulama ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Tramer Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Bu yöntem ile araç hasar kaydı sorgulama özellikle ikinci el araç satın almak isteyen kişilerin mutlaka kullanması gereken yöntemlerden biri. Tramer kaydı sayesinde araç satın alacak kişiler aracın hasar durumunu ve herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını kolaylıkla öğrenebilir.

Tramer Kasko Sigortası Sorgulama

Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi Kurumu uygulamaları ile araç kasko sigorta sorgulama işlemi yapılabiliyor. Gerekli bilgileri girerek aracın kasko sigortasının bitiş tarihini öğrenebilirsiniz. Bununla beraber aracın hangi sigorta şirketinden kaskolandığı bilgisi de sistemde yer alıyor. Örneğin aracınıza sigorta yaptırmak için anlaştınız, ödemenizi yaptınız. Acentenin bu sigortayı başlatıp başlatmadığını da Tramer kaydı ile sorgulamanız mümkün.

Tramer Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama

Kaza tespit tutanağı, en az 2 kişinin karışmış olduğu kazalarda tarafların doldurması gereken tutanaklardır. Uygulama ile kaza tespit tutanağı sorgulaması da yapabilirsiniz. Kaza sonrasında kaza tespit tutanağının durumunu öğrenmek istiyorsanız, Tramer kayıtlarına bakmanız yeterli olacaktır. Buradan gerekli tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Tramer Belge No Nedir?

Tramer belge numarası, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi Kurumu tarafından sizlere verilen bir numaradır. Sigorta şirketleri bu belge numarasını kullanarak işlem yapıyor. Bu belge numarası sayesinde sorgulamalar ısa sürede yapılır. Bununla beraber bilgiler kolaylıkla bulunur ve istenilen tüm belgeler de hızlı bir biçimde hazırlanabilir.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Neden Zam Yapılır? 14.06.2024

  Neden Zam Yapılır?

 • Enflasyon Gerçeği 14.06.2024

  Enflasyon Gerçeği

 • Bütünleşik Finans Nedir? 11.06.2024

  Bütünleşik Finans Nedir?

 • Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri 7.06.2024

  Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri