Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Bankaların Kiralık Kasa Fiyatları 2021

Yağmur Solakoğlu

Yayımlama Tarihi: 14.07.2020 Güncelleme Tarihi: 5.01.2021

Evde bulundurmak istemediğiniz değerli mallarınız için bir kasa kullanmak isteyebilirsiniz.
Bankaların Kiralık Kasa Fiyatları 2021
2021 yılı için en güncel banka kiralık kasa fiyatlarını ve kasa açtırma işlemlerinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, sizler için kasa ücretlerinde dikkat etmeniz gerekenleri derlediğimiz yazımızda; bankada kiralık kasa açtırmanın adımlarını ve bunun için ihtiyacınız olan belgeleri öğrenebilirsiniz.

Evde bulundurmak istemediğiniz değerli mallarınız için bir kasa kullanmak isteyebilirsiniz. 2021 yılı için en güncel banka kiralık kasa fiyatlarını ve kasa açtırma işlemlerinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, sizler için kasa ücretlerinde dikkat etmeniz gerekenleri derlediğimiz yazımızda; bankada kiralık kasa açtırmanın adımlarını ve bunun için ihtiyacınız olan belgeleri öğrenebilirsiniz.

Yazımızda bulabileceğiniz fiyatlar bankaların web siteleri baz alınarak düzenlenmiştir. Sayfamızdaki bilgiler, genel bilgi olarak düşünülebilir. En güncel fiyatı bankanıza sorarak elde edebilirsiniz. Fiyatlar bankalara ve şubelerine göre farklılık gösterebilir.

En çok tercih edilen 30 bankada bulunan ya da bulunmasını istediğiniz mevduat hesaplarınızın getirisinin ne olacağını mevduat faizi hesaplama sayfamızdan kontrol edebilirsiniz.

Her Bankada Kiralık Kasa Hizmeti Sunulur mu?

Yapı Kredi, Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti BBVA, Vakıfbank, Akbank, Halk Bankası, TEB, Şekerbank, Finansbank, Denizbank, KuveytTürk Bankası gibi birçok bankanın kiralık kasa hizmeti mevcuttur. Toplamda 27 bankanın çeşitli şubelerinde kiralık kasa hizmeti sunulmaktadır.

Kredi kartı almak istiyorsanız fakat kredi notunuz düşükse, Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankaları adlı yazımızdan destek alabilirsiniz.

Kiraladığınız Kasaya Ne Tür Eşyalar Koyabilirsiniz?

Kasada silah, patlayıcı gibi tehlikeli eşyalar bulundurmak yasaktır. Bu eşyalar haricinde, değerli tüm ziynet, evrak gibi varlıklarınızı rahatlıkla kasada tutabilirsiniz.

Kiralık Kasa Hizmetinden Yararlanmak İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Çoğunlukla gerekli belgeler aşağıdaki gibidir. Fakat bu belgeler bankaya göre farklılık gösterebilir.

 • Nüfus Cüzdanı
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Yerleşim yeri belgesi
 • Son 3 aylık elektrik, doğalgaz, internet gibi bir hizmet faturası

Kiralık Kasa Hizmetinden 7 gün 24 Saat Faydalanılabilir mi?

Yapı Kredi ve Türkiye İş Bankası haricinde 7/24 kiralık kasa hizmeti sunulmamaktadır. Kiralık kasanızı hafta içi mesai saatleri içinde kullanabilirsiniz. 7/24 hizmetler için ek fiyatlandırma politikası izlenmektedir.

Birikimlerinizin durduğu yerde çoğalmasını sağlayan vadeli mevduat hesaplarınız için hangi bankanın daha iyi seçenek sunduğunu görmek için vadeli mevduat faiz oranları sayfamızdan kontrol edebilirsiniz.

Kiralık Kasa Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kiralık kasa fiyatları, tüm bankalarda küçük boy, orta boy ve büyük boy olmak üzere boyutuna göre değişir ve kiralık kasa fiyatları yıllık bir ücret olarak hesaplanır. Bazı bankalarda ise aylık, 3 aylık, 6 aylık, 9 aylık ya da 1 yıllık farklı fiyatlandırma olanağı sunulmaktadır.

Kiralık Kasa Boyutları Nedir?

En Boy Yükseklik
Küçük Boy Kasa 11,5 cm 24,5 cm 41 cm
Orta Boy Kasa 16,5 cm 24,5 cm 41 cm
Büyük Boy Kasa 26,5 cm 24,5 cm 41   cm

Kiralık Kasayı Başka Biri Açmak İsterse Ne Olur?

Kiralık kasa sözleşmesi imzalandığı zaman, atanan kasayı açan iki anahtar verilecektir. Bunlardan biri kasa sahibinde, diğeri de yedek anahtar olarak bankada kalır. Kiralayan kişi ya da ortağı haricinde noterden onaylı vekaletname olmadan kasa açılamaz. Buna ek olarak, bir başkasının kasayı açabilmesi için banka şube müdürünün de onayı ile hazırlanan “Kiralık Kasa Kullanımı Yetki Belgesi” çıkarılabilir.

Kiralık Kasa Bilgileri 3. Şahıs veya Kuruluşlar ile Paylaşılabilir mi?

Kasa sahibi vefat etmediği müddetçe, bu bilgiler üçüncü kişi ya da kurum ve kuruluşlarla paylaşılmaz. Vefat halinde ise, mahkeme kararı ile vasilere bilgi verilerek noter huzurunda kasa açtırılır ve eşyalar vasiye verilir.

Kiralık Kasalar Doğal Afet, Kaza gibi Durumlar Karşı Sigortalı mıdır?

Kiralık kasada bulunan ürünlerin içeriği bilinmediği için afet veya kaza gibi durumlara karşı sigorta yapılmamaktadır. Fakat kiralık kasalar; hırsızlık, yangın gibi durumlara karşı üstün güvenlik önlemleri ile koruma altına alınır.

Başka Şahıslarla Ortak Kasa Kiralama Olanağı Sunuluyor mu?

Maksimum 3 kişi olmak koşuluyla ortak kasa kiralamak mümkündür. Bunun için ortak bir banka hesabı açmanız ve ortaklık sözleşmeleri imzalamanız yeterlidir. Ortak kasa kiralandığı takdirde, sözleşmeye dahil olan tüm kişilere kasa anahtarı teslim edilir ve tüm taraflar kullanım yapabilirler.

Yazar Hakkında

yazar
Yağmur Solakoğlu

1989 yılında doğan Yağmur Solakoğlu, Sainte Pulcherie Fransız Lisesi ve Yeditepe Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. 2013 yılından bu yana; kurumsal iletişim, içerik editörlüğü, sosyal medya yönetimi, blog yazarlığı gibi iletişim alanının çeşitli bölümlerinde görev almaktadır. Güncel olarak tasarruf, finans ve ekonomi içerik editörlüğünü severek icra etmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

7 Oy

-

4,71 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Tüketici Kredilerinde Vadeler Düşürüldü 17.09.2021

  Tüketici Kredilerinde Vadeler Düşürüldü

 • Viop Nedir? 17.09.2021

  Viop Nedir?

 • Yeni Eve Taşınma Sürecinde Nelere Dikkat Etmeli? 17.09.2021

  Yeni Eve Taşınma Sürecinde Nelere Dikkat Etmeli?

 • Repo Nedir? 17.09.2021

  Repo Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon