Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Evden Para Kazanmanın Yolları

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 16.06.2021 Güncelleme Tarihi: 3.01.2022

Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan yeni iş kolları, evden çalışmayı ve dolayısıyla evden para kazanmayı mümkün hâle getirdi.

Evden Para Kazanmanın Yolları
Evden para kazanmak, son yıllarda mümkün hâle gelen ve yaygınlaşan bir yöntem olarak kabul görmektedir.

Bilgisayar ortamında yürütülen işlerin ofisten eve taşınabilmesi ile ortaya çıkan yeni iş kolları, internetin daha efektif duruma gelmesi ile yaygınlaştı. Yazarlık, YouTuberlık, web tasarımcılığı, e-ticaret gibi alanlar bir hayli rağbet görmekte ve bu alanda kendini geliştirenler evden para kazanabilmektedir.

Evden para kazanmanın en temel gereksinimi, dijital araçları kullanabilmektir. Başta bilgisayar olmak üzere akıllı telefon, tablet, mikrofon, kamera, kulaklık gibi cihaz ve donanımlara hakim olmak, evden para kazanmak için gereklidir. Dijital yollarla evden para kazanmak bir çeşit sektör hâline geldi ve hatta bazı meslekler sadece evden yapılabilmektedir.

Freelance Metin Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Eğer kelimeler ile aranız iyiyse ve ya bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız internet üzerinden yazarlık yaparak para kazanabilirsiniz. Önemli olan bu işte ne kadar istikrarlı olduğunuzdur. Dilerseniz sadece ilgi alanlarınıza yönelik yazılar yazarak da para kazanmanız mümkündür. Ama her alanda içerik üretebilecek çalışma azmine sahipseniz bu sizi bir adım daha ileriye taşır ve kazancınız artar. Üretkenlik de bu noktada çok önemlidir.

Bu alanda ilerlemek ve gelirinizi yükseltmek için kendinizi sürekli geliştirmelisiniz ve her işten önce detaylı araştırmalar yapmalısınız. Metin yazarı olarak işe başlamak için freelance platformlara başvurabilirsiniz.

Freelance metin yazarlığı yaptığınızda, ödemeler size havale/EFT yöntemi ile gelir. Bu nedenle bir banka hesabına ihtiyacınız vardır. HangiKredi üzerinden mevduat hesabı seçeneklerine göz atabilir, online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Günümüzün en popüler işlerinden biri de hiç şüphesiz Youtuberlık. Eğer kendinize bir kitle oluşturursanız bu işten oldukça iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Dilediğiniz her konuda bir Youtube kanalı açabilirsiniz. Örneğin müzisyenseniz enstrüman öğretimi konusunda bir Youtube kanalı açıp eğitim videoları yayınlayabilirsiniz. Bir yazılımcı iseniz yazılım dili öğreterek kitleleri etrafınızda toplamanız mümkündür. Sadece bunlarla sınırlı da değil; yemek tarifleri, makyaj vlogları, çocuklar için eğlenceli içerikler yani aklınıza gelen her konuda bir Youtube kanalına sahip olabilirsiniz.

Youtube, yayınladığınız videolara reklamlar yerleştirir ve bu reklamlar üzerinden siz de para kazanabilirsiniz. Ciddi anlamda paralar kazanabilmeniz için videolarınızın izlenme sayısı bir hayli yüksek olmalıdır. Sizi izleyen kitle yeterince geniş olursa bazı markalar size sponsor olur ve daha yüksek gelirler elde edersiniz.

Web Sitesi Tasarımı

Eğer web site tasarlama bilginiz varsa veya kısa süre içerisinde öğrenmeyi planlıyorsanız bu işten para kazanabilirsiniz. Web site tasarımı zaten dijital ortamda yapılan bir iş olduğu için, herhangi bir kuruma bağlı olmaksızın kendi evinizden ve kişisel bilgisayarınızdan bu hizmeti verebilirsiniz. Bu iş için freelance platformlara başvurabilir ya da kendinize bir web sitesi açıp reklamlarla hizmetinizi duyurabilirsiniz.

Drop Shipping Yaparak Para Kazanmak

Yeni nesil bir çalışma modeli olan Drop Shipping, Türkçede “stoksuz e-ticaret” anlamına gelmektedir. Online alışveriş sitelerinin yaygınlığı ile ortaya çıkan bu iş yöntemi ile herhangi bir ürüne sahip olmadan para kazanabilmeniz mümkündür. Yapmanız gereken tek şey alıcı ve satıcı arasında aracılık etmektir. Tüketici ürünü sizden alır fakat fiziksel olarak ürünü, üretici ya da tedarikçi firma gönderir. Siz de bu satıştan komisyon alırsınız. Drop Shipping genelde Amazon gibi alışveriş siteleri üzerinden yapılmaktadır.

Blog Yazarak Para Kazanmak

Yazarak evden para kazanmanın bir başka yolu da blog açmaktır. Fakat bu iş freelance metin yazarlığından farklıdır. Freelance metin yazarlığında, sipariş üzerine uygun bir metin yazarsınız ve müşteriniz yazıya para öder. Blog yazarlığında ise reklamlar üzerinden gelir elde edersiniz. Bir blog açıp aklınıza gelebilecek her konuda yazılar yayınlayabilirsiniz. Örneğin gezi yazıları, bloglarda rağbet gören türlerdendir. Sitenize yerleştireceğiniz Google reklamlarının görüntülenmesi ve tıklanması üzerinden para kazanabileceğiniz gibi sponsorlardan da gelir elde edebilirsiniz.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Kitap yazmak ve bu kitaptan gelir elde etmek, başta edebiyat olmak üzere pek çok alanda, çok uzun yıllardır var olan bir meslektir. Evinizde bir kitap yazıp satışa çıkardığınızda da evden para kazanmış sayılabilirsiniz. Üstelik e-kitaplarda fiziksel bir kargo gönderimi gerekmediği için ekstra bir uğraşı yoktur. Eğer yeteneğiniz varsa edebi ya da teknik konularda bir kitap yazabilir, kitabınızı yazdıktan sonra e-kitaba dönüştürerek Google Books ve benzeri platformlar üzerinden satışa çıkarabilirsiniz.

Online Kurs Vererek Para Kazanmak

Bu iş metodu dünya genelinde sıklıkla kullanılmaktadır. Pek çok insan yeni bir hobi edinmek, meslek öğrenmek ya da yeteneklerini geliştirmek için online ders alabilecekleri platformları kullanmaktadır. Siz de yetkinliğiniz olan bir konuda bölüm bölüm eğitim videoları çekip online kurs platformlarında satışa sunabilirsiniz. Ayrıca bireysel olarak öğrenciler edinip online ortamda özel ders de verebilirsiniz.

Instagram Üzerinden Para Kazanmak

Evden para kazanmanın en kolay yollarından birisi Instagram ve benzeri sosyal ağlardır. Tabii bunun için çok önemli bir şart vardır. Bu şart, takipçi sayısının yüksek olmasıdır. Çünkü Instagram üzerinden para kazanabilmeniz için diğer sayfaların ya da markaların sizinle iletişime geçerek işbirliği yapması gerekir. Bunun için de geniş bir kitleye hitap ediyor olmanızı isterler. Örneğin bir marka, kendi ürününü kullandığınız bir story paylaşmanızı ister ve siz de bu iş için para alırsınız.

Instagram üzerinden para kazanmak için öncelikle bir hesap açmanız ve takipçi sayınızı artırmanız gerekir. Bu işi şahsi hesabınızdan yapmak zorunda da değilsiniz. Herhangi bir konuda bir sayfa açabilirsiniz.

Tercümanlık Yaparak Para Kazanmak

Eğer hem kendi diliniz hem de yabancı bir dilin gramerine hâkimseniz tercümanlık yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Online ortamda sizden genellikle metin çevirileri yapmanız istenir. Tıpkı bir metin yazarı gibi yazarak çalışırsınız ve genellikle iki katı daha fazla kazanırsınız. Bildiğiniz bir yabancı diliniz varsa değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bunun için yine kariyer sitelerine başvurabilir ya da freelance platformlarını ziyaret edebilirsiniz.

Stok Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Fotoğraf çekerken bir kompozisyon yaratabiliyorsanız bu işten para kazanabilirsiniz demektir. Yapmanız gereken ilgi çekici ve kaliteli fotoğraflar çekmek. Daha sonra stock fotoğraf sitelerine yüklemek. Fotoğraflarınız indirilip kullanıldıkça siz de para kazanmaya başlayacaksınız demektir.

Profesyonel bir fotoğraf makinesi almak için düşük tutarlı bir ihtiyaç kredisi çekebilir ve yeni işinize yatırım yapabilirsiniz.

Evden Müşteri Temsilcisi Olarak Çalışmak

Birçok firma, çağrı merkezi hizmetini kurum dışında verir. Bunun için evden çalışabilecek kişileri istihdam ederler. Kariyer sitelerinden ilgili iş ilanlarına başvurarak bu işe başlayabilirsiniz. Başlangıçta küçük bir eğitim alırsınız ve size tahsis edilen telefon ile müşteri temsilcisi olarak çalışabilirsiniz. Bununla birlikte tele pazarlama yapan firmalar da aynı yöntemi kullanmaktadır.

Evden Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

Diksiyonunuz düzgünse, ses tonunuzu iyi ayarlayabiliyorsanız ve konuşma sırasında doğru yerlerde vurgu yapabiliyorsanız, seslendirme yaparak para kazanmak sizin için kolay olabilir. Freelance platformlarda hesap açarak seslendirme ihtiyacı olanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu iş için kaliteli bir mikrofon, kulaklık ve bilgisayar gibi donanımlara ihtiyacınız vardır.

İhtiyaç duyduğunuz donanımları kredi kartı ile alabilir ve taksitlendirme yaparak kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Fakat bu süreçte borcun maddi sıkıntı yaratmaması için kart harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Konu ile ilgili “Kredi Kartı Harcamalarınızı Düzenleyecek Tasarruf Tüyoları” başlıklı yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Podcast Yayınlayarak Para Kazanmak

Podcastler, sesli blog içerikleri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle hem videolardan hem de radyo yayınlarından daha farklı bir konumda yer alırlar. Podcast hazırlayıp ilgili platformlara yükleyerek para kazanabilirsiniz. Edebiyat, siyaset, spor, bilim, felsefe ve daha pek çok konuda podcast hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, seçtiğiniz konu hakkında belirli bir süre konuşmak ve sesinizi kaydetmek. İsterseniz bu konuşma için bir konuk alıp podcasti sohbet havasında da geçirebilirsiniz. Kullanıcılar sizin podcastinizi para karşılığı satın alır ya da yayınladığınız platformdaki dinlenme oranınızı üzerinden gelir elde edersiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

3316 Oy

-

1 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Dijital Ayak İzi Nedir? 27.09.2022

  Dijital Ayak İzi Nedir?

 • Ticaret Bakanlığı’ndan Tüketici ve Konut Kredilerinde Yeni Düzenleme 26.09.2022

  Ticaret Bakanlığı’ndan Tüketici ve Konut Kredilerinde Yeni Düzenleme

 • Borsada Neler Oldu? Bundan Sonra Neler Olacak? 22.09.2022

  Borsada Neler Oldu? Bundan Sonra Neler Olacak?

 • Yüksek Faiz Ortamında Kredi İle Konut Yatırımı 21.09.2022

  Yüksek Faiz Ortamında Kredi İle Konut Yatırımı

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon