Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Evden Para Kazanmanın Yolları

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 16.06.2021 Güncelleme Tarihi: 2.04.2023

Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan yeni iş kolları, evden çalışmayı ve dolayısıyla evden para kazanmayı mümkün hâle getirdi.

Evden Para Kazanmanın Yolları
Evden para kazanmak, son yıllarda mümkün hâle gelen ve yaygınlaşan bir yöntem olarak kabul görmektedir.

Bilgisayar ortamında yürütülen işlerin ofisten eve taşınabilmesi ile ortaya çıkan yeni iş kolları, internetin daha efektif duruma gelmesi ile yaygınlaştı. Yazarlık, YouTuberlık, e-ticaret gibi alanlar bir hayli rağbet görmekte ve bu alanda kendini geliştirenler evden para kazanabilmektedir.

Evden para kazanmanın en temel gereksinimi, dijital araçları kullanabilmektir. Başta bilgisayar olmak üzere akıllı telefon, tablet, mikrofon, kamera, kulaklık gibi cihaz ve donanımlara hakim olmak, evden para kazanmak için gereklidir. Dijital yollarla evden para kazanmak bir çeşit sektör hâline geldi ve hatta bazı meslekler sadece evden yapılabilmektedir.

Evden Para Kazandıran Yöntemler

Freelance Metin Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Eğer kelimeler ile aranız iyiyse veya bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız internet üzerinden yazarlık yaparak para kazanabilirsiniz. Önemli olan bu işte ne kadar istikrarlı olduğunuzdur. Dilerseniz sadece ilgi alanlarınıza yönelik yazılar yazarak da para kazanmanız mümkündür. Ama her alanda içerik üretebilecek çalışma azmine sahipseniz bu sizi bir adım daha ileriye taşır ve kazancınız artar. Üretkenlik de bu noktada çok önemlidir. Freelance metin yazarlığı yaptığınızda, ödemeler size havale/EFT yöntemi ile gelir. Bu nedenle bir banka hesabına ihtiyacınız vardır.

HangiKredi üzerinden mevduat hesabı seçeneklerine göz atabilir, dilediğiniz bankada hesap açmak için online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Drop Shipping Yaparak Para Kazanmak

Yeni nesil bir çalışma modeli olan Drop Shipping, Türkçede “stoksuz e-ticaret” anlamına gelmektedir. Online alışveriş sitelerinin yaygınlığı ile ortaya çıkan bu iş yöntemi ile herhangi bir ürüne sahip olmadan para kazanabilmeniz mümkündür. Yapmanız gereken tek şey alıcı ve satıcı arasında aracılık etmektir. Tüketici ürünü sizden alır fakat fiziksel olarak ürünü, üretici ya da tedarikçi firma gönderir. Siz de bu satıştan komisyon alırsınız. Drop Shipping genelde Amazon gibi alışveriş siteleri üzerinden yapılmaktadır.

Güvenli internet hakkında merak ettikleriniz varsa Bilgi Merkezimizi ziyaret edin.

Online Kurs Vererek Para Kazanmak

Bu iş metodu dünya genelinde sıklıkla kullanılmaktadır. Pek çok insan yeni bir hobi edinmek, meslek öğrenmek ya da yeteneklerini geliştirmek için online ders alabilecekleri platformları kullanmaktadır. Siz de yetkinliğiniz olan bir konuda bölüm bölüm eğitim videoları çekip online kurs platformlarında satışa sunabilirsiniz. Ayrıca bireysel olarak öğrenciler edinip online ortamda özel ders de verebilirsiniz.

Eğitim videoları çekmek için kamera, mikrofon gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak adına HangiKredi ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edebilir, bankaların sunduğu avantajlı faiz oranlarını karşılaştırabilir ve şubeye gitmeden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Hesaplayın!

Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Günümüzün en popüler işlerinden biri de hiç şüphesiz Youtuberlık. Eğer kendinize bir kitle oluşturursanız bu işten oldukça iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Dilediğiniz her konuda bir Youtube kanalı açabilirsiniz. Örneğin müzisyenseniz enstrüman öğretimi konusunda bir Youtube kanalı açıp eğitim videoları yayınlayabilirsiniz. Bir yazılımcı iseniz yazılım dili öğreterek kitleleri etrafınızda toplamanız mümkündür. Sadece bunlarla sınırlı da değil; yemek tarifleri, makyaj vlogları, çocuklar için eğlenceli içerikler yani aklınıza gelen her konuda bir Youtube kanalına sahip olabilirsiniz.

Stok Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak

Fotoğraf çekerken bir kompozisyon yaratabiliyorsanız bu işten para kazanabilirsiniz demektir. Yapmanız gereken ilgi çekici ve kaliteli fotoğraflar çekmek. Daha sonra stock fotoğraf sitelerine yüklemek. Fotoğraflarınız indirilip kullanıldıkça siz de para kazanmaya başlayacaksınız demektir.

Profesyonel bir fotoğraf makinesi almak için düşük tutarlı bir tüketici kredisi çekebilir ve yeni işinize yatırım yapabilirsiniz.

Evden Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

Diksiyonunuz düzgünse, ses tonunuzu iyi ayarlayabiliyorsanız ve konuşma sırasında doğru yerlerde vurgu yapabiliyorsanız, seslendirme yaparak para kazanmak sizin için kolay olabilir. Freelance platformlarda hesap açarak seslendirme ihtiyacı olanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu iş için kaliteli bir mikrofon, kulaklık ve bilgisayar gibi donanımlara ihtiyacınız vardır.

İhtiyaç duyduğunuz donanımları kredi kartı ile alabilir ve taksitlendirme yaparak kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Tüm bu süreçte borcun maddi sıkıntı yaratmaması için kart harcamalarınıza dikkat etmelisiniz.

Harcamalar konusunda “Kredi Kartı Harcamalarınızı Düzenleyecek Tasarruf Tüyoları” başlıklı yazımızdan yardım alabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

3316 Oy

-

1 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? 18.07.2024

  HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır? 12.07.2024

  Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

 • Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir? 8.07.2024

  Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir?

 • Brüt Takas Uygulaması Nedir? 2.07.2024

  Brüt Takas Uygulaması Nedir?