Akılcı Kredi Kullanımı

Akılcı Kredi Kullanımı

İhtiyaçlar da istekler de bitmiyor. Krediler, bitmeyen taleplerimiz için ihtiyaç anında yardımımıza koşsa da doğru kullanılmadığında zaman zaman bütçemizi sıkıntıya sokmamıza da neden olabiliyor. Bu nedenle Hangikredi olarak kullanıcılarımıza akılcı kredi kullanımını öneriyoruz. Peki nedir akılcı kredi kullanımı?

Gerçekten İhtiyacınız Varsa Kredi Kullanın!

Kredi kullanmadan önce kendinize sormanız gereken ilk soru krediye gerçekten ihtiyacınızın olup olmadığı. Bankadan kredi çekmek isteklerinizi gerçekleştirmek için doğru bir yöntem ancak doğru tercihler yapmadığınızda kendinizi sonsuz bir ödeme döngüsünün içinde bulabilir, daha da kötüsü ödeyemediğiniz noktada çeşitli yasal yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Kredi çekmeden önce almak istediğiniz o ürüne gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını, aracınızı değiştirmenizin gerekip gerekmediğini, daha küçük bir ev ile idare edip edemeyeceğinizi mutlaka düşünün.

Aylık Gelir Ve Giderlerinize Göre Taksitler Belirleyin!

Akılcı kredi kullanımı için aylık taksitleri doğru belirlemeniz çok önemli. Kredi hesaplaması yapmadan önce mutlaka aylık giderlerinizi hesaplamalı ve bu hesaplamaya mutlaka acil durumlar için de kenarda duracak bir miktar para eklemelisiniz. Ödeyebileceğiniz aylık tutar hem alacağınız kredi miktarını hem de seçeceğiniz vadeyi belirlemede size yol gösterici olacaktır. Ayrıca, ödeyebileceğiniz aylık taksit miktarını doğru belirlemek kredinizi daha kolay ödemenizi sağladığı gibi yasal takibe neden olabilecek gecikmelerin de önüne geçmenizi sağlar.

GELİRİNİZE GÖRE NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLECEĞİNİZİ HESAPLAYIN

Ödeme Planınızı Kısa Vadeli Olarak Düzenleyin!

Uzun vade seçip krediyi daha küçük taksitlerle ödemek doğru bir tercih gibi dursa da aslında tüketiciye ek bir maliyet oluşturuyor. Vadenin uzaması demek ödeyeceğiniz faiz tutarının da artması demek. Yani aynı tutarda krediyi 36 ay yerine 60 ayda ödemek istediğinizde daha düşük aylık taksitler verecek olsanız da cebinizden çıkacak toplam tutar artar. Bütçenizi zorlamadan, aylık olarak cebinizden çıkabilecek en üst limit ile kredinizi en kısa vadede bitirmek günün sonunda size kazanç olarak dönecektir.

Borcunuzu Eksiksiz Ve Zamanında Ödeyin!

Akılcı kredi kullanımı için en önemli madde sanıyoruz ki bu. İhtiyaç duyduğunuzda daha kolay kredi kullanabilmek adına kredi sicilinizin temiz olması çok önemli. Düzensiz ve eksik ödemeler kredi notunuzu düşüreceğinden, ilerleyen dönemde kredi ve kredi kartı alma ihtimaliniz de düşer. Bunun yanı sıra ödemelerinizi yapmamanız bazı yasal yaptırımlara da yol açar. 90 gün ödeme yapmamanız durumunda hakkınızda yasal takip başlatılır ve bu yasal takibin sonucunda maaş haczi gibi kararlar çıkabilir. Kredi sicilinizin bozulmaması ve yasal yaptırımlarla karşılaşmamak için ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapmanızı tavsiye ederiz.

KREDİ HESAPLA

Akılcı Kredi Kullanımı
4.5 (90%) 40 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

33 yorum

  1. Merhaba Yılmaz,

    Kredi notu, gelir durumu ve sigortalılık süresi kredi başvuruları incelenirken dikkat edilen üç temel başlık. Bunlardan herhangi birinde sıkıntı olması nedeniyle başvuruların reddediliyor olabilir. Ayrıca kredi sicilinin bozuk olması da başvuruların reddedilmesi için bir diğer neden.

  2. Merhaba Şaban,

    Bu konuyla ilgili banka ile görüşmeni tavsiye ederiz. Bankanın sisteminden kaynaklı bir sorun olabilir.

  3. Çok ihtiyacım var


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir