Sarı Panjur Konut Kredisi Nedir?

Sarı Panjur Konut Kredisi

Sarı Panjur, VakıfBank’ın sunduğu pek çok avantajlı özelliğe sahip olan bir konut kredisi ürünüdür. Konut kredisi almayı düşünüyorsanız, ihtiyacınıza ve finansal durumunuza göre esnek ödeme seçenekleri bulunan bu kredileri yakından tanımak ve karşılaştırma yapmak için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

VakıfBank SarıPanjur konut kredisi detayları:

Kredi Tutarı (en az-en çok)En Uzun VadeFaiz Oranı
10.000 TL-1500000 TL15 Yıl%0,89

VakıfBank’ın sunduğu avantajlı bir kredi olan Sarı Panjur Konut Kredisinin detaylarını öğrenmek ve hesaplamanızı yapmak için ilgili sayfamıza göz atabilirsiniz.

SarıPanjur Konut Kredi Tiplerinin Ortak Özellikleri 

 • Kredilerde 180 aya varan vadelerden yararlanmanız mümkün.
 • Kredinizi TL olarak kullanabilirsiniz.
 • Teminat olarak satın aldığınız eve ipotek konulması genellikle yeterli oluyor. Ancak banka gerekli görürse ek teminat talep edebiliyor.
 • Erken ödeme yapılması halinde, ilgili kanun çerçevesinde, kredinin kalan vadesi 36 ay ve aşağısında ise erken ödenen meblağın %1’i, 36 ayı aşıyorsa %2’si kadar erken ödeme tazminatı alınıyor. 

120.000 TL 120 ay vadeli konut kredisi için bankaların kredi teklifleri

BankaFaizAylık TaksitToplam Ödeme
%0,941.672,08 TL202.059,22 TL Hemen Başvur
%1,091.797,40 TL217.138,00 TL Hemen Başvur
%1,201.892,17 TL228.535,40 TL Hemen Başvur
Tüm kredi tekliflerini gör

 

 

Enflasyon Endeksli Sarı Panjur Konut Kredisi

Gelecek günlerde faizlerin düşmesini bekliyor ve kredi ödemelerinizi buna göre yapmak istiyorsanız, Enflasyona Endeksli Sarı Panjur Konut Kredisi’ni seçebilirsiniz. 

Kredinin Özellikleri:

 • Bu kredi ürünü için değişken faiz uygulanıyor ve kredi, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamada en güncel TÜFE yıllık yüzde değişim oranına Banka marj yüzdesi de eklenerek hesaplanan faiz oranı ile veriliyor.
 • Faiz oranı değişim aralığı 3, 6 ya da 12 ay olarak tercih edilebiliyor.
 • Kredi faizi bulunan aydan bir önceki ay TÜİK’in açıkladığı TÜFE (Tüketici Fiyatları Endeksi) yıllık yüzde değişim oranına Banka marj yüzdesi ilave edilerek belirleniyor ve her değişim sürecinde bu adım izleniyor.
 • Kredi ödemelerinizi yalnızca aylık eşit taksitli olarak yapabiliyorsunuz.
 • Kredi vadesi süresince faiz oranı, sözleşmede geçerli olan maksimum faiz oranını aşmıyor.
 • Taksitin bir bölümünün ya da tamamının vadesinden önce ödenmesi durumunda erken ödeme tazminatı alınmıyor.

İlk defa kredi kullanacaksanız, “konut kredisi ile ev alırken bilmeniz gerekenler” yazımızdan faydalanarak dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenebilirsiniz.

Önce Sabit Sonra Enflasyon Endeksli Sarı Panjur Konut Kredisi

Yakın gelecekte faizlerin düşmesini bekliyor ve kredi ödemelerinizi buna göre yapmak istiyorsanız, 5 yıla kadar kendi belirleyeceğiniz dönem süresince kredi faizini sabit tutabileceğiniz Önce Sabit Sonra Enflasyona Endeksli Sarı Panjur Konut Kredisi’ni seçmeniz mümkün.

Kredinin Özellikleri:

 • Bu kredi ürünü kapsamında, 5 yıla kadar belirleyeceğiniz dönem süresince sabit faiz oranı ile kredi veriliyor ve kalan vadede değişken faiz yansıtılıyor.
 • Faiz oranı değişim aralığı 3, 6 veya 12 ay belirlenebiliyor.
 • Sabit faizli süreç bittiğinde değişken faizli olan kredinin faizinin yer aldığı aydan bir önceki ay TÜİK’in açıkladığı TÜFE (Tüketici Fiyatları Endeksi) yıllık yüzde değişim tutarına Banka marj yüzdesi eklenerek belirleniyor ve her değişim sürecinde bu adım yeniden tekrar ediliyor.
 • Kredi ödemelerinizi yalnızca aylık eşit taksitli olarak yapabiliyorsunuz.
 • Taksitin bir bölümünün ya da tamamının vadesinden önce ödenmesi durumunda erken ödeme tazminatı alınmıyor.
 • Kredi vadesi süresince faiz oranı, sözleşmede geçerli olan maksimum faiz oranını aşmıyor.

Enflasyon endeksli diğer bankacılık ürünlerini merak ediyorsanız, “Enflasyon endeksli faiz korumalı mevduat hesabı nedir?” yazımıza göz atabilirsiniz. 

Artan Taksitli Sarı Panjur Kredisi

Konut kredisi taksitlerinizi ilk etapta daha düşük meblağlarda ödeyip daha sonra aşamalı olarak yükseltmek istiyorsanız “Artan Taksitli Sarı Panjur”u tercih edebilirsiniz. Bu kredi tipinde, vade ve faiz oranları kapsamında sonraki ay ödemelerinin yükselişleri sizin finansal durumunuza ve talebinize göre belirlenebiliyor. 

Azalan Taksitli Sarı Panjur Kredisi

Konut kredisi ödemelerinizi ilk etapta daha yüksek tutarlarda yaparak sonraki süreçte aşamalı olarak azaltmak istiyorsanız “Azalan Taksitli Sarı Panjur“a göz atabilirsiniz. Bu kredi ürününde, vade ve faiz oranlarının gelecek aylardaki azalış oranını finansal durumunuza ve talebinize göre belirleme seçeneği mevcut. 

Ara Ödemeli Sarı Panjur Kredisi

Konut kredisi taksitlerinizi ilk aşamada daha yüksek meblağlarda ödeyip ilerleyen süreçte kademeli olarak azaltmak istiyorsanız “Azalan Taksitli Sarı Panjur” ürününü seçebilirsiniz. Bu kredi ürününde de, vade ve faiz oranı bazlı sonraki ay ödemelerinin oranı sizin tercihinize göre belirlenebiliyor.

Periyodik Ödemeli Sarı Panjur Kredisi

Konut kredisi ödemelerini aylık eşit taksitler yerine 2 aylık ya da 3 aylık periyotlarda ödemeniz mümkünse “Periyodik Sarı Panjur” kredisini tercih edebilirsiniz.

Bu ürün, özellikle her ay düzenli bir geliri olmayanlara ve aralıklı kazanç elde edenlere hitap ediyor.

Anapara Sabit Sarı Panjur Kredisi

Konut kredisi ödemelerinin vade sonuna kadar anapara bölümünün sabit kalmasını ve taksit tutarlarının azalarak devam etmesini istiyorsanız “Anapara Sabit SarıPanjur”u seçebilirsiniz. 

Taksitler Sonra Sarı Panjur Kredisi

Kredi taksiti ödemelerini evi aldığı ay başlama imkanı olmayan kişiler için “Taksitler Sonra Sarı Panjur”u inceleyebilirler. Bu kredi ürünü, ödemelerinize sonraki süreçte başlamanıza imkan sağlıyor. Bu çerçevede konut kredinizin ödemelerini azami 3 ay ödemesiz dönem akabinde başlatabiliyorsunuz.

Anaparası Sonra Sarı Panjur Kredisi

Bu konut kredisi ürünü, kredi ödemeye başlama aşamasında anapara kısmı ödenmeden, yalnızca faizinin ödenmesi mantığına dayalı bir kredi ürünü. Böylece kredi taksit tutarlarınızı ilk başta daha düşük tutmanıza olanak sağlıyor. Konut kredinizin ödemelerine azami 24 ay faiz ödemeli dönem uygulanabiliyor.

Standart Sarı Panjur Kredisi

Kredinizi her ay eşit taksitlerle ödemek istiyor ve sabit bir düzende ilerlemeyi uygun buluyorsanız, “Standart Sarı Panjur”u tercih edebilirsiniz.

Kaynak: 

www.saripanjur.com.tr 

Sarı Panjur Konut Kredisi Nedir?
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir