Kadın Girişimcilere Destek Kredileri ve Paketleri

Kadın girişimcileri iş hayatında desteklemek bankalar dönem dönem kredi ürünleri sunmakta. İş hayatında aktif rol almak isteyen kadın girişimcileri desteklemek ve kadınların iş hayatında daha çok yer almasını sağlamak amacıyla hazırlanan güncel kampanyaları sizin için derledik.

QNB Finansbank Kadın Girişimci Destek Kredisi

Kadın girişimciler için kredi kampanyası hazırlayan bankalardan biri QNB Finansbank. Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (European Bank for Reconstruction and Development), Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından başlatılan Kadın İşletmlerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı kapsamında verilen QNB Finansbank Kadın Girişimci Destek Kredisi ile 50 milyon Euro’luk fon hizmet sunulmaktadır.

Ülke ekonomisine destek sağlayan kadın girişimcileri desteklemek için sunulan bu kredi ile işinizi ya da iş yerinizi geliştirebilirsiniz. Avantajlı faiz oranlarıyla sunulan bu esnaf kredisi ürünü 36 aya kadar vadelendirilebilmekte.

Garanti BBVA Kadın Girişimci

Nakit ihtiyacı olan ve teminat konusunda zorluk yaşayan kadın girişimciler için bir destek de Garanti’den. Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ve Kalkınma Bankası (EBRD) kefaletiyle verilen bu girişimci kredisi 12-36 ay vade aralığında sunulmaktadır. Bu krediden faydalanmak isteyen kadın girişimcilerin yıllık ciro/bilanço büyüklüğü 10 milyon Euro’nun altında olmalı ve çalışan sayısı 50’yi aşmamalıdır.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Destek Paketi

Ülkemizin kadın girişimcilerini desteklemek için KOBİ kredisi ürünü sunan bankalardan biri de Ziraat Bankası. Kadın girişimciler için destek paketi sunan Ziraat Bankası sayesinde düşük faizli kredi kullanabilir, mobil bankacılıkta çeşitli avantajlardan faydalanabilir, bankanın sunduğu indirimleri kullanabilir, KOBİ kart sahibi olabilirsiniz.

VakıfBank Kadın Girişimcilere Destek Paketi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası desteği ile sunulan VakıfBank Kadın Girişimcilere Destek Paketi’nin içinde 84 aya varan vadelerle esnaf kredisi sunulmaktadır. EBRD sayesinde elde 30 milyon USD’lik fon sayesinde işini ve iş yerini geliştirmek isteyen kadın girişimciler, kredi ürünlerinin yanı sıra VakıfBank’ın sunduğu çeşitli bankacılık ürün ve hizmetlerinden de avantajlı koşullarla faydalanma olanağına erişebilirler.

Türkiye İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Kadın girişimcilere bir destek de Türkiye İş Bankası’ndan…250’den az çalışanınız varsa ve yıllık  cironuz 50 milyon Euro’yu geçmiyorsa Türkiye İş Bankası’nın sunduğu bu KOBİ kredisinden faydalanabilirsiniz.

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

2 yorum

  1. Ellimizde arazi yok ziraat muhendisligi okuyorum 24 yasindayim malatyada ikamet ediyorum arazi kiralam ve ceviz yetistiriciligi yapmak istiyorum teminant olarakta bisey yok kredi alabilirmiyim odemeler nasil ki

  2. Sayın Medine,

    Bu kredilerden yararlanabilmek için kurulu bir işiniz ve belgelenebilir geliriniz olmalıdır.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir