Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kadın Girişimcilere Destek Kredileri ve Paketleri

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 17.11.2017 Güncelleme Tarihi: 30.12.2020

Kadın girişimcileri iş hayatında desteklemek için bankalar dönem dönem kredi ürünleri sunmakta.
Kadın Girişimcilere Destek Kredileri ve Paketleri
İş hayatında aktif rol almak isteyen kadın girişimcileri desteklemek ve kadınların iş hayatında daha çok yer almasını sağlamak amacıyla hazırlanan güncel kampanyaları sizin için derledik.

Kadın girişimcileri iş hayatında desteklemek için bankalar dönem dönem kredi ürünleri sunmakta. İş hayatında aktif rol almak isteyen kadın girişimcileri desteklemek ve kadınların iş hayatında daha çok yer almasını sağlamak amacıyla hazırlanan güncel kampanyaları sizin için derledik.

QNB Finansbank Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi

Kadın girişimciler için kredi kampanyası hazırlayan bankalardan biri QNB Finansbank. Türk Eximbank ile işbirliği içinde verilen bu kredi, ihracat yapan kadın girişimcilere destek oluyor. İki banka arasında imzalanan protokol kapsamında “Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi” ile kadın ihracatçıların desteklenmesi hedefleniyor.

İhracat yapan kadın girişimciler, QNB Finansbank aracılığıyla Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisine başvurduklarında ayrıcalık kazanıyor. Yapılan başvurular Eximbank tarafından öncelikli olarak değerlendiriliyor ve hem Türk Lirası hem yabancı para cinsinden kredi kullanılabiliyor. Ayrıca yabancı para cinsinde avantajlı faiz oranları uygulanıyor.

Garanti BBVA Kadın Girişimci Bankacılığı

Garanti BBVA tek bir üründen ziyade Kadın Girişimci Bankacılığı uygulaması ile ön plana çıkıyor. Farklı girişimcilik seçenekleri sunan banka, kadınlar tarafından sunulan işletmelere sunduğu teminat destekli kredilerle ön plana çıkıyor. Çalışan sayısı 50 kişiyi aşmayan ve yıllık cirosu 10 milyon Euro’yu aşmayan işletmeler 12-36 arası vade ile kredi kullanabilirler.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Destek Paketi

Ülkemizin kadın girişimcilerini desteklemek için KOBİ kredisi ürünü sunan bankalardan biri de Ziraat Bankası. Kadın girişimciler için destek paketi sunan Ziraat Bankası sayesinde düşük faizli kredi kullanabilir, mobil bankacılıkta çeşitli avantajlardan faydalanabilir, bankanın sunduğu indirimleri kullanabilir, KOBİ kart sahibi olabilirsiniz.

VakıfBank Kadın Girişimcilere Destek Paketi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası desteği ile sunulan VakıfBank Kadın Girişimcilere Destek Paketi’nin içinde 84 aya varan vadelerle esnaf kredisi sunulmaktadır. EBRD sayesinde elde 30 milyon USD’lik fon sayesinde işini ve iş yerini geliştirmek isteyen kadın girişimciler, kredi ürünlerinin yanı sıra VakıfBank’ın sunduğu çeşitli bankacılık ürün ve hizmetlerinden de avantajlı koşullarla faydalanma olanağına erişebilirler.

Türkiye İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Kadın girişimcilere bir destek de Türkiye İş Bankası’ndan… %51 hissesi kadın ortağa ait firmalar ya da üst düzey yönetici pozisyonlarından en az bir tanesi kadın yöneticiden oluşan ve en az %20 kadın ortaklığı bulunan işletmeler İş Bankasının kadın girişimcilere özel kredisinden yararlanabilir.

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

6 Yorum

Mahide altın
Mahide altın 11.05.2020 • 00:00

Ev hanimiyim ihtiyaç kredi istiyorum ben.

Yanıtla Beğen(1)
ikon
Hangikredi 14.05.2020 • 00:00

Merhaba Mahide, Bankalardan kredi alabilmek için belgelenebilir gelirin olmalı.

Beğen(0)
Gamze
Gamze 3.01.2020 • 00:00

Kolay gelsin öncelikle serbest ikinci el araba alim satım yapmak istiyorum vergiye kayıt olduktan sonra krediden yaralanabilir miyim

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi.com 14.02.2020 • 00:00

Merhaba Gamze, Kadın girişimcilere destek paketleri bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Konu ile ilgili banka yetkilileriyle görüşmenizi tavsiye ederiz. İyi günler dileriz.

Beğen(0)
Daha Fazla Yorum

Son Eklenen İçerikler

 • Kredi Kartlarının Asgarisini Ödemek Mantıklı mı? 12.05.2021

  Kredi Kartlarının Asgarisini Ödemek Mantıklı mı?

 • Mevduat Hesaplarına Stopaj Desteği Süresi Uzatıldı 11.05.2021

  Mevduat Hesaplarına Stopaj Desteği Süresi Uzatıldı

 • Tam Kapanmada Bankalar Hizmet Verecek mi? 7.05.2021

  Tam Kapanmada Bankalar Hizmet Verecek mi?

 • Uzaktan Müşteri Edinimi - Dijital Bankacılık 6.05.2021

  Uzaktan Müşteri Edinimi - Dijital Bankacılık

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon