Kadın Girişimcilere Destek Kredileri ve Paketleri

Kadın girişimcileri iş hayatında desteklemek için bankalar dönem dönem kredi ürünleri sunmakta. İş hayatında aktif rol almak isteyen kadın girişimcileri desteklemek ve kadınların iş hayatında daha çok yer almasını sağlamak amacıyla hazırlanan güncel kampanyaları sizin için derledik.

QNB Finansbank Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi

Kadın girişimciler için kredi kampanyası hazırlayan bankalardan biri QNB Finansbank. Türk Eximbank ile işbirliği içinde verilen bu kredi, ihracat yapan kadın girişimcilere destek oluyor. İki banka arasında imzalanan protokol kapsamında “Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi” ile kadın ihracatçıların desteklenmesi hedefleniyor.

İhracat yapan kadın girişimciler, QNB Finansbank aracılığıyla Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisine başvurduklarında ayrıcalık kazanıyor. Yapılan başvurular Eximbank tarafından öncelikli olarak değerlendiriliyor ve hem Türk Lirası hem yabancı para cinsinden kredi kullanılabiliyor. Ayrıca yabancı para cinsinde avantajlı faiz oranları uygulanıyor.

Garanti BBVA Kadın Girişimci Bankacılığı

Garanti BBVA tek bir üründen ziyade Kadın Girişimci Bankacılığı uygulaması ile ön plana çıkıyor. Farklı girişimcilik seçenekleri sunan banka, kadınlar tarafından sunulan işletmelere sunduğu teminat destekli kredilerle ön plana çıkıyor. Çalışan sayısı 50 kişiyi aşmayan ve yıllık cirosu 10 milyon Euro’yu aşmayan işletmeler 12-36 arası vade ile kredi kullanabilirler.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Destek Paketi

Ülkemizin kadın girişimcilerini desteklemek için KOBİ kredisi ürünü sunan bankalardan biri de Ziraat Bankası. Kadın girişimciler için destek paketi sunan Ziraat Bankası sayesinde düşük faizli kredi kullanabilir, mobil bankacılıkta çeşitli avantajlardan faydalanabilir, bankanın sunduğu indirimleri kullanabilir, KOBİ kart sahibi olabilirsiniz.

VakıfBank Kadın Girişimcilere Destek Paketi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası desteği ile sunulan VakıfBank Kadın Girişimcilere Destek Paketi’nin içinde 84 aya varan vadelerle esnaf kredisi sunulmaktadır. EBRD sayesinde elde 30 milyon USD’lik fon sayesinde işini ve iş yerini geliştirmek isteyen kadın girişimciler, kredi ürünlerinin yanı sıra VakıfBank’ın sunduğu çeşitli bankacılık ürün ve hizmetlerinden de avantajlı koşullarla faydalanma olanağına erişebilirler.

Türkiye İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Kadın girişimcilere bir destek de Türkiye İş Bankası’ndan… %51 hissesi kadın ortağa ait firmalar ya da üst düzey yönetici pozisyonlarından en az bir tanesi kadın yöneticiden oluşan ve en az %20 kadın ortaklığı bulunan işletmeler İş Bankasının kadın girişimcilere özel kredisinden yararlanabilir.

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

6 yorum

 1. Ellimizde arazi yok ziraat muhendisligi okuyorum 24 yasindayim malatyada ikamet ediyorum arazi kiralam ve ceviz yetistiriciligi yapmak istiyorum teminant olarakta bisey yok kredi alabilirmiyim odemeler nasil ki

 2. Sayın Medine,

  Bu kredilerden yararlanabilmek için kurulu bir işiniz ve belgelenebilir geliriniz olmalıdır.

 3. Kolay gelsin öncelikle serbest ikinci el araba alim satım yapmak istiyorum vergiye kayıt olduktan sonra krediden yaralanabilir miyim

 4. Merhaba Gamze,

  Kadın girişimcilere destek paketleri bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Konu ile ilgili banka yetkilileriyle görüşmenizi tavsiye ederiz.

  İyi günler dileriz.

 5. Ev hanimiyim ihtiyaç kredi istiyorum ben.

 6. Merhaba Mahide,

  Bankalardan kredi alabilmek için belgelenebilir gelirin olmalı.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir