Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Findeks Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 26.08.2016 Güncelleme Tarihi: 7.12.2021

Reklamlarda sıkça duyduğumuz Findeks’in tam olarak ne olduğu bazıları için hala soru işareti.

Findeks Nedir?
Findeks’in ne olduğunu, ne işe yaradığını bu yazımızda açıklamaya çalıştık.

Findeks’i en basite indirgenmiş hali ile açıklamak istersek kredi notunuzu öğrenebileceğiniz online bir platformdur diyebiliriz. Findeks, Türkiye’nin dokuz büyük bankasının iş ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuştur. Findeks web sitesini kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi skorunun yanı sıra Findeks aracılığı ile banka ve finans kurumlarındaki borçlarınızı takip edebilir ve kredi limitinizi öğrenebilirsiniz.

Findeks’i kullanmak tamamen güvenlidir. Sisteme girdiğiniz kişiler verileriniz yüksek güvenlik standartları ile koruma altına altındadır. Ayrıca verileriniz, BDDK ve bağımsız denetim şirketleri tarafından denetlenen Kredi Kayıt Bürosu (KKB) veri merkezinde güvenle saklanır.

Kredi Hesapla

Findeks Kredi Notu

Findeks’in en bilinen özelliği kredi notu öğrenme hizmeti sunması. Yaptığınız kredi ve kredi kartı başvurularında bankalar ve finans kuruluşları tarafından önemle dikkate alınan kredi skoru sizin ödeme düzeninize göre yükselebilen ya da düşebilen bir veri. Findeks, kredi notu sorgulama hizmetinin yanı sıra kredi puanı danışmanlığı hizmeti de sunuyor. Findeks’in uzman danışmanlarından destek alarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Tüyoları İçin Tıklayın

Findeks Risk Raporu

Risk raporu, Findeks’in sunduğu hizmetlerden biri. Risk raporu aktif olan son 5 yıl içinde kapanmış olan kredilere yönelik ödeme düzenini gösteren bir rapor.  Bu rapor; konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı verilerinden oluşur. Bu ürünlere yönelik veriler, finans kuruluşları tarafından düzenli şekilde Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’ne iletilir ve KKB tarafından rapora dönüştürülür.

Findeks Takipçi

İnternet günlük hayatımızın artık tam ortasında olduğu için hepimiz kişiler verilerimizi ister istemez pek çok farklı mecrada paylaşıyoruz. Tüm bu kişisel verilerin güvenlik takibini Findeks Takipçi hizmeti aracılığı ile sağlayabilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak kimlik, iletişim ve finansal bilgileriniz Findeks tarafından takip edilir ve internette bulunması halinde size e-posta ve SMS yoluyla uyarı verilir.

Bu hizmetlerin yan sıra Findeks İzleme ile tüm Findeks hizmetlerini tek bir yönetim ekranından takip edebilir, Findeks Uyarı hizmeti ile kredi notunuzu kontrol altında tutabilmek için finansal süreçlerinizle ilgili bilgilendirilebilirsiniz.

En güncel kredi faiz oranlarına Hangikredi.com kredi sayfasından ulaşabilir, online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Güncel Kredi Faiz Oranları İçin Tıklayın

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

4 Oy

-

4 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Emeklilikten Sonra Çalışmada Maaş Kesintisi 6.02.2023

  Emeklilikten Sonra Çalışmada Maaş Kesintisi

 • Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur? 1.02.2023

  Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur?

 • Merkez Bankasından Döviz Dönüşüm Desteği 31.01.2023

  Merkez Bankasından Döviz Dönüşüm Desteği

 • Kur Korumalı Mevduat Faiz Üst Sınırı Kaldırıldı! 30.01.2023

  Kur Korumalı Mevduat Faiz Üst Sınırı Kaldırıldı!

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon