Findeks Nedir?

Reklamlarda sıkça duyduğumuz Findeks’in tam olarak ne olduğu bazıları için hala soru işareti. Findeks’in ne olduğunu, ne işe yaradığını bu yazımızda açıklamaya çalıştık.

Findeks’i en basite indirgenmiş hali ile açıklamak istersek kredi notunuzu öğrenebileceğiniz online bir platformdur diyebiliriz. Findeks, Türkiye’nin dokuz büyük bankasının iş ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuştur. Findeks web sitesini kullanarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi skorunun yanı sıra Findeks aracılığı ile banka ve finans kurumlarındaki borçlarınızı takip edebilir ve kredi limitinizi öğrenebilirsiniz.

Findeks’i kullanmak tamamen güvenlidir. Sisteme girdiğiniz kişiler verileriniz yüksek güvenlik standartları ile koruma altına altındadır. Ayrıca verileriniz, BDDK ve bağımsız denetim şirketleri tarafından denetlenen Kredi Kayıt Bürosu (KKB) veri merkezinde güvenle saklanır.

Kredi Hesapla

Findeks Kredi Notu

Findeks’in en bilinen özelliği kredi notu öğrenme hizmeti sunması. Yaptığınız kredi ve kredi kartı başvurularında bankalar ve finans kuruluşları tarafından önemle dikkate alınan kredi skoru sizin ödeme düzeninize göre yükselebilen ya da düşebilen bir veri. Findeks, kredi notu sorgulama hizmetinin yanı sıra kredi puanı danışmanlığı hizmeti de sunuyor. Findeks’in uzman danışmanlarından destek alarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Tüyoları İçin Tıklayın

Findeks Risk Raporu

Risk raporu, Findeks’in sunduğu hizmetlerden biri. Risk raporu aktif olan son 5 yıl içinde kapanmış olan kredilere yönelik ödeme düzenini gösteren bir rapor.  Bu rapor; konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı verilerinden oluşur. Bu ürünlere yönelik veriler, finans kuruluşları tarafından düzenli şekilde Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’ne iletilir ve KKB tarafından rapora dönüştürülür.

Findeks Takipçi

İnternet günlük hayatımızın artık tam ortasında olduğu için hepimiz kişiler verilerimizi ister istemez pek çok farklı mecrada paylaşıyoruz. Tüm bu kişisel verilerin güvenlik takibini Findeks Takipçi hizmeti aracılığı ile sağlayabilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak kimlik, iletişim ve finansal bilgileriniz Findeks tarafından takip edilir ve internette bulunması halinde size e-posta ve SMS yoluyla uyarı verilir.

Bu hizmetlerin yan sıra Findeks İzleme ile tüm Findeks hizmetlerini tek bir yönetim ekranından takip edebilir, Findeks Uyarı hizmeti ile kredi notunuzu kontrol altında tutabilmek için finansal süreçlerinizle ilgili bilgilendirilebilirsiniz.

En güncel kredi faiz oranlarına Hangikredi.com kredi sayfasından ulaşabilir, online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Güncel Kredi Faiz Oranları İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir