Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Ev Almak İçin Doğru Zaman Hangisi?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 2.09.2015 Güncelleme Tarihi: 12.03.2021

Ev sahibi olmak pek çoğumuzun hayali.

Ev Almak İçin Doğru Zaman Hangisi?
Ev satın alma hayallerinizi eyleme dönüştürme aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Ev sahibi olmak pek çoğumuzun hayali. Ev satın alma hayallerinizi eyleme dönüştürme aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan biri de zamanlama. Doğru zamanda harekete geçerek daha uygun fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. Peki ev almak için doğru zaman hangisi?

Hangi Mevsimi Seçmeli?

Hangi Mevsimi Seçmeli? Bahar aylarına girildiğinde doğada yaşanan hareketlenme insanların kararları üzerinde de etki ediyor. Hayatlarımızla ilgili büyük kararlar almaya eğilimli olduğumuz bahar ve yaz aylarında pek çok kişi ev alma kararı da verebiliyor. Tabii bunda kış aylarında taşınmanın güçlüğü de etken.  Bu durum satıcılar açısından ideal olsa da alıcı için aynı durum söz konusu değil. Konut alımlarındaki artış nedeni ile bahar ve yaz aylarında konut fiyatlarında artış olabiliyor. Eğer ev sahibi olmak için sonbahar ve kış aylarını beklerseniz daha uyguna ev bulmanız mümkün.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Faiz Oranları Ev almak için en sık başvurulan yol sanıyoruz ki konut kredisi.Ev almak için en sık başvurulan yol sanıyoruz ki konut kredisi. Hem ev kirası ödeyip hem de para biriktirmenin oldukça zor olduğu günümüz şartlarında pek çok insan ev kirasının üzerine bir miktar daha para koyarak konut kredisi ile ev almakonut kredisi ile ev alma işine girişiyor. Siz de pek çok açıdan mantıklı olan bu yöntemle ev almaya karar verdiyseniz faiz oranlarına dikkat etmelisiniz. Bankaların sunduğu faiz oranları piyasanın hareketliliğine bağlı olarak sıklıkla değişim gösterebiliyor. Kredi faiz oranlarının en düşük olduğu zamanda kredi başvurusu yaparak karlı çıkabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ev almaya karar verdikten sonra bir süre faiz oranlarını takip etmek. Uygun bir faiz oranı bulduğunuzda ise alacağınız eve de karar vererek kredi çekebilirsiniz. 

Konut Projeleri

Konut Projeleri Konut projelerini takip ederek de ucuza ev bulabilirsiniz. Özellikle henüz inşaat aşamasında olan konut projeleri, bitmiş halinden daha uyguna satılabilmekte. Bu projeleri takip edebilirsiniz. Konut almak için uygun zamanda olduğunuzu düşünüyorsanız sitemiz üzerinden konut kredisi faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Hangikredi.com konut kredisi hesaplama aracını kullanarak dilediğiniz vade ve tutar için sorgulama yapabilir, tüm bankaların sunduğu ev kredisi ürünlerini tek ekran üzerinden görüntüleyebilir ve online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.Hangikredi.com konut kredisi hesaplama aracını kullanarak dilediğiniz vade ve tutar için sorgulama yapabilir, tüm bankaların sunduğu ev kredisi ürünlerini tek ekran üzerinden görüntüleyebilir ve online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon