Ev Almak İçin Doğru Zaman Hangisi?

Ev sahibi olmak pek çoğumuzun hayali. Ev satın alma hayallerinizi eyleme dönüştürme aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan biri de zamanlama. Doğru zamanda harekete geçerek daha uygun fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. Peki ev almak için doğru zaman hangisi?

Hangi Mevsimi Seçmeli?

Bahar aylarına girildiğinde doğada yaşanan hareketlenme insanların kararları üzerinde de etki ediyor. Hayatlarımızla ilgili büyük kararlar almaya eğilimli olduğumuz bahar ve yaz aylarında pek çok kişi ev alma kararı da verebiliyor. Tabii bunda kış aylarında taşınmanın güçlüğü de etken.  Bu durum satıcılar açısından ideal olsa da alıcı için aynı durum söz konusu değil. Konut alımlarındaki artış nedeni ile bahar ve yaz aylarında konut fiyatlarında artış olabiliyor. Eğer ev sahibi olmak için sonbahar ve kış aylarını beklerseniz daha uyguna ev bulmanız mümkün.

Konut Kredisi Hesapla

Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev almak için en sık başvurulan yol sanıyoruz ki konut kredisi. Hem ev kirası ödeyip hem de para biriktirmenin oldukça zor olduğu günümüz şartlarında pek çok insan ev kirasının üzerine bir miktar daha para koyarak konut kredisi ile ev alma işine girişiyor. Siz de pek çok açıdan mantıklı olan bu yöntemle ev almaya karar verdiyseniz faiz oranlarına dikkat etmelisiniz. Bankaların sunduğu faiz oranları piyasanın hareketliliğine bağlı olarak sıklıkla değişim gösterebiliyor. Kredi faiz oranlarının en düşük olduğu zamanda kredi başvurusu yaparak karlı çıkabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ev almaya karar verdikten sonra bir süre faiz oranlarını takip etmek. Uygun bir faiz oranı bulduğunuzda ise alacağınız eve de karar vererek kredi çekebilirsiniz.

Bütçeye Göre Konut Kredisi Seçimi

Konut Projeleri

Konut projelerini takip ederek de ucuza ev bulabilirsiniz. Özellikle henüz inşaat aşamasında olan konut projeleri, bitmiş halinden daha uyguna satılabilmekte. Bu projeleri takip edebilirsiniz.

Konut almak için uygun zamanda olduğunuzu düşünüyorsanız sitemiz üzerinden konut kredisi faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Hangikredi.com konut kredisi hesaplama aracını kullanarak dilediğiniz vade ve tutar için sorgulama yapabilir, tüm bankaların sunduğu ev kredisi ürünlerini tek ekran üzerinden görüntüleyebilir ve online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir