Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Ev Almak İçin Doğru Zaman Hangisi?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 2.09.2015 Güncelleme Tarihi: 23.12.2021

Ev sahibi olmak pek çoğumuzun hayali.

Ev Almak İçin Doğru Zaman Hangisi?
Ev satın alma hayallerinizi eyleme dönüştürme aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan biri de zamanlama. Doğru zamanda harekete geçerek daha uygun fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. Peki ev almak için doğru zaman hangisi?

Hangi Mevsimi Seçmeli?

Bahar aylarına girildiğinde doğada yaşanan hareketlenme insanların kararları üzerinde de etki ediyor. Hayatlarımızla ilgili büyük kararlar almaya eğilimli olduğumuz bahar ve yaz aylarında pek çok kişi ev alma kararı da verebiliyor. Tabii bunda kış aylarında taşınmanın güçlüğü de etken. Bu durum satıcılar açısından ideal olsa da alıcı için aynı durum söz konusu değil. Konut alımlarındaki artış nedeni ile bahar ve yaz aylarında konut fiyatlarında artış olabiliyor. Eğer ev sahibi olmak için sonbahar ve kış aylarını beklerseniz daha uyguna ev bulmanız mümkün.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev almak için en sık başvurulan yol sanıyoruz ki konut kredisi. Ev almak için en sık başvurulan yol sanıyoruz ki konut kredisi. Hem ev kirası ödeyip hem de para biriktirmenin oldukça zor olduğu günümüz şartlarında pek çok insan ev kirasının üzerine bir miktar daha para koyarak konut kredisi ile ev alma işine girişiyor. Siz de pek çok açıdan mantıklı olan bu yöntemle ev almaya karar verdiyseniz faiz oranlarına dikkat etmelisiniz. Bankaların sunduğu faiz oranları piyasanın hareketliliğine bağlı olarak sıklıkla değişim gösterebiliyor. Kredi faiz oranlarının en düşük olduğu zamanda kredi başvurusu yaparak karlı çıkabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ev almaya karar verdikten sonra bir süre faiz oranlarını takip etmek. Uygun bir faiz oranı bulduğunuzda ise alacağınız eve de karar vererek kredi çekebilirsiniz. 

Konut Projeleri

Konut projelerini takip ederek de ucuza ev bulabilirsiniz. Özellikle henüz inşaat aşamasında olan konut projeleri, bitmiş halinden daha uyguna satılabilmekte. Bu projeleri takip edebilirsiniz. Konut almak için uygun zamanda olduğunuzu düşünüyorsanız sitemiz üzerinden konut kredisi faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Hangikredi.com konut kredisi hesaplama aracını kullanarak dilediğiniz vade ve tutar için sorgulama yapabilir, tüm bankaların sunduğu ev kredisi ürünlerini tek ekran üzerinden görüntüleyebilir ve online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur? 1.02.2023

  Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur?

 • Merkez Bankasından Döviz Dönüşüm Desteği 31.01.2023

  Merkez Bankasından Döviz Dönüşüm Desteği

 • Kur Korumalı Mevduat Faiz Üst Sınırı Kaldırıldı! 30.01.2023

  Kur Korumalı Mevduat Faiz Üst Sınırı Kaldırıldı!

 • Banka Çalışma Saatleri 27.01.2023

  Banka Çalışma Saatleri

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon