Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Ev Almak için Doğru Zaman Hangisi?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 2.09.2015 Güncelleme Tarihi: 30.03.2023

Ev sahibi olma hayalinizi eyleme dönüştürme aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Ev Almak için Doğru Zaman Hangisi?
Doğru zamanda harekete geçerek daha uygun fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. Peki ev almak için doğru zaman hangisi?

Hangi Mevsimi Seçmeli?

Bahar ayları geldiğinde doğada yaşanan canlılık ve yaşamın hareketliliği gibi unsurlar, kişilerin aldığı kararları da doğrudan etkileyebiliyor. Özellikle bahar ve yaz aylarında hepimiz hayata dair büyük ve önemli kararlar almaya eğilimli olabiliyoruz. Pek çok kişi bu dönemlerde ev almaya karar veriyor. Elbette bu noktada kış aylarında hava koşullarından ötürü taşınmanın güç bir hâl alabilmesi de önemli bir etken.

Bahar ve yaz aylarının satıcılar için ideal bir dönem olduğunu söyleyebiliriz. Ancak aynı durum, alıcılar için söz konusu değil. Gayrimenkul alım-satımlarında yaşanan artışlar, konut fiyatlarına da ciddi ölçüde yansıyor. Eğer ev sahibi olmak için sonbahar ve kış aylarını tercih ederseniz daha uygun fiyatlı konutlar bulabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev almayı planlayan kişileri sık başvurduğu yöntemlerin başında konut kredisi almak geliyor. Günümüzün ekonomik koşullarında hem ev kirası ödeyip hem de para biriktirmek epey güç bir hâl alabilir. Pek çok kişi ev kirasına ödediği ücretin üzerine bir miktar daha ekleyerek konut kredisi ile ev alma seçeneğini değerlendiriyor. Siz de birçok açıdan avantaj sağlayan bu yöntemle ev almaya karar verdiyseniz hesaplarınızı faiz oranlarını dikkate alarak yapmanızı tavsiye ederiz.

Bankaların sunduğu faiz oranları, piyasalarda yaşanan hareketliliğe bağlı olarak sıklıkla değişim gösterebiliyor. Konut kredisi başvurularınızı faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerde yaparak maliyet açısından avantaj sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken ev almaya karar verdikten sonra bir süre faiz oranlarını dikkatle takip etmek. Uygun bir faiz oranı bulduğunuzda alacağınız eve karar verebilir, kullanacağınız krediyi de buna göre belirleyebilirsiniz.

Konut kredisi faiz oranlarını inceleyin!

Konut Projeleri

Konut projelerini takip ederek ucuza ev bulmak mümkün. Özellikle henüz inşaat aşamasında olan konut projeleri, bitmiş hâliyle satılacağı fiyattan daha uygun ücretlerle sunulabiliyor. Bu tür projeleri takip ederek uygun bir fırsat yakalayabilirsiniz.

Konut almak için uygun zamanda olduğunuzu düşünüyorsanız HangiKredi üzerinden konut kredisi faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Hangikredi.com konut kredisi hesaplama aracını kullanarak dilediğiniz vade ve tutar için sorgulama yapabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

5 Oy

-

4,8 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? 18.07.2024

  HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır? 12.07.2024

  Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

 • Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir? 8.07.2024

  Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir?

 • Brüt Takas Uygulaması Nedir? 2.07.2024

  Brüt Takas Uygulaması Nedir?