Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Avantajlı Bisiklet Kredileri ile Alınabilecek Farklı İhtiyaçlara Yönelik Bisikletler

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 15.06.2020 Güncelleme Tarihi: 30.05.2023

Sosyal hayatı destek kredi paketi kapsamında destek verilecek ana başlıklar belirlenirken, bu başlıklar içerisinde en çok dikkat çekenlerden biri bisiklet kredisi oldu.

Avantajlı Bisiklet Kredileri ile Alınabilecek Farklı İhtiyaçlara Yönelik Bisikletler
Özellikle de bu pandemi sürecinde oldukça zorlanan minikleri mutlu etmek isteyen, ancak ekonomik sebepler ile bisiklet almakta zorlanan aileler için bu kredi paketi çok tercih ediliyor. Bisiklet fiyatları pandemiden dolayı makul durumda. Bir de bu destekle beraber hem yetişkinler hem de çocuklar mutlulukla kullanacakları bisikletlerine kavuşmuş olacaklar.

Tüm dünya koronavirüs pandemisi nedeniyle büyük bir değişime uğradı. Evlere kapandığımız günlerin ardından yeni normalle tanıştık. Normalleşme sürecini destekleyebilmek amacıyla kamu bankaları yeni krediler açıklamaya devam ediyor. Bu krediler pek çok kişiyi oldukça mutlu etmiş durumda.

Sosyal hayatı destek kredi paketi kapsamında destek verilecek ana başlıklar belirlenirken, bu başlıklar içerisinde en çok dikkat çekenlerden biri bisiklet kredisi oldu. Özellikle de bu pandemi sürecinde oldukça zorlanan minikleri mutlu etmek isteyen, ancak ekonomik sebepler ile bisiklet almakta zorlanan aileler için bu kredi paketi çok tercih ediliyor. Bisiklet fiyatları pandemiden dolayı makul durumda. Bir de bu destekle beraber hem yetişkinler hem de çocuklar mutlulukla kullanacakları bisikletlerine kavuşmuş olacaklar.

Sosyal hayatın içerisinde günlük aktivitemizi artıran bisiklet kullanımı, hem sağlıklı bir yaşam sunar hem de ulaşımda büyük rahatlık sağlar. Ayrıca motorlu taşıtların neden olduğu egzoz gazı gibi hava kirliliğine neden olan durumlara neden olmadığından çevre için de faydalı. Siz de bisikletleri seviyor ve bir an önce bisiklet kredisi kullanarak bisiklet sahibi olmak istiyorsanız, işte size bu krediden faydalanabilmek için önemli bilgiler!

Bisiklet Kredisi Nedir?

Son dönemlerde toplu taşıma kullanımını korona virüs nedeniyle azaldı. Farklı ulaşım alanlarına yönelen insanların en çok talebi ise bisikletlerden yana oldu. Havaların ısınmasıyla bisiklet rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca bisiklet, koronavirüsten dolayı izole bir ulaşım tercih eden insanların bu isteğini karşılıyor.

Bankalar açıkladıkları yeni kredi destek paketleri ile bisiklet kredisi vererek müşterilerinin memnuniyetini arttırmayı hedefliyorlar. Hal böyle olunca, hem pandemi süreci hem de son derece uygun kredi seçeneklerinden dolayı bu krediye başvuru da oldukça artıyor.

Devlet bankaları, kredibilitesi yeterli olan vatandaşlara 36 ay vadeli ve son derece uygun aylık kredi ödemeleri ile destek kredilerini sunuyor. Bu krediler, hem bankaların anlaşmalı oldukları firmalarda hem de kendi talep ettiğiniz markalarda geçerli. Üstelik bu kredi fırsatında azami 6 ay olacak şekilde ödemesiz dönem fırsatı sunan devlet bankaları yani Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, 3.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. Kredi faiz oranları da oldukça uygun. %0,55 gibi bir faiz oranıyla bu kredileri sunan bankalar, bisiklet fiyatları konusunda problem yaşayanların ödeme sorununa çare oluyor.

En düşük faiz oranı hangi bankada? diye merak ediyorsanız HangiKredi'den destek alabilirsiniz!

Bankaların vermiş olduğu krediler “Katkı Paylı Faturalı Kredi Paketi” ve “Faturalı Kredi Paketi” olarak iki şekilde veriliyor. Her iki kredi desteği de firmanın hesabına yatırılıyor. Banka üzerinden yapılan bu işlemler sayesinde hem alıcılar istedikleri ürüne kolaylıkla erişebilme şansı buluyor hem de satıcılar banka güvencesi ile alacaklarını tahsil etme konusunda tereddüt yaşamıyorlar.

Bu iki kredi paketinin içeriği temelde aynı olsa da ufak bir ayrıntı ile birbirinden ayrılıyor.

 • Katkı Paylı Faturalı Kredi Paketi: Tüketicilerin, bankaların anlaşmalı olduğu, yerli üretim yapan bisiklet firmalarından alışveriş yaptığında ortaya çıkacak ödeme miktarını kredilendirebilecekleri destek paketi.
 • Faturalı Kredi Paketi: Tüketicilerin, bankaların kredi anlaşması bulunmayan, yerli üretim yapan bisiklet firmalarından alışveriş yaptığında ortaya çıkacak ödeme miktarını kredilendirebilecekleri destek paketi.

Bisiklet Almayı Düşünenler İçin Bisiklet Türleri

Gelişmiş ülkelerin çoğu bisiklet kullanmayı uzun süre önce hayat tarzı haline getirmiş durumda. Son derece yaygın bir kullanım alanı olan bisikletler konusunda henüz diğer ülkeler kadar bilgi sahibi değiliz. Ancak devlet bankaları tarafından verilen bisiklet kredisi sayesinde pek çok insanın bisiklet almak için bisiklet kredisi başvurusunda bulunması, hem sağlığımız hem yeşil bir çevre için umutlandırıcı bir değişim.

Bisiklet söz konusu olduğunda, sadece çocukluğumuzdaki anıları hatırlatan, ödül olarak alınan bisikletler aklımıza gelmesine rağmen aslında bisiklet etkili bir spor aracı.  Aynı zamanda ulaşım ve tabii ki eğlence aracı. Tüm bunların toplamı olarak bisiklet kullanmak bir yaşam tarzı!

Bisikletleri seçerken nasıl bir bisiklet alınması gerektiği konusunda sorular olması normal. Bu soru işaretlerini gidermek, bisiklet alırken doğru tercihi yapabilmek için 5 temel bisiklet türünü tanımak gerekir. Bunlar şehir bisikleti, yol bisikleti, dağ bisikleti, Cyclocross Bisiklet ve Katlanır Bisiklet.

Şehir Bisikleti (Tur Bisikleti)

Aslında pek çoğumuzun kullandığı bisiklet türü, şehir bisikletidir. Şehrin içerisinde bisiklet kullanmak isteyenlerin tercih ettiği şehir bisikletleri, asfalt yolların meydana getirdiği yol koşullarına dayanıklıdır. Ayrıca hafif engebeli arazilerde de oldukça başarılı bir kullanıcı deneyimi sunar.

Hem düz maşalı hem de amortisörlü şekilde iki farklı seçeneğe sahip olan şehir bisikletlerinin bu iki türü de kendine göre avantajlar sağlar. Şehir bisikletlerinin ortalama ağırlığı 10-15 kilogramdır. Çok ağır olmadıkları için rahat kullanım sağlar. Tekerlerin boyutları 28 janttır. Lastikleri orta kalınlıkta ve çoğunlukla dişsiz oluyor. Arka gövdede bagaj delikleri bulunuyor ve buralara istenirse bagaj takılabiliyor.

Yol Bisikleti

Yol bisikleti kuşkusuz ki kuşkusuz konfor ve performansın buluştuğu bir bisiklet türü. Çünkü yol bisikletleri tekerlekleri en ince olan, hafif ve en çok sürat yapılabilecek bisiklet türüdür. Alıcıları en çok ilgilendiren durumlarda başı çekenlerden olan bisiklet fiyatları ise yol bisikletlerinde en fazladır.

Yol bisikletlerinde amortisör seçeneği yoktur. Tamamı düz maşalıdır. Engebeli yollarda sorun mu yaşayacağım diye düşünmeyin. Bu tarz bisiklet için üretilen ‘karbon maşa’ sayesinde bu sorun ortadan kaldırılabiliyor. Gidon yani direksiyon kısmı diğer bisiklet türlerinden ayrılır. Drop-bar şekilde yani aşağıya doğru kıvrılan kavisli uçlara sahip bir direksiyon ile üretilir. Bu sayede oldukça ergonomiktir. Son derece hafif olan yol bisikletleri sadece 4.6 kg ile 10 kg arasında değişmektedir. Lastikler 28 janttır.

Genelde spor için ya da profesyonel şekilde bisiklet kullananların tercih ettiği yol bisikletleri, günlük kullanıma çok uygun değil. Şehir içinde kullanımı bu bisikletin yapısal özelliklerinden dolayı sizleri zorlayabilir.

Dağ Bisikleti

Dağ bisikletleri, uygun bisiklet fiyatları nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Ancak uygun fiyatlı olmasına karşın, şehirde kullanım için uygun bir seçim değildir.

Zorlu arazi koşullarına dayanıklılık için dağ bisikletlerinin tamamı amortisörlüdür. Ancak verimlilik için arka amortisöre sahip bisikletler çok ağır olduğundan tercih edilmemelidir. Bisiklet ağırlığı genellikle 12 kg ile 18kg arasındadır. 18, 21 ve 24 jantlar tercih edilir.

Cyclocross bisikletler, birçok bisiklet türünün özeliklerinden karışım yapılmış gibi bir bisiklet. Yani hem hafif, hem nispeten arazi şartlarına uygun. Hem şehirde hem spor amaçlı kullanılabilir. Yani bir bisikletle ne yapmak istiyorsanız yapabileceğiniz bir tür.

Cyclocross bisikletler amortisörlü ya da düz maşa olarak iki seçenekli üretilmektedir. Çok hafiflerdir ve en ağır olanları ortalama 10 kilogramı geçmez. Bisiklet fiyatları hususunda en pahalı bisiklet türü olan cyclocross bisikletler, yine de alabildiğiniz olumlu geri dönüşler nedeniyle parasının hakkını teslim ediyor.

Bir bisikletim olsun ama ben nereye gidersem gideyim yanımda olsun diyorsanız, katlanır bisikletler tam size göre. Toplu taşıma araçlarında dahi katlanarak yanınıza alabileceğiniz bu bisikletler, diğer bisikletlere göre biraz daha ufak ama son derece kullanışlı. Tekerlekleri nispeten küçüktür ve şehir bisikleti standartlarında üretilmiştir. Bu lastikler ortadan ikiye katlanabilir ve neredeyse küçük bir bavul boyutuna gelebilir.

Ağırlıkları ortalama 12 kg ile 17 kg arasındadır. Ancak yokuş çıkmak ve uzun turlara gitmek bu bisikletlerle zor olabilir. Yer sorunu olanlar için çok iyi çözüm olan katlanır bisikletler, bisiklet fiyatları açısından şehir ve dağ bisikletlerinden çok daha uygun.

Devlet bankalarının vereceği bisiklet kredisi sayesinde siz de bu bisiklet türlerinden dilediğinize sahip olabilir, günlük hayatınıza bisikletin konforunu adapte edebilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

4 Oy

-

4,75 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Noterde Hangi İşlemler Yapılır? 23.05.2024

  Noterde Hangi İşlemler Yapılır?

 • Sanal Ofis Nedir, Avantajları Nelerdir? 20.05.2024

  Sanal Ofis Nedir, Avantajları Nelerdir?

 • İnşaat Maliyetleri ve Konut Fiyatları İlişkisi 17.05.2024

  İnşaat Maliyetleri ve Konut Fiyatları İlişkisi

 • Stajyer Ehliyet Nedir? Süresi Ne Kadardır? 17.05.2024

  Stajyer Ehliyet Nedir? Süresi Ne Kadardır?