Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Özel Sağlık Sigortası Şirketini Değiştirmek

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 28.12.2015 Güncelleme Tarihi: 12.03.2021

Senelik olarak yenilenen özel sağlık sigortasında sürekli aynı kuruma bağlı olmak zorunda değilsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Şirketini Değiştirmek
Sağlık sigortası poliçesi satın aldığınız kurumun hizmetinden ya da ücretinden memnun değilseniz sigorta şirketinizi değiştirebilirsiniz.

Senelik olarak yenilenen özel sağlık sigortasında sürekli aynı kuruma bağlı olmak zorunda değilsiniz. Sağlık sigortası poliçesi satın aldığınız kurumun hizmetinden ya da ücretinden memnun değilseniz sigorta şirketinizi değiştirebilirsiniz. Sigorta şirketini değiştirmek isteyenler ya da ilk kez özel sağlık sigortası yaptıracaklar sigorta şirketi seçerken bazı noktalara dikkat etmeliler...

En İyisini Bulmak

En İyisini Bulmak Sigorta piyasasında pek çok şirket var ve rekabet içinde oldukları için tüketicilerin avantajına olan kampanyalar, paketler ve fiyat politikaları üretebiliyorlar. Bu fırsatlardan faydalanmak için beklentilerinizi en kapsamlı şekilde içeren ve en iyi fiyat teklifini veren sigorta şirketini bulmanızda fayda var.

Bu fırsatlardan faydalanmak için beklentilerinizi en kapsamlı şekilde içeren ve en iyi fiyat teklifini veren sigorta şirketini bulmanızda fayda var. Sigorta şirketlerini tek tek arayarak teklif almak zorlu bir süreç olacağı için bu yönde hizmet veren aracı kurumları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Konuyla ilgili olarak Hangikredi.com Sigorta sayfasından destek alabilirsiniz. Sigorta şirketinizi değiştirmek istiyorsanız var olan poliçenizin bitiş tarihinden önce araştırma yapmaya başlamalı ve poliçeniz yenilenmeden sigorta şirketindeki aboneliğinizi durdurmalısınız.

İndirim Olanakları

İndirim Olanakları Poliçe ödemeleri sizin talebinize bağlı olarak farklı vadelerle ödenebilir. Pek çok sigorta şirketi tek seferde ödeme yapmak isteyenler için indirim uygulayabilmekte. Sigorta primlerinizi tek seferde ödeyebilecek durumunuz varsa bu indirim olanağından faydalanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sigorta şirketleri birden fazla kişinin sigortalanması halinde de indirim uygulayabilmektedir. Çeşitli grup indirimleri ya da aile paketleri çok daha uygun fiyatlarla poliçe almanızı sağlayabilir. Kendiniz dışında eşiniz ve çocuklarınızı da sigortalatmak istiyorsanız buna yönelik aile paketleri doğru seçenek olacaktır.

Ek Teminatlar

Ek Teminatlar Ek teminat ek prim tutarı demek. Bu nedenle seçeceğiniz ek teminatları özenle seçmeli ve şirketler arasında bu konuda karşılaştırma yapmalısınız. Herhangi bir şirketin temel sağlık sigortası paketi ücret olarak size daha uygun gelmiş olsa da özel sağlık sigortası ek prim tutarları başka bir şirketten daha fazla olabilir.Herhangi bir şirketin temel sağlık sigortası paketi ücret olarak size daha uygun gelmiş olsa da özel sağlık sigortası ek prim tutarları başka bir şirketten daha fazla olabilir. 

Tüm bu şirket karşılaştırmalarını yaparken hali hazırda çalışıyor olduğunuz sigorta şirketinin de sunduğu olanakları ve fırsatları göz önünde bulundurmanızda ve karşılaştırma sürecine kendi sigorta şirketinizi de eklemenizde fayda var. Özel sağlık sigortası sorgulaması yapmak ve özel sağlık sigortası fiyat teklifi almak için Sigorta sayfamızı ziyaret edebilisiniz.

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon