Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

ING İhtiyaç Kredisi

ING ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

Banka Faiz Tahsis Ücreti Aylık Taksit Toplam Ödeme
3 Ay Ertelemeli Kredi
Faiz:
%1,29
Aylık Taksit:
919,54 TL
Toplam Ödeme:
11.084,48 TL ?

Toplam Ödemeye Dahil Olan Ücretler

Kredi Tutarı: 10.000,00 TL

Banka Tahsis Ücreti: 50,00 TL

Faiz Tutarı: 1.034,48 TL

Toplam Ödeme:11.084,48 TL

Bankanız ile çalıştığınız veya maaş müşterisi olduğunuz için hangikredi.com'dan yapacağınız başvuruda evrak istenmeyecektir. Bankanızın size özel faiz indirimlerinden yararlanmak için hemen tıklayınız.

ING İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

 • Kredi Tutarı
 • Vade
 • Faiz
 •  
 • 2000 TL - 100000 TL
 • 1 - 36 Ay
 • %1,29

ING'nin Diğer Kredi,Kredi Kartı ve Mevduat Ürünleri

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

ING İhtiyaç Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

 

ING kredi konusunda en çok tercih edilen bankalardan biri. Müşteriye sunduğu hızlı hizmet ve uygun faiz oranları neticesinde kısa sürede nakit ihtiyaçlarının karşılanması mümkün. Kredi seçeneklerini olabildiğince geniş çerçevede tutarken de kredi notuna çok önem veriyor. Kredi notunuzun yüksek olması, ING ihtiyaç kredisi başvurunuzun onaylanma ihtimalini artırır. Kredi notu, bankacılık geçmişinizi ve yasal süreçlerinizi gözler önüne seren bir sistem olduğu için bankalar kredi verirken bir güvence olarak bu notu kontrol eder. Aşağıda kredi notlarına göre risk gruplarını görebilirsiniz:

 • 0-699 en riskli
 • 700-1099 orta riskli
 • 1100-1499 az riskli
 • 1500-1699 iyi
 • 1700-1900 çok iyi

ING İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

ING ihtiyaç kredisi başvurusu internet üzerinden direkt olarak tamamlanabilmekte. Kimlik numarası ve kişisel bilgiler ile anında bankaya başvurunuz gönderilir ve değerlendirilir. Eğer olumlu sonuç olursa mail adresinize ya da telefon numaranıza gelen olumlu yanıt ile şubeyi ziyaret ederek nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. ING bankasının kendi sayfası dışında HangiKredi üzerinden de tüm bankaların faiz oranlarını karşılaştırabilir, tercih ettiğiniz bankanın ödeme planını görebilir ve aynı zamanda başvurunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

ING İhtiyaç Kredisine Kimler Başvurabilir?

 

ING tüketici kredisi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve bankanın sunduğu şartları sağlamak yeterli oluyor. Genelde kredi notu ve gelir belgesi üzerinden değerlendirilen tüketici kredisi başvuruları, reşit olunduğu andan itibaren gerekli şartların sağlanması durumunda  alınabiliyor. 

ING İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler

 

ING Bank ihtiyaç kredisi için geçerli olan belgeler arasında en önemlisi kimlik belgesi. Kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanı,ehliyet ya da pasaport sunulabilir. İşlemlerin yapılabilmesi için kimlik ve gelir belgesi yeterli oluyor. Kredinin gelire göre çok yüksek olması durumunda ya da kredi notu düşükken kefil ya da ipotek gösterilmesi gerekebilir. Bu aşamada da banka farklı evrak taleplerinde bulunabilir.

ING İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Düşecek mi?

 

ING ihtiyaç kredisi faiz oranları için önceden bir tahminde bulunmak mümkün değil. Faiz konusunda resmi bir aralık söz konusu olmadığı için kurum kendi inisiyatifi ve piyasadaki değişiklikler neticesinde değişiklik yapabilir. Oranın düşmesi de yükselmesi de aynı ihtimal dahilindedir ve banka herhangi bir açıklama yapmadan bu konuda ek bir yorum yapmak mümkün değil. Bankanın sunduğu faiz oranlarına göre ödeme tablosunu aşağıda bulabilirsiniz. 

Kredi Tutarı

Vade (Ay)

Aylık Taksit Tutarı (TL)

Aylık Faiz Oranı (%)

Kredi Tahsis Ücreti (TL)

Aylık Toplam Maliyet Oranı (%)

Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%)

15.000 TL

24

742,61

1,19

75

1,47

19,18

10.000 TL

36

357,20

1,19

50

1,45

18,99

20.000 TL

24

990,15

1,19

100

1,47

19,18

20.000 TL

36

714,41

1,19

100

1,45

18,99

Bu tabloda yer alan hesaplamalar 25.09.2020 tarihindeki güncel faiz oranlarına göre yapılmıştır. 

ING İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nedir?

 

ING’nin avantajlı faiz oranlarından yararlanarak her türlü ihtiyacınız için kredi çekebilirsiniz. ING ihtiyaç kredisi kendi içinde çok fazla bölünmüyor fakat alışveriş, eğitim, sağlık, tatil gibi pek çok gereksinim için bu üründen yararlanmak mümkün. ING kredi kampanyalarını da takip ederek farklı seçeneklerden ya da faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

ING İhtiyaç Kredisi Hesaplama

 

ING ihtiyaç kredisi hesaplama işlemini çok kolay yapabilirsiniz. Online kanallar aracılığıyla hesaplama ve başvuru imkanı sunan banka sayesinde çok kısa sürede geri dönüş almanız da mümkün oluyor. Hesaplama yapmak için bankanın internet sitesi üzerinden olduğu gibi HangiKredi ING bank ihtiyaç kredisi hesaplama sayfası üzerinden de kolaylıkla hesaplama ve başvuru yapabilirsiniz. Hesaplama yaparken faiz oranı ve vadeye dikkat etmek gerektiğini unutmayın.

ING İhtiyaç Kredisi Dosya Masrafı Ne Kadar Tutar?

 

Dosya masrafı bankadan bankaya değişiklik gösterebilen fakat belli bir sınırı olan kesintiler arasında. Bankanın ihtiyaç kredisi başvurusunda verdiği hizmet ve belgeler için alınan dosya masrafı en fazla kredi ana tutarının binde 5’i kadar olabilir. İhtiyaç kredisi tutarının binde 5’inden daha fazla dosya masrafı yansıtılması durumunda Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yaparak geri ödenmesini sağlayabilirsiniz. Genelde dosya masrafları kredinin sizin hesabınıza aktarılması sürecinde direkt olarak kesilir, sonradan herhangi bir ödeme talebinde bulunulmaz.

ING İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Var mı?

 

ING müşterileri 18-70 yaş aralığında diledikleri gibi kredi çekebilirler. Bunun nedeni ise herhangi bir vefat durumunda bankanın sigortadan ödemesini alabilmesi ve kefil ya da mirasçılara herhangi bir borç kalmaması.

ING Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Mümkün mü?

 

ING bank tüketici kredisi için kefil getirilmesini zorunlu tutmuyor. İhtiyaç kredisi çok yüksek miktarlı seçenekler olmadığı için kefile ihtiyaç duymadan direkt olarak işlem yapılması mümkün. Fakat kredi notunun çok düşük olması ya da gelir belgesinin alınacak olan krediyi karşılamaması durumunda banka kefil isteyebiliyor. Böylece hem müşteri nakit ihtiyacını karşılamış oluyor hem de banka geri ödeme konusunda kendini garanti altına alabiliyor.

ING Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

ING ihtiyaç kredisi için faiz oranlarını genelde müşterilerin zorlanmayacağı seviyelerde tutuyor. Buna rağmen vadeler üzerinden hesaplama yapıldığında ödeme planında değişiklikler olması söz konusu. Eğer krediyi kısa sürede kapatmak, karşılığında da aylık yüksek miktarlar ödemek istiyorsanız vadeyi kısa tutmanız gerekiyor. Böylece aylık faizden de kâr elde edebilmiş olursunuz. Uzun vade tercih ettiğinizde ise aylık olarak ödemelerinizde daha az zorlanırsınız fakat geri ödediğiniz toplam tutar çok daha fazla olur.

Tüketici kredisi başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de ödeme limiti. Hali hazırda bir kredi ya da kredi kartı borcunuz varsa, geliriniz ne kadar yüksek olursa olsun kredi çıkmayabilir. Bunun nedeni de aylık kredi ya da kredi kartı ödemelerinizin, aylık maaşınızın yüzde 50’sini geçemeyecek şekilde düzenleniyor olması. Başvurunuzun reddedilmemesi için mutlaka bu durumu önceden göz önünde bulundurmanızda fayda var.

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar 2.000 TL

Max. Tutar 100.000 TL

Vade süresi 3-36 Ay

Min. Yıllık Maliyet Oranı %20,2400

Max. Yıllık Maliyet Oranı %20,6100

Örnek: 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizde, ING'nin yer alan en düşük faiz oranına göre aylık taksit ödemesi 364,42 TL, banka tahsis ücreti 50,00 TL, yıllık maliyet oranı ise %20,6700'dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 13.169,12 TL'dir.

Faiz indirimlerinden ve kredi kampanyalarından haberdar olmak için bilgilerinizi bırakın!