Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Mersin Su Faturası Ödeme

Su Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • MESKİ su faturası sorgulama işlemi için farklı yollar tercih edebilirsiniz. Borcunuzu sorgulamak istediğinizde kurumun resmî internet sitesine giriş yaparak işleminizi gerçekleştirme imkânınız bulunur. Ayrıca dilerseniz HangiKredi üzerinden fatura ödeme sayfasına kurum adı ve abone bilgilerini yazarak da sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • MESKİ su borcu öğrenme işleminiz sırasında görüntülediğiniz faturada birçok açıklama bulunur. Bunlardan her biri, hizmet bedeline dâhil edilen kalemleri anlatır. Vergi kesintilerinden toplam tüketim bedeline kadar tüm detaylara yer verilen bu açıklamalarda abone bilgileri de bulunur. Ayrıca sayaç okuma zamanı, faturanın son ödeme tarihi gibi birçok bilgiye de açıklamalardan ulaşabilirsiniz.

 • MESKİ su faturası ödeme işlemleri için online seçenek tercih edilebilir. Bu konuda kullanıcılar için çeşitli alternatifler sunulmuştur. İlk olarak aboneler, kurumun resmî internet sitesini ziyaret ederek “online tahsilat veznesi” aracılığıyla ödeme işlemini gerçekleştirebilirler. Ayrıca HangiKredi’de online ödemede büyük kolaylık sağlar.

 • MESKİ su faturası online ödeme işlemini yetkili kurumlar aracılığıyla yapmak son derece güvenlidir. Kurumun resmî sitesi ödemede güvenle tercih edilebileceği gibi HangiKredi de gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Sitelerde bulunan uçtan uca şifreleme sistemi sayesinde su faturası ödeme işlemleriniz de kart bilgileriniz de güvende tutulur.

 • Mersin Su iletişim numarası 0324 337 08 41 olarak belirtilir. Ayrıca arıza kaydı içinse 185’i tuşlamanız gerekir. Çağrı merkezini su aboneliği için gerekli evrakların ne olduğu öğrenmek için kullanabileceğiniz gibi tüm taleplerinizi iletmek için de arayabilirsiniz. Bu numaralarda karşınıza çıkacak yetkililer MESKİ su abonelik evrakları konusunda sizi doğru kanallara yönlendirir.

 • MESKİ su aboneliği iptali için online kanalları kullanabilirsiniz. Gerekli evrakların neler olduğunu ve sürecin nasıl işlediğini görmek için kurumun resmî sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca e-Devlet ile abonelik iptali de mümkündür. Bu sayede yalnızca birkaç adımda iptal sürecinizi başlatabilir ve başvuru durumunuzu kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 • Tam adı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi olan bu kuruluş, büyükşehir belediyesine bağlıdır. Kendine ait kamu tüzel kişiliği bulunan bu kuruluş, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olsa da müstakil bir bütçeye sahiptir. Yıllardır hizmet sunan MESKİ, hâlâ kent genelinde faaliyetlerine devam eder.

 • MESKİ abone numarası, faturalarınızın üzerinde yazar. Eğer faturaya ulaşım imkânınız bulunmazsa kurumun çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Su aboneliğinizle ilgili her türlü işlemi yapmanızı sağlayan bu numara oldukça önemlidir. Aşağıda sıralanan işlemleri bahsedilen bu abone numarası sayesinde kolaylıkla yapmanız mümkün olur:

  MESKİ su aboneliği randevu alma işleminizden sonra tarafınızla yapılacak sözleşme sonucunda abone numaranızı siz de alabilirsiniz. Böylece birçok işlemi kolaylıkla halledebileceğiniz ve aboneliğinizi tanımlayacak numaraya sahip olmuş olursunuz. Hem online işlemlerde hem de diğerlerinde ihtiyaç duyacağınız abone numarası, su hizmetiniz açısından oldukça önemlidir.

 • Mersin MESKİ su borcu sorgulama işleminizin ardından çıkan meblağı banka kartınızla ödeyebilirsiniz. Hesabınızda fatura tutarından daha fazla meblağın olması, ödeme işlemini yapmanız için yeterlidir. Ayrıca ödemeyi online yapacaksanız kartınızın internet işlemleri için açık olması gerekir. MESKİ su aboneliği ücreti de dâhil olmak üzere tüm işlemleriniz, banka kartınızla güven içinde yapabilirsiniz.

 • MESKİ su borcu sorgulama işleminizin ardından çıkan tutar, kredi kartıyla ödenebilir. Ödeme kolaylığı sunması, taksit imkânlarının olması gibi birçok artısı sayesinde pek çok abone, kredi kartını tercih eder. Borcun ertelenmesine de yardımcı olan kredi kartı, faturanızın güvenle ödenmesini sağlar. Bunun için HangiKredi’yi tercih ettiğinizde bilgilerinizin saklanmadan güvenle tamamlandığını da hatırlatalım.

 • Su faturalarınızı, otomatik ödeme talimatı sayesinde problem olmaktan çıkarabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz kredi kartı hangi bankaya aitse o kurumun yetkili şubelerine giderek otomatik fatura ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca mobil ve internet bankacılığı gibi dijital çözümlerle de bu işlemi pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylece son ödeme tarihini dert etmeden borcunuzu kapatma şansınız bulunur.

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon