Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Mardin Su Faturası Ödeme

Su Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Su fatura bilgileriniz, abone numaranız, geçmiş borçlarınız ve abonelik işlemleriniz için MARSU’ya iletişim numaraları aracılığıyla doğrudan ulaşabilirsiniz. Mardin Su iletişim numaraları, şube müdürlüklerine göre birbirinden ayrılır. 0482 502 12 00 / 01 / 02 / 03 numaralarını tuşlayarak Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne ulaşabilirsiniz. Bunun yanında Artuklu, Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Nusaybin, Ömerli, Savur, Yeşilli ve Midyat Şube Müdürlüklerinin numaralarını MARSU web sitesinde bulabilirsiniz. 

 • Su faturanızı ödemek için sürekli son ödeme tarihini kontrol etmek istemiyorsanız bankanıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı, şebeke suyunu kesintisiz kullanabilmeniz için son derece faydalıdır. Otomatik ödeme, son ödeme tarihini kaçırma gibi dezavantajları ortadan kaldırması sayesinde gecikme cezalarından ve kesintilerden korunmanızı sağlar. Evinizde veya çalışma alanlarınızda suyu kesintisiz bir şekilde kullanabilmeniz için kartınıza kolayca otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. 

  Üzerinize kayıtlı olan faturanın her ay düzenli olarak ödenmesi için internet bankacılığı sistemine girişi yaparak otomatik ödemelerim kısmına gelmelisiniz. Bu bölümde yeni talimat oluştur butonuna tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz yeterlidir. Talimatı onayladıktan sonra tüm faturalarınız zamanı geldiğinde siz zahmet etmeden kredi kartınızdan kesilir. 

 • Online ödeme yöntemleri arasında son derece ilgi gören banka kartları, fatura ödeme amacıyla da kullanılabilir. Ancak Mardin Su faturanızı ödeme aşamasına geçmeden önce banka kartınızda yeteri kadar para olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Banka kartları, içine yüklenen bakiye kadar harcama yapmaya izin verir. Dolayısıyla hesabınızda borcunuzu karşılayacak kadar bakiye yoksa ödeme aşamasında işlem hatasıyla karşılaşmanız mümkündür. Bakiye yetersizliği dışında banka kartıyla su faturası ödemeye engel olacak hiçbir durum yoktur.

 • Mardin Su faturasını farklı bölgelerde yer alan veznelere giderek ödemek, zaman kaybına ve gereksiz zahmete yol açar. Bunun yerine bilgisayar, tablet veya telefonunuzdan yapabileceğiniz birkaç tıkla faturanızı online olarak ödeyebilirsiniz. Mardin su faturası ödemek için kullanabileceğiniz farklı platformlar bulunur. Bu platformların başında bilgi güvenliğinizi ön plana alan Hangikredi, e-Devlet, Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü gelir. 

  Mardin Su borcunuzu online olarak ödemek için Hangikredi web sitesini tercih edebilirsiniz. Ana sayfadan “Fatura Ödeme” butonuna tıklayarak işleme başlamanız gerekir. Ardından açılan sayfalarda sırasıyla “Su” ve “Hemen Fatura Öde” butonlarına tıklamalısınız. Bu adımların ardından karşınıza üç aşamadan oluşan ödeme ekranı çıkacaktır. Ödeme ekranında fatura türü, kurum, abone no, borç dönemi, kişisel birkaç bilgi ve ödeme bilgilerini girmeniz gerekir. Tüm bilgileri girdikten güvenli ve zahmetsiz şekilde ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

  Faturanızı MARSU web sitesi üzerinden de kolayca ödeyebilirsiniz. Bunun için öncelikle ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Online İşlemler” butonuna tıklamalı, açılan bölümde abone numaranızı girerek borçlarınıza ulaşmalısınız. Sonrasında seçtiğiniz borcu, kart bilgilerinizi girerek güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz. 

 • Mardin su faturasını ödemek için kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Bankanız fark etmeksizin kredi kartınızla online olarak su borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bunun için Hangikredi ve MARSU web sitelerini kullanabileceğiniz gibi internet bankacılığı ile de faturanızı ödeyebilirsiniz. Bunun için, internet bankacılığı sistemine giriş yaptıktan sonra ödemeler arayüzüne geçmelisiniz. Fatura ödemeleri seçeneğine tıklayarak fatura türü, kurum, abone ve tesisat numarası, borç dönemi bilgilerini girerek ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 • Mardin Su aboneliği oluşturmak gibi iptal ettirmek de son derece kolaydır. Aboneliğinizi iptal ettirmek için seçebileceğiniz en kolay yöntem, e-Devlet üzerinden başvuruda bulunmaktır. Ancak bunun yanında MARSU web sitesi üzerinden veya telefon numaraları aracılığıyla randevu alarak şubelerden de aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz. 

  Şubeye gelerek abonelik iptali işlemini gerçekleştirmek için abone no ve son sayaç endeksini bilmeniz gerekir. Abone numaranız, kimlik fotokopiniz ve sayaç üzerinde yer alan son sayım miktarıyla şubelerden iptal başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sırasında kalan borçlarınız ve eğer geçmişte yatırdıysanız teminatınız hesaplanır. İleriki zamanlarda bir sorun yaşamamanız için tüm borç ve alacaklarınız tahsil edilir.

 • Mardin Su aboneliği yaptırmak veya devretmek gibi iptal işlemleri de son derece kolaydır. Aboneliğinizi iptal ettirmek için son endeks, abone no ve kimlik fotokopisiyle şubelere başvurabilirsiniz. Yerinizden kalkma zahmeti bile göstermeden aboneliğinizi pratik bir şekilde iptal ettirmek için online hizmetleri de kullanabilirsiniz. E-Devlet kapısı, Mardin Su aboneliği iptali için tercih edilebilecek kolay ve güvenilir bir platformdur. 

  E-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfadan “e-Hizmetler” seçeneğine tıklayarak ilk aşamayı geçebilirsiniz. Yeni açılan sayfadan “Belediye Hizmetleri” butonuna tıklamalı ve şehrinizi seçmelisiniz. Ardından Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü seçeneğine tıklayarak abonelik bilgilerinizi sorgulayabilir, yeni iptal başvurusu yapabilirsiniz. Aboneliğinizi kısa sürede ve güvenli şekilde iptal edebilmek için "e-Devlet ile abonelik iptali nasıl yapılır?" yazısı faydalı olabilir. 

 • Mardin su ödeme için sıkça tercih edilen online ödeme yöntemleri, son derece pratik ve güvenlidir. Ancak bunun için seçtiğiniz ödeme platformunun güvenlik sertifikalarına sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Güvenlik sertifikası olup olmadığını kontrol etmek için yalnızca web sitesinin adres çubuğuna göz atmanız yeterlidir. Web sitesi adresi “https://” ile başlıyorsa kişisel ve banka bilgilerinizi gönül rahatlığıyla girebilirsiniz. Bunun yanında online ödeme işlemlerinizi Hangikredi ve e-Devlet gibi güvenliği kanıtlanmış sitelerden gerçekleştirmeniz önerilir. 

 • Mardin su aboneliğinizle ilgili yapacağınız tüm işlemlerde abone numarasına ihtiyaç duyulur. Bu nedenle abone numaranızı aklınızda tutmanız veya herhangi bir yere not etmeniz işleri oldukça kolaylaştırır. Mardin su abone no öğrenmek için birçok yöntem bulunur. Öncelikle adresinize ulaşan faturaların üzerindeki “Mukavemet no” bölümüne göz atabilirsiniz. Her faturada aynı yerde bulunan bu karmaşık rakamlar, abone numaranızı ifade eder. Bunun yanında elektronik posta adresinize gelen online faturada da abone numaranızı bulabilirsiniz. 

  Mardin Su abone numarasını öğrenmek için iletişim yöntemleri aracılığıyla MARSU’ya doğrudan ulaşabilirsiniz. Abone numaranızı, telefon yoluyla kişisel bilgilerinizi ve açık adresinizi bildirerek de öğrenebilirsiniz.

 • Mardin Su faturası sorgulamak için birçok kolay yöntem bulunur. Ancak en kolay yöntem adresinize basılı hâlde veya elektronik posta yoluyla gönderilen faturalardır. Kullanım özetinizi de içeren faturalar, bir ay boyunca tükettiğiniz su miktarını, suyun metreküp fiyatını ve ay sonu borcunuzu görebileceğiniz yazılı kaynaklardır. Ancak geçmiş dönemlere ait borçları sorgulamak istiyorsanız, bunun için farklı yöntemler bulunur. 

  Su borcunuzu sorgulamak için e-Devlet kapısına başvurabilirsiniz. E-Hizmetler kısmından Belediye Hizmetleri seçeneğine tıklayarak ilerlemeniz gerekir. Ardından şehrinizi ve hizmet sağlayıcı kurumu seçmelisiniz. Karşınıza çıkan listeden “borç bilgileri sorgulama” kısmına tıklamalısınız. Böylece farklı dönemlere ait tüm kullanımlarınızı görebilir, geçmiş dönemlerden kalan borçlarınızla ilgili bilgi edinebilirsiniz. 

  Mardin su borcunuzu sorgulamak için Hangikredi web sitesini de kullanabilirsiniz. Ana sayfadan fatura ödeme adımlarını izleyerek abone numaranızla borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Hangikredi, hem borcunuzu sorgulama hem de ödeme aşamalarında tüm bilgilerinizin güvende olmasını sağlar. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon