Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

İski Su Faturası Ödeme

Su Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • İSKİ fatura sorgulama işlemi için tercih edilebilecek en pratik yol online kanallardır. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, kendi web sitesindeki E-Şube üzerinden fatura ve borç sorgulama hizmeti vermektedir. Aynı hizmet, e-devlet üzerindeki “Fatura Bilgileri Sorgulama” sayfasından da alınabilir. İSKİ borç sorgulama işlemi yapmak ve ardından sorgulanan borcu hızlıca ödeyebilmek için ise HangiKredi fatura ödeme merkezi tercih edilebilir.

 • İSKİ fatura ödemeleri İstanbul’da bulunan pek çok ödeme noktasından yapılabilir. Fakat fiziksel ödeme noktaları sıra beklemeyi gerektirdiği için hem yorucu hem de zaman kaybettirici olabilir. Bu nedenle online ödeme her zaman daha ideal bir tercihtir. İstanbul su faturalarını online ödemek için resmî web sitesindeki E-Şube ya da bankaların ilgili servisleri tercih edilebilir. Üyelik gerektirmeyen bir yöntemle online fatura ödemesi yapmak için ise en ideal tercih HangiKredi fatura ödeme merkezidir. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolay kullanılır, birkaç adımda fatura ödeme işlemi tamamlanır ve zaman kaybı yaşanmaz. 

  Su faturalarını son ödeme tarihi geçmeden ödemek gerekmektedir. Aksi hâlde gecikme bedeli fatura tutarına eklenir ve geçen her gün, fatura tutarını daha da artırır. 

 • İSKİ su faturası ödemelerini internet üzerinden yapmanın güvenli olup olmaması ile ilgili tüketicilerin aklında bazı soru işaretleri vardır. Bu soru işaretlerini gidermek için doğru ödeme kanallarını tercih etmek yeterlidir. Fatura tahsilatı yapan herhangi bir site yerine resmî ya da kurumsal siteler tercih edilmelidir. En güvenli kanallar arasında İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi E-Şube, bankaların internet bankacılığı servisleri ve HangiKredi’nin fatura ödeme merkezi yer almaktadır. 

  HangiKredi fatura ödeme servisi ile ilgili bazı bilgiler şöyledir:

  • Güvenli altyapısı ve güvenlik sertifikaları doğrultusunda sunduğu fatura ödeme hizmeti ile herhangi bir risk doğurmaz.
  • Şifreleme sistemleri sayesinde ödeme sırasında girilen banka ve kredi kartı bilgileri şifrelenir.
  • Şifrelenen bilgiler herhangi bir kişi ve kurumla paylaşılmadan doğrudan bankaya iletilir.
  • Bu sayede güvenlik riski oluşmaz ve faturalar güvenli bir şekilde ödenir. 
  • Tahsilat İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne bildirilir ve herhangi bir gecikme yaşanmaz.
 • Abonelik ya da altyapı gibi konular ile ilgili istek, şikâyet ve talepler, İSKİ iletişim numaraları üzerinden kuruma aktarılabilir. Arıza ve kesinti gibi teknik konular için ALO 185 İSKİ çağrı merkezi aranabilir. İSKİ müşteri hizmetleri numarası ise 0212 321 00 00 ve 0212 301 20 00 şeklindedir. Ayrıca kuruma, ALO 153 Çözüm Merkezi hizmeti ile de ulaşmak mümkündür. İstanbul dışı aramalar için 0212 185 00 00 numaralı hat kullanılabilir. Alternatif bir iletişim yöntemi olarak da 0212 321 77 19 ve 0212 301 60 00 numaralarına faks çekilebilir. 

 • İSKİ abonelik iptali için kurumun hizmet sunduğu her kanaldan işlem yapmak mümkündür. Abonelik sahibinin bulunduğu adresten taşınma ve benzeri durumlarla ayrılması sonucunda iptal işlemi yapılmalıdır. İptal işlemi için şu 4 yöntemden biri tercih edilebilir:

  1. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi fiziksel şubeleri
  2. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi E-Şube
  3. ALO 185 Çağrı Merkezi
  4. E-devlet “Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu” hizmet sayfası
 • İSKİ su aboneliği iptal işlemi yaptırmadan önce bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle ilgili aboneliğe ait herhangi bir borç olmamalıdır. Geçmişten kalan bir fatura borcu varsa, bu borç ödenmeden iptal işlemi yapılmaz. Ayrıca borç olmasa bile, son fatura kesiminden iptal tarihine kadar geçen sürede kullanılan hizmet için bir hesaplama yapılır. Hesaplamanın yapılabilmesi için, iptal işlemini gerçekleştirecek olan abonede, sayaç üzerinde yer alan son metreküp işareti talep edilir. Bu bilgi doğrultusunda, söz konusu süre içerisinde alınan hizmetin ücreti tahsil edilir, ardından aboneliğin iptali gerçekleştirilir. 

  Abonelik iptallerinde, ilk abonelik sırasında ödenen güvence bedelinin iadesi de talep edilmelidir. İade edilecek güvence bedeli, ödenen miktardan daha düşük olabilir. Bunun sebebi, anlaşma dahilinde yapılabilecek olan bir endeks hesaplamasıdır. Genellikle enflasyona bağlı olarak, günün şartlarına göre hesaplama yapılır.

 • İstanbul su aboneliği numarası alabilmek için, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne abonelik başvurusu yapılmalıdır. Abonelik açıldığı takdirde bir abone numarasına sahip olunabilir. Kurumun fiziksel şubelerinden yapılacak olan abonelik işlemleri için İSKİ randevu sistemi üzerinden, uygun gün ve saatte randevu alınmalıdır. Ayrıca İSKİ online abonelik hizmeti de sunmaktadır. Kurumun web sitesindeki E-Şube ya da e-devlet platformundaki “Yeni Abonelik (Abonelik Devri / İsim Değişikliği) Başvurusu ve Takibi” hizmetleri, online abonelik için kullanılabilir. Online abonelik konutlar için geçerli olup iş yeri abonelikleri için en yakın şubeye başvurulması gerekmektedir. 

 • İSKİ abone no öğrenme işlemi son derece basittir. Eğer kâğıt ya da dijital bir fatura mevcut ise fatura üzerinden abone numarası öğrenilebilir. Aynı şekilde abonelik açtırılırken imzalanan sözleşme üzerinde de abonelik numarasına yer verilir. Bu belgelere ulaşım mümkün değilse, online yöntemler kullanılabilir. Kurumun web sitesinde üyelik oluşturulmuşsa, şifre ile giriş yapılması hâlinde abone no görüntülenebilir. Üyelik yoksa, e-devlet üzerinden “Abonelik Bilgileri Sorgulama” sayfasına girilmelidir. Bu sayfada sorgulama işlemi otomatik olarak yapılır ve abonelik ile ilgili bilgiler görüntülenir. 

 • Banka kartı ile su faturası ödemek her zaman mümkün olmayabilir. Çünkü bazı fiziksel ödeme noktaları kartlı ödeme kabul etmez ve bazı online kanallarda da banka kartı ile uyumlu bir altyapı olmayabilir. Fakat hem İSKİ E-Şube hem de HangiKredi fatura ödeme merkezi üzerinden banka kartı ile su faturası ödemek mümkündür. Kartta yeterli bakiye olduğu sürece herhangi bir problemle karşılaşmadan ödeme yapılabilir. 

 • İSKİ ve diğer su faturalandırma hizmetleri için en sık kullanılan ödeme araçlarından biri kredi kartıdır. Kredi kartı ile kurumun web sitesinden ve HangiKredi fatura ödeme merkezinden su faturası ödeyebilmek mümkündür. HangiKredi üzerinden kredi kartı ile su faturası ödemek hızlı, kolay ve güvenlidir. Tesisat/abone numarası girilerek 3 adımda kredi kartı ile fatura ödemesi yapılabilir. 

 • Fatura ve son ödeme tarihi takibi ile uğraşmamak için otomatik ödeme talimatı verilebilir. Kredi kartı üzerinden verilen otomatik ödeme talimatları sayesinde su faturaları zamanında ödenir ve tüketici, kredi kartı ekstresini öderken fatura tutarını da ödemiş olur. Otomatik ödeme talimatı verme adımları, her bankaya göre değişkenlik gösterebilir. Fakat genellikle internet şubesi ve mobil uygulamada yer alan “Ödemeler” sekmesi altında yer alır. Talimat verme adımında ilgili faturanın abone numarasını girmek yeterlidir.

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon