Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Erzurum Su Faturası Ödeme

Su Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Erzurum Su borcunuz, sizin tercihlerinize göre, basılı fatura olarak veya doğayı korumak için fatura yerine elektronik posta olarak adresinize ulaşır. Her iki yöntemin yanında Erzurum su faturası sorgulamak için takip edebileceğiniz başka basit adımlar da bulunur. Örneğin Hangikredi web sitesinden fatura ödeme adımlarını izleyerek su borcunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için fatura sorgulama adımlarında abone bilgilerinizi girerek geçmiş dönemlere ait borçlarınızı görebilirsiniz. Ardından kimlik ve kart bilgilerinizi girerek güvenli bir şekilde faturanızı ödeyebilirsiniz. 

  Erzurum Su kullanım borcunuzu sorgulamak için diğer bir yöntem de e-Devlet kapısıdır. e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra e-hizmetlere, ardından da belediye hizmetlerine tıklamalısınız. Yeni açılan sayfalardan sırasıyla şehrinizi, hizmet sağlayıcınızı ve fatura bilgileri sorgulamayı seçmelisiniz. Böylece internet üzerinden kolayca bulunulan ayın kullanım miktarını ve geçmiş borçları görebilirsiniz. Bunun yanında borcunuzu öğrenmek için Erzurum Su iletişim numaralarını da tuşlayabilirsiniz. 

 • Erzurum Su için borcunuzu online ödeme yöntemleriyle kolayca ödeyebilirsiniz. Erzurum Su faturası ödeme adımlarından ilki, kullanacağınız çevrimiçi platformu seçmektir. Bu aşamada karşınıza ilk olarak e-Devlet, Hangikredi, Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü çıkar. Bu platformların her biri bilgilerinizi koruyarak borcunuzu ödemeniz için son derece güvenlidir. 

  Hangikredi üzerinden su borcunuzu ödemek için öncelikli olarak ana sayfadan “Fatura Ödeme” butonuna tıklamalısınız. Açılan sayfada “Su” butonuna tıklayarak ilerlemelisiniz. Ardından “Hemen Fatura Öde” seçeneğine tıklayarak kurum, hizmet, abone no ve ödeme bilgilerinizi girerek işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz. 

  ESKİ resmî web sitesi üzerinden borcunuzu ödemek için ana sayfadan “Fatura Ödeme” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada tesisat ve müşteri numaralarını girerek birkaç adımda borcunuzu ödeyebilirsiniz. 

 • Erzurum Su faturasını internetten ödemek son derece güvenli ve pratiktir. Ancak ödeme yaparken kullandığınız web sitesine dikkat etmeniz gerekir. Bunun için yukarıda da belirtilen Hangikredi, e-devlet gibi güvenliği kanıtlanmış platformları tercih etmeniz bilgi güvenliğiniz için son derece önemlidir. 

 • Su faturanızı ödemek, yeni abonelik oluşturmak, abonelik devri gerçekleştirmek ve daha birçok işlem için ESKİ’ye telefonla kolayca ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını yetkili kişilerden almak için 0 442 233 02 88 numarası ile ESKİ Genel Müdürlüğüne ulaşabilirsiniz. Abonelik işlemleri için de 0442 234 77 94 ve 0442 235 43 77 numaralarını tuşlayabilirsiniz. Sayaç arızalarını, Abone İşleri Daire Başkanlığına bildirmek için 0 442 233 01 33 rakamlarını tuşlamanız yeterlidir. Erzurum Su arıza telefon numarası ise 444 16 25’dir. Bunun yanında Alo 185’i tıklayarak arızaları çağrı merkezine bildirebilir, kesintilerle ilgili bilgi alabilirsiniz. 

 • Su aboneliğini iptal ettirmek isteyen çoğu kişinin ilk aklına gelen, doğrudan genel müdürlüklere başvurmak olur. Online işlemler yerine abonelik iptalini yüz yüze gerçekleştirmek istiyorsanız ikametgâhınıza en yakın ESKİ şubesine başvurabilirsiniz. Ancak yanınızda getirmeniz gereken iki belge var: kimlik fotokopisi ve sayacın son endeksi. Son endeks, sayaç üzerinde yer alan son tüketim miktarı anlamına gelir. Bu sayede aboneliğiniz sonlanırken ileriki süreçte bir sorun yaşamamanız için kalan borcunuz hesaplanır. İptal veya abonelik devriyle ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını, Erzurum Su müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal ettirmek, devretmek veya yeni abonelik oluşturmak için gerekli tüm belgeleri, “Su Aboneliği İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?” yazımızda bulabilirsiniz. 

 • Erzurum Su abone numaranızı bilmiyorsanız ilk yapmanız gereken şey faturanıza göz atmaktır. Faturanın ilk bölümünde yer alan “Mukavemet No” aslında abone numaranız anlamına gelir. Adresinize gelen her faturada bu rakam aynı şekilde ve aynı kısımda yer alır. Eğer adresinize fatura gelmesini istemediyseniz elektronik posta gelen kutunuza da bakabilirsiniz. Bu şekilde size ulaştırılan online faturada da abone numaranızı bulabilirsiniz. 

  Bu iki yöntemin yanında Erzurum su aboneliği numaranızı öğrenmek için doğrudan ESKİ’ye de başvurabilirsiniz. Genel Müdürlüğe gelerek veya telefon numaraları aracılığıyla ulaşarak sorununuzu iletebilirsiniz. Tc kimlik numarası, açık abonelik adresi gibi vereceğiniz birkaç bilginin ardından abone numaranızı öğrenebilirsiniz. 

 • Erzurum Su aboneliğinizi iptal etmek için yalnızca birkaç basit adımı izlemeniz gerekir. ESKİ, e-Devlet üzerinden hizmet veren kurumlar arasında yer alır. Yani e-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra e-Hizmetler ve Belediye Hizmetleri adımlarını takip ederek işleminize başlayabilirsiniz. Yeni açılan sayfadan şehrinizi ve su hizmeti kurumu olan ESKİ’yi seçerek devam etmelisiniz. 

  E-Devlet vatandaş panelinde Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün sunduğu hizmetler listesi bulunur. Bu listeden “Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu” maddesini seçerek aboneliğinizi iptal ettirmek için ilk adımı tamamlayabilirsiniz. Abone numarası başta olmak üzere çeşitli kişisel bilgilerinizi girerek yeni iptal başvurusu oluşturabilirsiniz. “E-devlet ile Abonelik İptali Nasıl Yapılır?” yazımızı okuyarak tüm adımları kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

 • Online ödeme yöntemi, enerji hizmetlerini kesintisiz kullanabilmek için son derece büyük bir fırsattır. Ödeme noktalarına gitmeye gerek kalmadan siz de banka kartınızla Erzurum Su borcunuzu ödeyebilirsiniz. Faturanızı ödemek için uygun ve güvenilir bir web sitesi tercih ettikten sonra abone numarası gibi kişisel bilgilerinizi girmelisiniz. Ödeme adımına geçtiğinizde ise kredi veya banka kartı olması fark etmeksizin kart bilgilerinizi girmelisiniz. 

  Banka kartıyla ödeme yaparken hesabınızda, borç miktarını karşılayacak kadar para olmasına özen göstermeniz gerekir. Aksi halde banka kartı bakiye üzerine çıkamayacağı için ödeme işlemi tamamlanamayacaktır. Bunun yanında banka kartı ile otomatik ödeme talimatı vermeniz de mümkün olmayabilir. Banka kartı, su kullanım borcunuzun tamamını yalnızca tek seferlik ödemek için uygun bir yöntem olabilir. 

 • Kredi kartı, su kullanım borcunu ödemek için çoğu kişinin kullandığı yöntemlerin başında gelir. Özellikle su kullanım hesap kesimi zamanıyla maaş gününüz birbirine uymuyorsa kredi kartıyla borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz. Farklı işlemler, bekleme süreleri, su kesintileri ve gecikme bedelleri ile karşılaşmadan ödeme işlemini kredi kartınızla tamamlayabilirsiniz. Kimi kredi kartları, yüksek miktardaki faturaları taksitler halinde ödeme imkânı da sunar. 

 • Erzurum Su faturanızın hesap kesimini takip ederek günü gününe ödemekte zorlanıyorsanız bankanıza otomatik ödeme talimatı vermek, kurtarıcınız olur. Erzurum su kullanım endeksiniz hesaplandıktan sonra belirlenen borç, otomatik talimatla kredi kartı tarafından doğrudan ödenir. Bu sayede her ay tek tek faturalarınızı kontrol etmek ve ödeme adımları tamamlamak zorunda kalmazsınız. 

  Kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı vermek için internet bankacılığını kullanmanız yeterlidir. Bankanızın web sitesi, mobil arayüzü veya uygulaması üzerinden otomatik talimatlarım kısmına gelmelisiniz. Buradan kurum tipi, kurum seçimi, tesisat no bilgilerini girdikten sonra otomatik ödeme talimatınızı tamamlayabilirsiniz. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon