Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Diyarbakır Su Faturası Ödeme

Su Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • DİSKİ su faturalarınızı internetteki birçok farklı kanaldan sorgulayabilirsiniz. HangiKredi ödeme merkezi üzerinden bu işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. HangiKredi’nin ana sayfasından ulaşabileceğiniz ödeme merkezinde öncelikle “Su” başlığına tıklamanız gerekir. Ardından açılan sayfanın üst kısımda yer alan “Hemen Fatura Öde” butonuna basarak sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Devamında “Kurum Adı” listesindeki “Diyarbakır Su” seçeneğini bulup abone numaranızı ilgili satıra girerek DİSKİ borç sorgulama işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

  DİSKİ su faturası sorgulamalarını e-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden ve kurumun “Sanal Şube” olarak isimlendirilen internet sitesinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların internet şubeleri de bu işlemi gerçekleştirmeniz için uygun olan mecralar arasındadır. Bu sorgulamalayı internet üzerinden yapmak istemiyorsanız DİSKİ müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 • Diyarbakır Su kurumuna ait faturalarınızı HangiKredi’nin kullanımı son derece kolay olan menüsü üzerinden sadece birkaç adımda ödeyebilirsiniz. HangiKredi’nin internet sitesindeki ana sayfadan “Fatura Ödeme” kısmına tıklayarak ödeme merkezine kolaylıkla erişebilirsiniz. Ardından yapmanız gereken “Su” butonuna tıklamaktır. Karşınıza çıkan sayfanın en üstünde “Hemen Fatura Öde” butonu yer alır. Bu butona bastığınızda “Diyarbakır Su” seçeneğini bulmanız gereken kurum isimleri listesi çıkar. Bu listede kurum isimleri alfabetik olarak sıralandığından Diyarbakır Su seçeneğini hemen bulabilirsiniz. Hemen altındaki satıra size verilmiş olan abone numaranızı girerek “Devam Et” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza ödenmemiş DİSKİ faturalarınız çıkar. Fatura seçimi yaparak son aşama olan ödeme ekranına geçebilirsiniz. Bu ekranda son olarak yapmanız gereken kredi ya da banka kartı bilgilerinizi girmektir. Bu işlemi de yaptığınızda DİSKİ fatura ödeme adımlarını tamamlamış olursunuz.

 • DİSKİ faturalarınızı HangiKredi üzerinden güvenle ödeyebilirsiniz. Ödemeler sırasında kullandığınız kart bilgileriniz, en güvenli teknolojiler ile koruma altına alınır. Bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü kurumlar ya da şahıslar ile paylaşılmaz. Son teknolojik gelişmeler doğrultusunda geliştirilmiş güvenlik altyapısı ile öne çıkan HangiKredi ödeme merkezinin kullanımı da oldukça basittir. Sade ve kolay anlaşılır bir tasarıma sahip arayüz sayesinde ödeme işleminiz sırasında hata yapma riski ortadan kalkar. Her seviyeden internet kullanıcısı, DİSKİ ödeme işlemleri için HangiKredi’yi güvenle tercih edebilir.

 • DİSKİ iletişim numarası 0 (412) 252 29’dur. Bu numara üzerinden DİSKİ ile kolaylıkla iletişime geçip merak ettiğiniz tüm konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Faks yoluyla kuruma ulaşmak istiyorsanız 0 (412) 252 29 90 numarasını kullanabilirsiniz. DİSKİ’ye bilgi@diski.gov.tr adresine e-posta atarak da ulaşmanız mümkündür.

 • Diyarbakır Su aboneliğinizi kapatmak için kurumun Abone İşleri Servisi’ne başvurmanız gerekir. Bu başvuru; şahsen, nüfus cüzdanı aslı ve abone numarası ile birlikte yapılmalıdır. Şayet kuruma hiçbir borcunuz yok ise aboneliğinizin iptaline dair işlem başlatılır. DİSKİ aboneliğinizin iptali için başvurunuzu e-Devlet Kapısı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

 • DİSKİ aboneliğini başlatmak için kurumun Abone İşleri Servisi’ne başvurulması gerekir. Bu başvuru şahsen ya da noter onaylı bir vekâletname ile yapılmalıdır. İlk başvurunun ardından abonelik talep edilen adreste DİSKİ ekiplerince bir kontrol gerçekleştirilir. Bu kontrolü takiben başvuru sahibi tekrar Abone İşleri Servisi’ne giderek sözleşmeyi imzalamalı ve abonelik ücretini ödemelidir. Başvuru yapan kişinin su sayacı olmaması durumunda gerekli montaj işlemini DİSKİ ekipleri yapar ve ilgili meblağ faturaya yansıtılır.

  Su aboneliği için gerekli evraklar nelerdir?” sorusu, yeni başvurular esnasında sıklıkla sorulur. DİSKİ aboneliği için talep edilen belgeler detaylı listesine kurumun internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Diyarbakır Su aboneliği için ilk başvuruyu e-Devlet Kapısı üzerinden de yapabilirsiniz.

 • DİSKİ abone numarası, kurum tarafından gönderilen faturaların sol üst köşesinde yer alır. Bu numarayı kullanarak başta online fatura ödeme olmak üzere birçok işlemi pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. DİSKİ abone sorgulama, e-Devlet Kapısı’ndan da yapılabilir. T.C. kimlik numarası ile girdiğiniz bu uygulamada, DİSKİ’ye ait bölümü seçip “Abone Bilgileri Sorgulama” başlığına tıklamanız gerekir. Aradığınız numaraya açılan sayfadan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. DİSKİ, fatura itirazı gibi işlemlerde de kullanıcılardan abone numarası talep edebilir.

 • DİSKİ kurumuna ait su faturalarının ödemelerini banka kartı ile yapmanız mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken konu, ödemeyi yapmak istediğiniz banka kartının internet kullanımına açık olup olmadığıdır. Hesap açtırma esnasında banka tarafından verilen bu kartların internetten alışveriş yapma özelliği ilk anda aktif olmayabilir. Buna dair sorgulamayı bankanızın şubelerinden, internet sitesinden ya da müşteri hizmetleri üzerinden yapabilirsiniz. Kartın internet üzerinden alışverişe açılması da yine bu kanallar üzerinden son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Banka kartı ile ödediğiniz faturanın tutarı hesap bakiyesinden düşer.

 • Otomatik ödeme, pratikliği sayesinde son dönemde fazlaca tercih edilen bir yöntemdir. Hâliyle “Otomatik ödeme talimatıyla hangi ödemeler yapılabilir?” sorusunun cevabı da merak edilir. DİSKİ kurumuna ait su faturalarınıza dair otomatik ödeme talimatını banka kartınız ile verebilirsiniz. Verdiğiniz talimat doğrultusunda faturanın ödeme günü geldiğinde ilgili tutar, hesap bakiyenizden otomatik olarak çekilir. Hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığında ise ilgili fatura ödenemez ve borç olarak işlem görmeye başlar.

 • DİSKİ online ödeme alan bir kurumdur. HangiKredi üzerinden kredi kartınızı kullanarak su faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bu işlemi HangiKredi’nin kolay ve anlaşılır arayüzü sayesinde birkaç dakika içinde rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Kredi kartınız vasıtasıyla su faturalarınızı e-Devlet Kapısı üzerinden de yatırabilirsiniz.

 • Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vermek için banka ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu konu ile ilgili olarak direkt banka şubelerine başvurabilir ya da müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Ödeme talimatını online olarak vermek istiyorsanız bankanızın internet şubesine girip ilgili menüden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların mobil uygulamalarını kullanarak da otomatik ödeme talimatı vermek mümkündür. Bu talimat ile fatura ödeme tarihlerini gözden kaçırarak ortaya çıkabilecek olumsuzlukları engellediğiniz gibi zamanda da ciddi anlamda tasarruf etmiş olursunuz.

 • DİSKİ kurumuna ait su faturalarının otomatik ödeme talimatını çalıştığınız bankaya müracaat ederek iptal edebilirsiniz. Bu işlemi bankanın internet şubesinden ya da mobil cihazlar için geliştirilmiş uygulamasından da pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlem için ayrıca bankanın size en yakın şubesini ziyaret edebilir ya da iletişim numarasını arayabilirsiniz. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon