Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Balıkesir Su Faturası Ödeme

Su Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (Balsu), Balıkesir sınırları içerisinde içme suyu ve atık su ile ilgili tüm işlerden sorumlu olan ve fatura kesme yetkisi bulunan bir kurumdur. Balıkesir su faturası sorgulama işlemleri için de Balsu’dan destek alınabilir. Balsu resmî web sitesinde hizmete sunulan “Sanal Şube” üzerinden fatura ve borç sorgulama yapılabilir. HangiKredi Fatura Ödeme Merkezi üzerinden de pratik bir şekilde Balıkesir su faturası sorgulama işlemi yapılabilir. 

  Balıkesir su borç sorgulama işleminden sonra görüntülenen sonuçlarda bir problem olduğunu düşünüyorsanız, su faturasına itiraz edebilirsiniz. “Su Faturasına İtiraz Süresi Ne Kadar?” başlıklı yazımızda yer alan bilgiler doğrultusunda sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. 

 • Balsu faturaları BASKİ tahsilat merkezleri ile PTT ve banka veznelerinden ödenebilir. Fakat bu zaman kaybı yaşatan ve yorucu bir yöntemdir. Daha hızlı bir şekilde ödemek için online kanallar tercih edilebilir. Balıkesir su faturası ödeme işlemleri Balsu Sanal Şube, anlaşmalı bankaların internet bankacılığı hizmeti ve HangiKredi fatura ödeme merkezi üzerinden online olarak yapılabilir. HangiKredi üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde Balıkesir su faturalarını ödemek için şu adımlar izlenebilir:

  1. HangiKredi su faturası ödeme merkezine girilir. 
  2. “Hemen Fatura Öde” butonuna tıklanır.
  3. Gelen ekranda fatura türü “Su”, kurum adı “Balıkesir Su” olarak seçilir.
  4. Abone numarası girilir.
  5. Banka ve kredi kartı ile birkaç saniyede ödeme tamamlanır.
 • Balsu faturalarını ödemenin pek çok farklı yöntemi olsa da en yaygın yöntemlerden biri internettir. Dijitalleşme ile birlikte pek çok hizmet online ortama taşınmış ve tüketiciler için kolaylık yaratılmıştır. Fakat internet üzerinden Balsu faturası öderken dikkatli olmak gerekir. Kurumun resmî web sitesi dışında hizmet veren diğer sitelerin kurumsal ve güvenli olup olmadığına bakılmalıdır. Riske girmemek için bankalar ya da HangiKredi tercih edilmelidir. HangiKredi üzerinden internetten fatura ödemek son derece güvenlidir. 

 • Balıkesir su ile ilgili pek çok işlem ALO 185 üzerinden yapılabilir. Bu çağrı merkezi 7 gün 24 saat hizmet verir ve altyapı, kanalizasyon, arıza ihbar ve benzeri talepler buradan iletilebilir. Ayrıca Balsu santral numarası da 0266 202 10 10 şeklindedir. Yazılı bir şekilde iletişim kurabilmek için kurumun sitesinde yer alan iletişim formu doldurulabilir ya da info@balsu.gov.tr adresine e-posta gönderilebilir.

 • Balıkesir su aboneliği, adresten taşınma ve benzeri durumlarda iptal edilir. İptal işlemleri hem online hem de Balsu şubelerinden yürütülebilir. Şubeden iptal için abonenin bizzat gitmesi, kimlik ibraz etmesi ve güvence bedeli iade dilekçesi doldurması gerekir. Ayrıca sayaç üzerindeki son metreküp işareti de şubeye bildirilmelidir. 

  Online işlem ise e-devlet ve Balsu Sanal Şube üzerinden yapılabilir. Her iki kanal da iptal işlemi için e-devlet şifresi gerektirir. “Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu” sayfasından gerekli adımlar tamamlanır. Fiziksel şube başvurularında da online başvurularda da önce son faturadan iptal gününe kadar geçen sürede kullanılan su için kullanım ücreti tahsil edilir. Ardından anlaşma şartlarına göre güvence bedeli aboneye iade edilir ve abonelik kapanır. 

 • Balsu abonelik işlemleri, abone ve adres statüsüne göre değişkenlik gösterir. Yeni yapılmış bir bina ya da ilk kez abone olacaklar için sıfırdan yeni abonelik alınırken taşınma ve benzeri durumlarda abonelik devri yapılır. Her iki işlem için de BASKİ şubelerinin yanında hem Balsu Sanal Şube hem de e-devlet kullanılabilir. Sanal Şube de e-devlet platformuna bağlıdır ve online abonelik için e-devlet şifresi şarttır. 

  Online abonelik için e-devlet üzerinden “Yeni Abonelik (Abonelik Devri / İsim Değişikliği) Başvurusu ve Takibi” hizmet sayfasına girilir. Abone ve adres bilgileri ile işlem yapılır. Abonelik türüne göre tapu, ruhsat, DASK, kira sözleşmesi gibi belgeler talep edilir. Balıkesir su abonelik ücreti de ödenerek abonelik oluşturulur.

 • Balsu abonelik numarası öğrenmek için en basit yöntem faturaya bakmaktır. Hem kâğıt hem de dijital faturalarda abonelik numarası da yer alır. Bir başka yöntem ise Balıkesir Su çağrı merkezi ile iletişime geçmektir. Online olarak öğrenmek için e-devlet platformunda bulunan “Abonelik Bilgileri Sorgulama” hizmet sayfasına girilebilir. Bu sayfa kişiye özeldir ve sadece e-devlet şifresini girmiş olan kişinin abone numarasını gösterir. 

 • Balıkesir su faturaları hem nakit hem de banka kartı ile kolayca ödenebilir. Fakat fiziksel tahsilat yöntemlerinde, bazı ödeme noktalarında kart kullanımı kabul edilmeyebilir. Banka kartı ile su faturası ödemenin en kolay yolu online kanalları tercih etmektir. Balsu Sanal Şube ve HangiKredi Ödeme Merkezi, banka kartı ile su faturası ödenebilecek noktalardır. 

 • Hem fiziksel ödeme noktalarında hem de online kanallarda en çok kullanılan araçlardan biri kredi kartıdır. Banka kartında olduğu gibi kredi kartında da fiziksel noktalarda kabul edilmeme ihtimali vardır. HangiKredi Ödeme Merkezi ve su hizmeti alınan firmanın online ödeme hizmeti veren kanalları üzerinden kredi kartı ile su faturası ödenebilir. Ödeme süreçleri ile zaman kaybı yaşamamak ve fatura takibi yapmak zorunda kalmamak adına otomatik ödeme talimatı verilebilir. 

 • Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vermek, su ve benzeri aboneliklerden doğan faturaların pratik bir şekilde ödenmesini sağlar. Hem zaman kazandıran hem de son ödeme tarihini geçirme riskini tamamen ortadan kaldıran bu yöntem, banka kampanyaları doğrultusunda maddi yönden de avantaj sağlayabilir. Otomatik ödeme talimatı verebilmek için banka ile iletişime geçilebilir, internet şubesindeki ilgili menü kullanılabilir ya da mobil uygulama üzerinden hızlı bir şekilde işlem tamamlanabilir.

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon