Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Enerjisa Başkent Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Enerjisa elektrik faturası sorgulama işlemlerini kurumun resmî sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak tek şey 10 haneli sözleşme hesap numarasıdır. Ayrıca kurumun çağrı merkezini de arayarak Enerjisa elektrik faturanızı sorgulayabilir ve ödenecek miktarı öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra HangiKredi üzerinden sorgulama işlemi yapma şansınız da bulunur.

 • Enerjisa elektrik faturanızın üzerinde bulunan detayların her biri hizmete ilişkin birçok bilgiye sahiptir. Kullanıcı bilgilerinden tutarın ödeme tarihine kadar pek çok bilgiye bu açıklamalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Vergi kesintilerinden kullanım bedeline kadar pek çok kalemi fatura üzerinde görebilirsiniz. Ayrıca tutarda bir yanlışlık olduğunu düşünürseniz fazla gelen elektrik faturasına itiraz yolunuz açıktır.

 • Elektrik faturası ödeme, Enerjisa’nın birlikte çalıştığı bankaların online kanallarıyla yapılabilir. Bankaların dijital çözümleri aracılığıyla faturalarınızı ödeyebileceğiniz gibi bu işlem için HangiKredi’yi de tercih edebilirsiniz. Yalnızca 3 adımda ödeme işlemi gerçekleştirebileceğiniz HangiKredi’de, yalnızca kurum adı ve abone numarasını girerek borcunuzu kapatabilirsiniz.

 • Enerjisa elektrik faturası ödeme işlemini internetten yaptığınızda yetkili aracıları seçerseniz son derece güvenli bir prosedür izlenir. Bu noktada HangiKredi’nin kişisel bilgilerinizi işlemeden ve saklamadan direkt banka sunucusuna aktardığını belirtmek gerekir. Ayrıca ödeme sırasında cep telefonunuza gelen onay kodunu girmeniz isteneceği için süreç son derece güvenli şekilde işletilir.

 • Enerjisa Başkent Elektrik Ankara telefon numarası, 444 4 372 olarak belirtilir. Kurumun resmî internet sitesinden iletişim sekmesine geçtiğinizde Enerjisa’nın sizi aramasını sağlamak isterseniz formu doldurmanız yeterlidir. Elektrik aboneliği için gerekli evrakların neler olduğunu öğrenmek ya da herhangi bir talep iletmek istediğinizde bu numara aracılığıyla iletişim sağlayabilirsiniz.

 • Enerjisa elektrik aboneliğinin iptali için farklı birçok yöntem kullanılabilir. Her bir işlem, oldukça hızlı sonuçlar verdiği için kullanıcılar tarafından istenen herhangi biri seçilebilir. Başvuru sürecinin başlamasının ardından abonelik iptali kısa süre içinde gerçekleştirilir. Sözleşme sonlandırma işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki yöntemlerden birini seçebilirsiniz:

  • En yakın hizmet noktasına gidebilirsiniz.
  • 444 4 372 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.
  • Kurumun online hizmetler menüsüne ulaşabilirsiniz.
  • Enerjisa mobil uygulamasına giriş yapabilirsiniz.
  • e-Devlet ile abonelik iptali gerçekleştirebilirsiniz.

  Dilediğiniz yöntemi seçerek Enerjisa elektrik aboneliğinizi kolaylıkla iptal ettirebilirsiniz. Bu süreci takip etmek istediğinizdeyse resmî internet sitesini ya da e-Devlet kanalını tercih edebilirsiniz. Başvurunuzun ardından iptal etme isteğiniz işleme alınarak elektrik kesintisi yapılır. Daha sonra kullanım bedeli hesaplanarak ödeme gerçekleştirilir.

 • Enerjisa üzerinde, 2013 senesi itibarıyla Sabancı Holding ve E.ON Enerji şirkette eşit hisseye sahiptir. İlk kuruluş senesi 1996 olan Enerjisa, günümüzde milyonlarca kişiye hizmet sunar. Türkiye’nin pek çok farklı şehrinde etkin şekilde faaliyet gösteren Enerjisa, elektrik dağıtım hizmetini yapar.

 • Enerjisa elektrik tesisat numarasını öğrenmek için faturanızın üstüne bakmanız yeterlidir. Elinizde faturaya dair bir belge bulunmuyorsa 444 4 372 numaralı çağrı merkezini arayarak destek alabilirsiniz. Enerjisa elektrik açtırma işlemlerinden numara sorgulama taleplerinize kadar tüm ihtiyaçlar için çağrı merkezine dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 • Enerjisa elektrik borç ödeme işlemi için banka kartını tercih edebilirsiniz. HangiKredi gibi banka kartını ödeme aracı olarak kabul eden yerler sayesinde yalnızca birkaç adımda borcu kapatabilirsiniz. HangiKredi’nin banka kart bilgilerinizi depolamadan direkt sunucuya ulaştırdığı için son derece güvenli olduğunu yeniden hatırlatalım.

 • Kredi kartı da Enerjisa elektrik faturasının ödenmesi sırasında kullanılabilir. Taksit imkânı sunan avantajları sayesinde ödeme kolaylığı sunan kredi kartını faturalarınızda tercih edebilirsiniz. HangiKredi üzerinden ödeme yöntemi olarak kredi kartını belirlediğinizde fatura anında ödenir ve kesim tarihine kadar borç ileri atılır.

 • Kullandığınız kredi kartı hangi bankaya aitse otomatik ödeme talimatını ilgili kuruluşun dijital çözümleri aracılığıyla verebilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezlerini de arayarak talimat verme şansınız bulunur. Bu sayede borç ödeme gününü takip etmenize gerek olmadan otomatik şekilde borcunuzu kapatabilirsiniz. Kartınızın limiti yettiği müddetçe otomatik ödeme, hiçbir sorun çıkarmaması sayesinde sıklıkla tercih edilir.

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon