Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Dicle DEPSAŞ Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • DEPSAŞ elektrik faturası sorgulama işlemi kurumun resmî internet sitesinden kolaylıkla yapılabilir. Online işlem merkezinden üye olmadan dahi yapabileceğiniz sorgulama işlemi sayesinde fatura detayınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için yalnızca tesisat numarasına ihtiyaç duyarsınız. Ekrandaki güvenlik kodunu girdiğinizde DEPSAŞ elektrik fatura sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Elektrik faturası DEPSAŞ, hizmet bedelinin detaylandırılmasını sağlar. Kullanılan miktardan vergi bedellerine kadar tüm detayların yer aldığı elektrik faturası açıklamaları, abonelere bilgi vermek amacındadır. Fatura açıklamaları arasında hizmet bedeli ya da sayaç okunma zamanı gibi bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız fazla gelen elektrik faturasına itiraz edebilirsiniz.

 • DEPSAŞ Elektrik borç ödeme kanalları arasında online işlemler de bulunur. Kurumun resmî internet sitesinden ya da farklı bir yetkili aracı tarafından bu ödemeleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin HangiKredi aracılığıyla fatura ödeme işlemlerinizi yalnızca 3 adımda tamamlamanız mümkündür. Bunun için kurum adı, abone numarası gibi bilgilere ihtiyacınız olduğunu yeniden hatırlatalım.

 • DEPSAŞ Elektrik ödeme alternatiflerinden internet, son derece güvenlidir. Yetkili kuruluşlar aracılığıyla yapılan ödemeler, kişisel bilgilerin korunmasını garanti eder. Bu sayede pratik şekilde yapılan ödeme işlemlerinin aynı zamanda güvenli olduğu bilinir. Örneğin HangiKredi’de faturanızı öderken doğrudan cep telefonunuza gelen doğrulama kodu sayesinde işleme devam edilebilir. Bu da güvenliğin artırıldığı anlamına gelir.

 • Dicle DEPSAŞ Elektrik Şirketi’ne ulaşmak isterseniz 444 69 96 numaralı telefon numarasını arayabilirsiniz. Elektrik aboneliği için gerekli evrakların ne olduğunu öğrenmek istediğinizde ya da arızalı bir durum gördüğünüzde çağrı merkezinden destek talep edebilirsiniz. DEPSAŞ elektrik açtırma işleminden devir sürecine kadar her sorunuza yetkili temsilciler aracılığıyla cevap verilir.

 • DEPSAŞ elektrik aboneliğinizi farklı birkaç yöntemle iptal ettirme hakkınız bulunur. Bunlar arasından e-Devlet ile abonelik iptali, sıklıkla tercih edilenidir. Tek bir hesapla farklı birçok işlemi yapmanıza olanak sağlayan e-Devlet Kapısı, sürecin kolaylıkla başlamasını sağlar. e-Devlet dışında da aboneliği iptal ettirmek için yöntemler bulunur. Bunlar şu şekildedir:

  • 444 69 96 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla
  • Kurumun resmî internet sitesinde bulunan online işlemler menüsünden
  • En yakın müşteri hizmetleri merkezinden

  DEPSAŞ aboneliğinizin iptal edilmesinin ardından güvence bedelinden geriye kalan kısım, tarafınıza iletilir. Yaptığınız bu iptal başvurusunun sonucunu takip etmek istediğinizdeyse de kurumun resmî internet sitesine giriş yapabilirsiniz. Ayrıca başvuru durumunu görüntülemek için e-Devlet kanalından da yardım alabilirsiniz. Herhangi bir üyelik gerektirmeden DEPSAŞ resmî sitesinden de başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

 • Dicle Elektrik, Eksim Holding Enerji Grubu tarafından işletilen bir kurumdur. 1986 senesinde Abdullah Tivnikli tarafından kurulan Eksim, farklı birçok sektörde bulunur. Görevli tedarik şirketi statüsü bulunan bu kurum günümüzde Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt’te hizmet verir. DEPSAŞ, neredeyse 2 milyon müşteriye elektrik perakende satış hizmeti sunar.

 • Tesisat numarası, adres özelinde sabit kalacağı için oldukça önemlidir. DEPSAŞ’ta yapacağınız pek çok işlem için gerekli olan tesisat numarası, faturaların sol üst kısmında yazar. Abone ve tesisat numaraları aynı yerde yazdığı için kullanıcıların dikkat etmesi gerekir. Öte yandan faturalarınıza ulaşma imkânına sahip değilseniz çağrı merkezini arayarak yönlendirme talep edebilirsiniz.

 • DEPSAŞ elektrik faturası ödeme işlemlerini banka kartınızla hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için arayüzü kullanıcı odaklı olan HangiKredi’yi tercih ettiğinizde güvenliğiniz açısından hiçbir problem yaşamayacağınızı da hatırlatalım. Banka kartınızı sisteme tanımladıktan sonra gerekli bakiyenin hesabınızda olması hâlinde faturanızın borcunu kolaylıkla silebilirsiniz.

 • Kredi kartınızla DEPSAŞ elektrik faturanızın borcunu kolaylıkla ödeme imkânınız bulunur. HangiKredi’de bulunan “fatura ödeme” bölümünü ziyaret ettiğinizde yalnızca birkaç adımda kredi kartınızla ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Kart bilgilerinizi güvenle ilgili bankanın sunucusuna ileten HangiKredi aracılığıyla elektrik faturanızı dilediğiniz şekilde ödeme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Üstelik bankanız faturanız üzerinden taksit imkânı dahi sunabilir.

 • DEPSAŞ elektrik faturasının ödeme işlemlerini takip etmek istemiyorsanız bankanız aracılığıyla otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Dijital çözümlerin yaygınlaşması sayesinde otomatik ödeme için vereceğiniz talimatı mobil ya da internet bankacılığıyla tamamlama şansınız mevcuttur. İşlemler sırasında herhangi bir problemle karşılaşırsanız bankanızın müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz.

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon