Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Dicle Edaş Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Dicle Elektrik Perakende borç sorgulama işlemini HangiKredi fatura ödeme ekranından gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ana sayfada bulunan “Fatura Ödeme” butonuna basıp “Elektrik” seçeneğine tıklamanız gerekir. Ardından açılan sayfada karşınıza çıkan “Hemen Fatura Öde” butonunu ile bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Bu aşamada gördüğünüz kurum isimleri arasından “Dicle EDAŞ” şirketini seçip abone numaranızı girmeniz yeterlidir. HangiKredi internet sitesinden Dicle EDAŞ fatura görüntüleme işlemini en kolay şekilde tamamlayabilirsiniz.

  Bunun dışında da elektrik faturası sorgulaması işlemi yapabileceğiniz kanallar mevcuttur. Bu kanalların başında e-Devlet Kapısı uygulaması gelir. Bu uygulamadaki Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. sayfasından bu şirkete ait fatura sorgulamanızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu işlemi ayrıca Dicle EDAŞ’ın online işlem merkezinden de yapabilirsiniz.

 • Dicle EDAŞ faturaları üzerinde toplam ödeme tutarına ek olarak birçok farklı bilgi bulunur. Bu bilgiler, fatura toplamına etki eden tüm kalemleri içerir. Elektrik fatura açıklamaları olarak tanımlanan bu bilgileri detaylı şekilde inceleyerek, tükettiğiniz enerji tutarına eklenen diğer kalemleri görebilirsiniz. Bu kalemler arasında; güç bedeli, kesme-bağlama bedeli, puant, güncel yuvarlama, vergi ve fonlar gibi birçok detay yer alır. Dicle EDAŞ fatura açıklamalarına göz atmak, hangi kaleme ne miktarda ödeme yaptığınızı görmeniz açısından oldukça önemlidir.

 • Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. fatura ödeme işlemi online olarak gerçekleştirilebilir. Ödemenizi internet üzerinden son derece kolay ve pratik bir şekilde HangiKredi aracılığıyla yapabilirsiniz. Böylece Dicle EDAŞ fatura yatırma işlemi için bir banka şubesine veya ödeme noktasına gitmek zorunda kalmazsınız. hangikredi.com’da yer alan “Fatura Ödeme” sayfasından “Elektrik” seçeceğini tıklayarak oldukça kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Bunun için şirketin size vermiş olduğu abone numarasının ve ödeme yapacağınız kart bilgilerinin yanınızda olması yeterlidir. Dicle EDAŞ elektrik fatura ödeme işlemi için tercih edebileceğiniz kanallar arasında şirketin resmî web sitesi de bulunur. Web sitesinde bulunan online işlemler merkezine ulaşıp ilgili sayfalardaki yönlendirmeleri takip ederek Dicle EDAŞ fatura ödemenizi yapabilirsiniz.

 • İnternet üzerinden elektrik faturası ödeme işleminin güvenli olup olmadığı sıkça merak edilen bir konudur. Bu durum Dicle EDAŞ faturaları için de geçerlidir. Bu şirketin elektrik faturalarını internetten, bilinen ve saygın kurumların sistemleri üzerinden ödemek son derece güvenlidir. Dicle EDAŞ ödeme işlemleri için HangiKredi’yi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. hangikredi.com üzerinden yaptığınız tüm elektrik faturası ödemeleri alanının uzman kuruluşlarından olan Paycell işbirliği ile gerçekleştirilir. Güvenlik altyapısı ve son teknoloji ürünü sistemler kullanılarak geliştirilen platform sayesinde tüm ödeme bilgileriniz koruma altına alınır. Bu bilgilerin iletimi de yine sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilir. Hiçbir güvenlik endişesi taşımadan yapacağınız ödemelerin Dicle EDAŞ’ın sistemine yansıyıp yansımadığını da yine HangiKredi üzerinden kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

 • Başta elektrik faturası işlemleri ile ilgili olmak üzere tüm merak ettiklerinizi Dicle EDAŞ müşteri hizmetleri birimlerine ulaşarak öğrenebilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken Dicle EDAŞ telefon numarası 444 69 96’dır. Ayrıca şirkete internet sitesinden ya da sosyal medya hesapları üzerinden de ulaşmanız mümkündür.

 • Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin hizmet verdiği şehirden birinde ikamet ediyorsanız ve henüz aboneliğiniz yoksa açtırmak için dört farklı yol izleyebilirsiniz. Bunlardan birincisi size en yakın olan müşteri hizmet merkezine gitmektir. Abonelik başvurunuzu telefon yolu ile başlatmak istiyorsanız şirketin 444 69 96 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Dicle EDAŞ elektrik aboneliğinizi internetten; e-Devlet Kapısı uygulamasından ya da şirketin online işlemler merkezinden oluşturabilirsiniz. 

 • Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş. elektrik aboneliğinizi iptal etmek için, tıpkı açtırma sürecinde olduğu gibi, izleyebileceğiniz dört farklı yol bulunur. Bunlardan ilki fiziksel olarak şirketin hizmet merkezlerinden birine gitmektir. Bu merkezlerden size en yakın olanına giderek abonelik iptal sürecini başlatabilirsiniz. Dicle EDAŞ’ın 444 69 96 numaralı çağrı merkezine telefon ile gerekli müracaatı yaparak da aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirmeniz de mümkündür. Şirketin online işlem merkezinde ya da e-Devlet Kapısı uygulamasında ilgili menülere girip yönlendirmeleri takip ederek Dicle EDAŞ abonelik sözleşmenizi feshedebilirsiniz. 

 • Dicle EDAŞ’a ait her elektrik tesisatına atanmış özel bir numara vardır. Bu tesisat numarası, elektrik faturalarının sol üst kısmında belirtilir. Burada dikkat edilmesi gereken tesisat ve abone numaralarının farklı olmasıdır. Abone numarası, tesisat numarasının üzerine tanımlanır. O adresteki abone değişse bile tesisat numarası sabit kalır. Yeni abone olan her kişiye Dicle EDAŞ bir numara verir. Bu abone numarası, başvuruda belirtilen adresteki tesisat ile eşleştirilir. Dicle EDAŞ abone no sorgulama işlemi için tesisat numarası gerekir. Tesisat numarasını kullanarak şirketin online işlem merkezi üzerinden abone numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 • Dicle EDAŞ online olarak banka kartları ile fatura ödemenize imkân verir. Bu işlemi HangiKredi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir bankadan hesap açtırırken size verilen bu kartın internet alışverişlerine açık olması, ödeme işlemi için yeterlidir. Kartınızın internet alışverişlerine açık olup olmadığını bankanızın müşteri hizmetlerinden, şubelerinden ya da internet bankacılığı adreslerinden sorgulayabilirsiniz. Açık olmaması durumunda banka üzerinden gerekli işlemleri yaparak kartınızı ödeme için uygun hâle getirmeniz son derece kolaydır.

 • Kredi kartı ile Dicle EDAŞ’a ait elektrik faturalarını ödemeniz mümkündür. Elektrik faturalarınızı kredi kartı kullanarak ödemek için tercih edebileceğiniz en pratik yollardan biri HangiKredi internet sitesindeki “Fatura Ödeme” bölümüdür. Yaptığınız ödeme, o dönemdeki kredi kartı hesap ekstrenize yansıtılır. 

 • Otomatik ödeme talimatı vermek, bankanız aracılığı ile gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Kredi kartınızın bulunduğu bankanın müşteri hizmetleri hattından, şubelerinden ya da online işlem kanallarından otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylelikle fatura ödeme tarihlerini takip etmek zorunda kalmazsınız. Uygun zamanda fatura tutarının otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon