Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

AYEDAŞ Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Ayedaş fatura sorgulama işlemi, internet aracılığıyla kolaylıkla yapılabilir. Tarafınıza iletilen borcun detaylarını görüntülemek ya da direkt faturayı incelemek için Ayedaş Elektrik’in resmî sitesine giriş yapmalısınız. Siteye giriş yapmanızın ardından pek çok online işlemleri oldukça kolay şekilde tamamlamanız mümkün. Ayedaş borç sorgulama ekranında sözleşme hesap numaranıza ihtiyacınız olacağını da belirtmek gerekir.

 • Kullandığınız elektriğin hizmet bedelini Ayedaş fatura görüntüleme aracılığıyla öğrenirken tutarı belirleyen birçok kalem olduğunu görebilirsiniz. Vergi yüzdeliklerinden sayaç bilgilerine kadar yazan bu açıklamaların her biri, abonelik bilgilerinizi ve kullanım miktarınızı kapsar. Bu bilgiler ışığında fatura bedelinizin tüm detaylarını kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

 • Ayedaş fatura ödeme işlemleri, online olarak gerçekleştirilebilir. Bunun için resmî internet sitesinde borç sorgulama ekranına gidilerek sözleşme hesap numarası girilmeli. Ardından online ödeme kanallarından dilediğinizi seçerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca HangiKredi gibi güvenilir araçlarla yalnızca kurum adı ve abone no girerek de elektrik fatura ödeme işlemlerinizi yapma şansınız da bulunur.

 • Size ait faturaların ödenmesi için en pratik yöntemlerden biri olan internet kanalı, son derece güvenli çözümlere sahiptir. Anlaşmalı bankalar aracılığıyla artırılmış güvenlik önlemleri sayesinde internet üzerinden gönül rahatlığıyla işlem yapabilirsiniz. Online ödeme seçeneklerinden HangiKredi’yi tercih ettiğinizde de kişisel bilgilerinizin güvende olacağını bilerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ayedaş Elektrik Şirketi’ne ulaşmak istediğinizde 0216 186 00 00 numaralı WhatsApp destek hattına yazabilirsiniz. Ayrıca Ayedaş abonelik başvurusu gibi işlemler için gerekli bilgileri öğrenmek için 186’yı tuşlayarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız mümkün. Hatta dilerseniz yetkili temsilcilere Ayedaş online başvuru sırasında ya da elektrik abonelik açma süreci hakkında aklınıza takılanları dahi sorabilirsiniz.

 • Gerekli durumlarda Ayedaş abonelik iptalini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Online şekilde veya çağrı merkezi aracılığıyla iptal işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz gibi e-Devlet kanalıyla da aboneliğinizi feshedebilirsiniz. e-Devlet ile abonelik iptali gerçekleştirebilmeniz için aşağıdaki belge ve bilgilere ihtiyaç duyacağınız için bunları hazır bulundurmanız gerekir:

  • Ayedaş abonelik sonlandırma işleminin yapılacağı yerin tesisat numarası
  • Tekil kod ya da sayaç seri numarası
  • Adınıza ait herhangi bir banka hesabının IBAN’ı

  Abonelik iptal süreci tamamlandığında güvence bedelinden tahsil edilen kısmın kalanı, vermiş olduğunuz banka hesabına yatırılır. Bu sayede iptal işleminiz gerçekleştirilmiş olur. Aboneliğinizi sonlandırmak için başvuru işlemlerini e-Devlet üzerinden yaptığınızda bu süreci resmî Ayedaş sitesi üzerinden de zahmetsizce takip edebilirsiniz. Bu aşamada başvuru takip numarası ve cep telefonu bilgileriniz yeterli olur.

 • Ayedaş Elektrik Şirketi, Sabancı Holding ve E.ON iştirakidir. İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. şeklinde açılımı bulunan bu şirket, pek çok ilçede hizmet verir. Yaklaşık 5,5 milyon abonesi bulunan bu elektrik şirketi, hizmet dağıtım şebekesi inşası, bakımı ve işletmeleri faaliyetlerini sürdürür.

 • Elektrik aboneliğinizle ilgili pek çok işlemi tesisat numarasıyla yapmanız mümkün hâle gelir. Abonelik açma ve iptal işlemlerinde son derece önemli olan tesisat numarası, elektrik faturanızın üzerinde yazar. Faturaya ulaşım imkânınız bulunmuyorsa çağrı merkezini arayarak bulunduğunuz yerin tesisat numarasını öğrenme şansınız bulunur.

 • Online ödeme araçlarından sıklıkla tercih edilen banka kartıyla elektrik faturanızı da güvenle ödeyebilirsiniz. Anlaşmalı bankaların internet ya da mobil hizmetleri aracılığıyla fatura işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz. Ayrıca HangiKredi’yle ödemeyi tercih ettiğinizde banka kartı bilgilerinizi tanımlayarak birkaç adımda işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Elektrik faturanızı kredi kartınız aracılığıyla da ödeme şansınız bulunur. Ayrıca güvenli ödeme araçlarından biri olan kredi kartı sayesinde borcunuzu taksitlendirme opsiyonunuz da bulunur. Bu sayede ödeme zorluğu çekmeden planlama yapabilir, fatura işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. HangiKredi üzerinden ödeme yapacağınız zaman kart bilgilerinizin sunucuya kaydedilmeden direkt bankaya aktarıldığını da yeniden hatırlatalım.

 • Bankanızın sağladığı işlem imkânları aracılığıyla faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Son ödeme tarihini takip etmenize gerek kalmayacak bu yöntemi, bankalarınızın internet ve mobil işlemler seçeneğiyle tercih edebilirsiniz. Otomatik fatura ödeme imkânı sayesinde borç nedeniyle kesinti olma ihtimali engelleneceği için konforlu bir çözüme kavuşmuş olursunuz.

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon