Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Selçukgaz Doğal Gaz Fatura Ödeme

Doğal Gaz Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Selçuk Gaz, yerel ve sınırlı bir bölgede doğal gaz dağıtım yapan bir firmadır. Konya’nın Seydişehir ve Çumra ilçelerinin doğal gaz ihtiyacını karşılayan bu firmadan hizmet alan aboneler, faturalarını düzenli olarak takip etmeli ve periyodik olarak sorgulama işlemi yapmalıdır. Selçukgaz fatura sorgulama işlemi için güvenilir ve doğru sonuçlar veren kanallar tercih edilmelidir. Sorgulama sonucunda görüntülenen borcun olması gerekenden farklı olduğu düşünülüyorsa kullanım miktarları kontrol edilmeli, olağan dışı bir durum varsa firmaya bildirilmelidir. 

  Selçukgaz borç sorgulama işlemi için e-devlet ya da HangiKredi fatura ödeme merkezi kullanılabilir. Firmanın e-devlet üzerinde “Doğal Gaz Faturası Sorgulama” hizmeti vardır. E-devletten sorgulama yapmak için kimlik numarası ve e-devlet şifresi kullanarak sisteme giriş yapmak gerekir. Şifre yok ise giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle HangiKredi fatura ödeme merkezi çok daha pratiktir. 

  HangiKredi fatura ödeme merkezine şifre ile giriş yapmaya gerek yoktur. Girilmesi gereken tek bilgi abone numarasıdır. Abone numarası girdikten sonra birkaç saniye içerisinde sorgulama işlemi yapılabilir. Sorgulama sonucunda borç miktarı görüntülenir. Ayrıca sorgulama sonrası faturayı kredi ve banka kartı ile ödemek de mümkündür.

 • Selçuk Gaz doğal gaz faturaları, son okuma değerleri ile anlık okuma değerleri arasındaki farkın, abonelik sözleşmesi dahilindeki fiyatlandırma üzerinden değerlendirilmesi ile hesaplanır. Fatura kesildikten sonra aboneye tanınan ödeme süresi on gündür. Son ödeme tarihi geçtiği takdirde ise faturaya gecikme bedeli yansıtılır. Faturayı geciktirmemek için online ödemeyi tercih etmekte fayda vardır. 

  Selçukgaz fatura ödeme işlemleri online olarak yapılabilir. Firmanın online ödeme kabul ediyor olması, pek çok abone için önemli bir avantajdır. Sıra beklemek ve zaman kaybı yaşamak yerine online olarak kısa sürede fatura ödemek mümkündür. Selçuk Gaz doğal gaz abonelerinin online ödeme yapmak için tercih edebilecekleri en güvenli ve pratik servis, HangiKredi online fatura ödeme merkezidir. Bu servis üzerinden fatura ödemek son derece basittir. 

  • HangiKredi fatura ödeme merkezine giriş yapılır
  • Fatura türü “Doğal Gaz” olarak seçilir
  • Kurum adı “Selçukgaz” olarak seçilir
  • Abone numarası girilir
  • “Devam et” butonu ile işleme devam edilir
  • İşlemin devamında kredi ya da banka kartı bilgileri girilerek ödeme tamamlanır

  Aylık fatura tutarınız bütçenizi zorluyorsa, “Doğal Gaz İçin Radyatörlere Dikkat Etmek Neden Önemlidir?” başlıklı yazımızdaki yöntemler ile doğal gaz faturalarınızı azaltabilmeniz mümkündür. 

 • Selçukgaz ödeme işlemleri için en çok tercih edilen yöntemlerden biri online ödeme yapmaktır. Abonelerin büyük bir bölümünün bu yöntemi seçmesi ve herhangi bir sorun yaşamaması, Selçuk Gaz doğal gaz faturalarını internetten ödemenin güvenli olduğunu göstermektedir. Fakat yine de ödeme yaparken dikkatli olunmalıdır. Online fatura ödeme hizmeti veren çok sayıda web sitesi vardır ve bu sitelerin hepsi yetkili kuruluş değildir. 

  Selçuk Gaz faturalarını online öderken risk yaşamamak için yetkili ve kurumsal aracı kurumlar tercih edilmelidir. Firmanın kendi servisleri ve banka servisleri dışında tercih edilebilecek en güvenilir aracı kurum HangiKredi’dir. Güçlü altyapısı, güvenlik sertifikaları ve şifreleme yazılımları ile hem kullanıcının kişisel verileri hem de kart bilgileri koruma altındadır. Fatura için ödenen ücret hızlı bir şekilde dağıtım şirketine aktarılır ve ödeme işlemi güvenli bir şekilde tamamlanır. 

 • Selçukgaz doğalgaz iletişim numarası 444 11 87 şeklindedir. İstek, şikâyet ve çeşitli konularda bilgi alabilmek için bu numara aranmalıdır. Teknik sorunlar için ise doğal gaz ihbarları, 187 Doğal Gaz Acil İhbar Hattı’na yapılmalıdır. Alternatif iletişim yolları ise (332) 407 00 42 numaralı faks hattı ve abone@selcukgaz.com.tr şeklinde e-posta adresidir. Ayrıca firmanın hem Seydişehir’de hem de Çumra’da genel müdürlüğü bulunmaktadır.

 • Selçukgaz doğal gaz abonelikleri, adresten taşınma ya da abonenin vefatı gibi durumlarda iptal edilir. İptal işlemleri sırasında sayaç mühürlenir, son okuma yapılarak çıkan bedel tahsil edilir ve abonelik başlangıcında alınan Selçukgaz abonelik ücreti, aboneye iade edilir. Abonelik iptali yani sözleşme fesih başvurusu için, abonelik sahibinin bizzat abone merkezlerinden işlem yapması gerekir. Yasal vekiller de bu süreci yürütebilir. Abone merkezine gitmek yerine dijital kanallardan da Selçukgaz abonelik iptali başvurusu yapılabilir. Abonelik iptali başvurusu için tercih edilebilecek seçenekler şu şekildedir:

  • 444 11 87 numaralı çağrı merkezini aramak
  • Selçukgaz resmî web sitesi üzerindeki Online İşlemler menüsünden işlem yapmak
  • E-devlet üzerindeki “Doğal Gaz Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu” hizmetini kullanmak
 • Selçukgaz abone no öğrenme işlemi online kanallardan yapılabilir. Eğer kâğıt fatura, dijital fatura ya da abonelik sözleşmesi mevcut ise bu belgeler üzerinden abone numarasına ulaşılabilir. Bu belgelere erişim yoksa internet üzerinden abone numarası öğrenilebilir. Abone numarasını öğrenmek için firmanın web sitesindeki online işlemler menüsü ya da e-devlet üzerindeki “Doğal Gaz Aboneliği Sorgulama” servisi kullanılabilir. 

 • Banka kartı, ön ödemeli yöntemle çalışan bir ödeme aracıdır. Bankada bulunan bir vadesiz mevduat hesabına bağlı olarak çalışır. Dolayısıyla sadece hesapta para varken kullanılabilir. Eğer hesapta yeterli miktarda para varsa, banka kartı ile doğal gaz faturası ödemek mümkündür. Fakat her ödeme merkezinde banka kartı geçerli olmayabilir. Banka kartı ile doğal gaz faturası ödemek için HangiKredi fatura ödeme merkezi tercih edilebilir. 

 • Günümüzde nakit paradan sonra kullanılan en yaygın ödeme aracı kredi kartıdır. Dolayısıyla kredi kartı ile doğal gaz faturası ödeme gibi pek çok işlem rahatlıkla yapılabilir. Kredi kartı ile doğal gaz faturası ödemek için ödeme noktasının kartla ödeme kabul ediyor olması gerekir. Bazı fiziksel ödeme noktalarında bu hizmet olmayabilir. Online kanallarda ise güvenlik detayına dikkat edilmelidir. HangiKredi fatura ödeme merkezi üzerinden kredi kartı ile güvenli ve hızlı bir şekilde doğal gaz faturası ödenebilir. 

 • Her ay fatura takip etmek ve fatura ödeme işlemleri ile uğraşmak zaman kaybı yaşatıyorsa, otomatik ödeme talimatı verilerek zamandan tasarruf edilebilir. Otomatik ödeme talimatı verildiğinde gelen faturalar, son ödeme tarihinden önce bağlı kart üzerinden otomatik olarak ödenir, hem zaman kaybı yaşanmaz hem de fatura gecikmeye girmez. 

  • Otomatik ödeme talimatı vermek için çalışılan bankanın internet şubesine ya da mobil uygulamasına giriş yapılır. 
  • Talimat verme menüsü her bankada farklı yerde olabilir fakat genellikle ödemeler kısmındadır. 
  • İlgili menü altından kurum seçilir ve abonelik bilgileri doldurulur. 
  • Ödeme aracı olarak banka ya da kredi kartı seçilebilir. 
  • Ardından talimat verme işlemi tamamlanır. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon