Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

İgdaş Doğal Gaz Fatura Ödeme

Doğal Gaz Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • İstanbul’un büyük bir bölümünün doğal gaz ihtiyacı İGDAŞ (İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş.) tarafından karşılanır. İstanbul’da doğal gaz dağıtım hizmeti veren firma, nüfustan dolayı en çok aboneye sahip doğal gaz dağıtım firmaları arasında yer alır. Dolayısıyla İGDAŞ fatura görüntüleme işlemleri de yoğun bir şekilde yapılmaktadır. 

  İGDAŞ borç sorgulama işlemlerinin yapılabileceği birden fazla online kanal vardır. Bu işlemi internet üzerinde yapmak her zaman daha hızlı, kolay ve pratiktir. Yöntemlerden biri İGDAŞ online işlemler sayfası, bir diğeri ise e-devlet üzerindeki hizmet sayfasıdır. Her iki hizmet de e-devlete bağlı olarak çalışır ve e-devlet şifresi olmayanlar, fatura sorgulaması yapamaz. 

  E-devlet şifresi ya da herhangi bir şifre girişi yapmadan fatura sorgulamak ve borç görüntülemek için tercih edilebilecek yöntem ise HangiKredi fatura ödeme merkezidir. Fatura sorgulama işleminin en hızlı yapılabileceği kanal burasıdır. Çünkü üyelik zorunlu değildir ve iletişim bilgileri girildiğinde misafir olarak devam edilebilir. Sorgulama işlemi için sadece sözleşme hesap numarasını yazmak yeterlidir. Birkaç saniyede fatura sorgulanır, borç bilgisi görüntülenir ve sadece 3 adımda güvenli bir şekilde fatura ödemesi yapılabilir. 

 • İGDAŞ fatura ödeme işlemleri hem vezne, banka gibi fiziksel ödeme noktalarından hem de internet üzerinden yapılabilir. Online doğal gaz fatura ödemesi, her zaman daha avantajlıdır. Çünkü hem zaman kaybı yaşatmaz hem de yorucu değildir. Banka ve kredi kartı ile ödeme yapmak mümkün olduğu için nakit para gerektirmez. Ayrıca bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi cihazların tümünden yapılabildiği için, yer ve zaman fark etmeksizin faturalar ödenebilir. 

  İGDAŞ faturası online ödeme işlemi yapmak için şu adımlar izlenir:

  • HangiKredi fatura ödeme merkezi sayfasına girilir
  • Fatura türü “doğalgaz” olarak seçilir
  • Kurum adı kısmından “İGDAŞ (KONUT)” seçili
  • Alttaki boşluğa sözleşme hesap no girilir
  • “Devam Et” butonuna tıklandığında fatura sorgulama işlemi gerçekleşir ve ödenebilecek faturalar, tutarları ile birlikte ekranda görüntülenir
  • Ödenecek faturanın yanındaki yuvarlak işaret kutusu işaretlenir ve işleme devam edilir
  • İkinci adımda giriş yapma, üye olma ya da misafir olarak devam etme seçeneklerinden biri seçilir
  • Eğer giriş yapılmazsa, üye olmak ya da misafir olarak devam edebilmek için bazı bilgiler girilir
  • Sonraki adımda banka ya da kredi kartına ait bilgiler girilir
  • “Ödemeyi Tamamla” butonu ile fatura ödemesi tamamlanır
 • Online olarak İGDAŞ fatura ödeme e devlet ve HangiKredi üzerinden yapılabilir. İnternetten doğal gaz faturası ödemek için tercih edilebilecek farklı servisler de vardır fakat ödemenin güvenli bir şekilde tamamlanabilmesi için e-devlet gibi resmî ya da HangiKredi gibi kurumsal bir ödeme kanalı tercih edilmelidir. 

  HangiKredi, gelişmiş altyapısı sayesinde kullanıcıların hem kişisel verilerini hem de banka ve kredi kartı bilgilerini güvence altına alır. Söz konusu bilgilere üçüncü kişi ve kurumların erişebilmesine izin verilmez. Yapılan ödemeler ise çok kısa bir süre içerisinde İGDAŞ’a aktarılır ve fatura, sistemde ödenmiş gözükür. 

 • İGDAŞ müşteri hizmetleri hattı ALO 153’tür. ALO 153 numaralı hat üzerinden öneri, talep ve şikayetler firmaya iletilebilir. İstanbul dışından arayanlar için ise müşteri hizmetleri hattı +90 212 153 0000 şeklindedir. Bunların yanında, teknik ve altyapı sorunları ile ilgili 187 Doğal Gaz Acil Hattı da aranabilir. Genel müdürlüğün telefon numarası +90 212 499 11 11, faks numarası ise +90 212 499 11 66 şeklindedir. 

  İGDAŞ iletişim kanalları sadece telefon ile sınırlı değildir. Kurumun resmî web sitesi üzerinden müşteri talep formu doldurulabilir ya da e-dilekçe verilebilir. Bu kanallar yardımıyla da kuruma ulaşabilmek mümkündür.

 • İGDAŞ abonelik iptali için kurumun, şehrin farklı bölgelerinde yer alan şubelerine gidilebilir. Abonelik iptali ile ilgili işlemleri daha kolay tamamlayabilmek adına ise online kanallar tercih edilebilir. Kurumun resmî web sitesinde yer alan online hizmetler menüsü üzerinden doğal gaz abonelik feshi başvurusu yapılabilir. 

  İGDAŞ e-devlet üzerinden de hizmet veren bir kurumdur. E-devlet üzerinde yer alan “Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu” sayfası, İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş. aboneliklerini sonlandırmak için kullanılabilen bir hizmettir. Başvuru sonrası standart prosedür uygulanır ve aboneliğe ait sayaç kapatılır. Son okuma yapılır ve borç çıkarsa, aboneden bunu ödemesi talep edilir. Ardından abonelik sonlandırılır ve güvence bedeli iadesi yapılır. 

  Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Doğalgaz Abonelik İptali Ne Zaman Gerçekleşir? içeriğimizi okuyabilirsiniz.

 • İGDAŞ abonelik başlatma işlemleri sırasında olduğu gibi abonelik iptali sırasında da bazı evraklar talep edilebilir. İnternet üzerinden başvuru yapıldığında herhangi bir belge ibrazına gerek yoktur. Fakat yine de kurum, gerekli durumlarda evrak talep edebilir. Şubeden yapılan başvurularda ise T.C. kimlik kartı istenir. Bununla birlikte sayacın son okuma durumunu da beyan etmek gerekir. 

  Son okumadan doğan borcun ödendiğine dair makbuz da iptal ile ilgili işlemlerde bir belge olarak talep edilebilir. Abonelik sonlandırıldıktan sonra, başlangıçta ödenen abonelik ücreti yani güvence bedeli iade edilir. İGDAŞ abonelik ücreti iadesi için de IBAN numarası bilgisi istenir. 

  Konu ile ilgili detaylı bilgi için Doğalgaz Abonelik İptali Sonrası Güvence Bedeli Nasıl Alınır? içeriğimizi okuyabilirsiniz.

 • İGDAŞ abonelik başvurusu ile birlikte abonelik süreci başlar. Adrese gelen personeller gerekli kontrolleri yaparlar ve herhangi bir problemle karşılaşılmadığı takdirde sözleşme imzalanır. Bu sözleşme ile birlikte, abonelik sahibine bir abone numarası verilir. Söz konusu sözleşmenin bir nüshası abonede kaldığı için abone numarası, bu sözleşme üzerinden öğrenilebilir. 

  Abone numarası, kâğıt ve dijital faturalarda da bulunan bir bilgidir. Faturalara erişimin mümkün olmadığı durumlarda, internet üzerinden doğal gaz abonelik numarasını öğrenebilmek de mümkündür. Abone numarasını öğrenmek için kurumun resmî web sitesindeki online işlemler sayfası ve e-devlet üzerindeki “Abonelik Sorgulama” hizmeti kullanılabilir. 

 • Banka kartı ile doğal gaz faturası ödemenin en pratik yolu, faturayı internet üzerinden ödemektir. İnternet üzerinden fatura ödeme hizmeti veren güvenilir kanalların sayısı sınırlıdır ve bazıları banka kartı kabul etmeyebilir. Riske girmemek adına HangiKredi fatura ödeme merkezi tercih edilebilir. HangiKredi fatura ödeme merkezi üzerinden güvenli ve kolay bir şekilde, banka kartı kullanarak doğal gaz faturası ödenebilir. 

 • Doğal gaz faturasını ödemenin en avantajlı yolu, ödeme aracı olarak kredi kartını kullanmaktır. Çünkü kredi kartı ile fatura ödemesi yapıldığında, fatura tutarı borç olarak ekstreye eklenir ve hesap kesim tarihinden sonra bankaya ödenir. Kısaca faturaya harcanacak para için zaman kazanılmış olur. Kredi kartı ile doğal gaz faturası ödemek de HangiKredi fatura ödeme merkezi üzerinden mümkündür. 

 • Neredeyse tüm bankalar otomatik ödeme talimatı kabul ederler. Bankaların internet şubelerinde ve mobil uygulamalarında, çoğunlukla ödemeler sekmesinin altında talimat verme sayfası bulunur. Buradan abonelik ve kurum bilgileri girildiği takdirde, gelen fatura her ay otomatik olarak ödenir. 

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon