Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Akmercan Gepa Doğal Gaz Fatura Ödeme

Doğal Gaz Faturanızı 3 Adımda Ödeyin!

Hemen Fatura Öde

Fatura Ödeme Hizmetleri

 • Hangikredi Fatura Ödeme Doğalgaz

  Doğalgaz Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Su

  Su Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Elektrik

  Elektrik Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Telekom

  Telekom Faturası Ödeme

 • Hangikredi Fatura Ödeme Televizyon

  Televizyon Faturası Ödeme

Sıkça Sorulan Sorular

 • Akmercan GEPA, doğal gaz abonelik işlemlerini zamandan tasarruf ederek gerçekleştirmeniz için kullanıcı dostu bir sistem sunar. İnternet sitesi, e-Devlet ve çeşitli dijital kanallar sayesinde abonelik sorgulama, fatura ödeme ve bilgi alma işlemleri kolayca halledilebilir. Akmercan GEPA doğal gaz faturanıza ait bilgileri sorgulamak için kurumun resmî sitesinde bulunan “Online” bölümüne giriş yapmalısınız. Tüketici panelinin sağ üst kısmında yer alan “Borç Sorgulama” seçeneğine tıkladıktan sonra abone ve T.C. kimlik numaranız ile fatura sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  Akmercan GEPA doğal gaz faturası sorgulama işlemleri HangiKredi üzerinden de kolayca yapılabilir. Ana sayfada yer alan “Fatura Ödeme” menüsüne giriş yaptıktan sonra sorgulama yapacağınız hizmetin simgesini seçmeniz gerekir. Doğal gaz dağıtım kurumları ekranını gördükten sonra “Hemen Fatura Öde” butonuna tıklayın. Açılan sayfaya fatura türü, kurum adı ve abone numarası bilgilerinizi girerek borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Akmercan GEPA doğal gaz faturası borcunu sorgulamanın bir diğer yolu da e-Devlet sistemidir. e-Devlet ana sayfasında bulunan arama bölümü üzerinden “Akmercan GEPA Borç Sorgulama” sayfasına kolayca ulaşabilirsiniz. Fatura borç sorgulama işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilmek için sisteme üyeliğinizin bulunması gerekir. Üyeliğiniz yok ise PTT şubelerinden küçük bir ücret karşılığında T.C. kimlik bilgileriniz ile şifre talep edebilirsiniz. Aldığınız şifre bilgileri ile sistemde kayıt oluşturup abonelik işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmeniz mümkündür. 

 • Akmercan GEPA’nın gelişen teknolojiye yönelik inovatif anlayışı sayesinde ödeme işlemlerini online sistemler başta olmak üzere birçok kanal üzerinden gerçekleştirmek mümkündür. HangiKredi, Akmercan GEPA doğal gaz abonelerini 3 adımda pratik bir fatura ödeme sistemiyle buluşturur. HangiKredi üzerinden pratik ve güvenli biçimde ödeme yapmak için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir: 

  • Ana sayfanın üst bölgesinde yer alan “Fatura Ödeme” seçeneğine tıklayın.
  • Fatura ödeme merkezi üzerinden ilgili hizmete ait ait simgeyi seçin.
  • Akmercan GEPA fatura ödeme işlemi için “Hemen Fatura Öde” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan ekrandaki fatura türü, kurum adı ve abone numarası kısımlarını eksiksiz ve doğru biçimde doldurun.
  • Bilgilerinizi teyit edin. Ardından ödeme ekranına kredi ya da banka kartı bilgilerinizi girin.
  • Bankanızdan tarafınıza yönlendirilen SMS onayını gerçekleştirdikten sonra ödemeniz başarı ile gerçekleşir. 

  Akmercan GEPA doğal gaz ödemeleri e-Devlet üzerinden de yapılır. Ayrıca anlaşmalı bankaların dijital bankacılık uygulamaları kullanılarak da ödeme gerçekleştirmek mümkündür. Dilerseniz otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. 

 • Kullanıcılar, aboneliğinin bulunduğu kuruma ait faturayı online sistemlerle öderken güvenlik hususunda endişe duyar. HangiKredi, kullanıcıların endişelerini ortadan kaldırmak için yüksek güvenlik önlemleri eşliğinde çalışır. Ödeme esnasında sisteme girdiğiniz kart bilgileri saklanmadan direkt olarak bankaların sunucularına iletilir. Tarafınıza yönlendirilen SMS onayını tamamladıktan sonra işlem başarı ile gerçekleştirilir. Sistem bilgilerinizin üçüncü şahıslar tarafından kullanımına imkân tanımaz. HangiKredi’nin güvenli sistemi sayesinde işleminizi dakikalar içerisinde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 • Akmercan GEPA doğal gaz abonelik işlemlerini gerçekleştirmek için adım ve yönergeleri doğru uygulamak önemlidir.

  Apartman Yönetim Kurulu Kararı

  Apartmanın 8 ve üzeri daireden oluştuğu durumlarda doğal gaz kullanımına geçiş yapmak için yönetim kurulu toplantısı gerekir. Toplantıda %51 oy çokluğu ile doğal gaza geçiş kararı alınmalıdır. Başvuru işlemleri sırasında noter tasdikli “Doğal Gaz Kullanım Kararı” fotokopisi sunulması gerekir. Daire sayısının 7 veya daha az olduğu durumlarda abonelik merkezlerinden alınan “Bina Bilgi Beyanı” doldurulmalıdır. 
   

  Bağlantı Anlaşması Başvuru Belgeleri

  • Tapu Belgesi
  • Mal sahibinin kimlik fotokopisi
  • Karar defteri / Karar beyanı fotokopisi
  • Yapı Ruhsatı fotokopisi

  Karar beyanı fotokopisi, binanın bağlantı anlaşması yapılırken dağıtım şirketine bildirilir. Dairelerin bağlantı işlemlerinde mal sahibinin adres ve kimlik beyanı yeterlidir. 

  Bağlantı Anlaşması
  Başvuru belgeleri ile birlikte dağıtım şirketinde bağlantı anlaşması yapılır. Dağıtım şirketinin doğal gaz hizmetini verebilmesi için daire sahibinden bir defaya mahsus ve geri ödemesiz olarak abone bağlantı bedeli talep edilir. Abone bağlantı bedelleri metrekareye göre değişiklik gösterir. 

  Sertifikalı Tesisat Firma Anlaşması
  Doğal gaz aboneleri, dağıtım şirketinin yetkilendirdiği sertifikalı firmalardan biriyle dönüşüm sözleşmesi imzalar. Firma, doğal gaz şirketine dönüşümü gerçekleştireceği daire projesini sunar. Proje onayından sonra tesisat döşenir.

  Doğal gaz Abonelik Sözleşmesi Başvuru Belgeleri

  • Bireysel kullanım için kimlik gereklidir. Abonelik başvurusunda bulunan kişi kiracı ise kontrat da talep edilir.
  • Merkezî kullanım için yöneticinin kimliği gerekir. Binanın Yapı Ruhsat Belgesi’nin fotokopisi de ibraz edilmelidir. 
  • Ticari kullanımlar için; tapu fotokopisi, şirketler için imza sirküsü ve Ticaret Sicil gazetesinin ilgili nüshası ve vergi levhası istenir. Ayrıca ticaret sicil kaydı ve Yapı Ruhsat Belgesi ile kimlik fotokopisi beyan edilmelidir. 

  Tesisat işlemleri tamamlandıktan sonra doğal gaz kullanıcısı abonelik sözleşmesini imzalar ve güvence bedelini yatırır. Güvence bedeli, kullanıcı tarafından ödenir ve sözleşme feshedilirken geri alınabilir.

  Gaz Açma
  Abonelik sözleşmesi yapıldıktan sonra tesisatçı firmadan gaz açma randevusu talep edilir. Dağıtım şirketi yetkilisinin onayı ve uygunluk belgesi vermesinin ardından sayaç aktif hâle getirilir. Doğal gaz hizmeti kullanıma hazırdır. 

 • Tarafınıza ait abonelik numarası başta olmak üzere birçok bilgiyi faturanın üst tarafında yer alan bilgi kısmından öğrenebilirsiniz. Elinizde bir fatura yok ise 0850 205 0 187 numaralı çağrı merkezi üzerinden abonelik numarası bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden abonelik numarası öğrenmek için yetkiliye kimlik bilgilerinizi iletmeniz yeterlidir. 

 • Bulunduğu daireden taşınanlar ya da ısıtma sistemlerinde değişiklik yapmak isteyen kullanıcılar tarafından “Doğal gaz aboneliği nasıl iptal edilir?” sorusu sorulur. Akmercan GEPA doğal gaz aboneliğinin fesih işlemlerini şubeden bireysel başvuru ile ya da e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. e-Devlet sisteminden fesih işlemi gerçekleştirmek için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir:

  • Kimlik doğrulama sistemi ile e-Devlet’e giriş yapın.
  • Ana sayfa üzerinden arama yaparak “Akmercan GEPA Doğalgaz Dağıtım Sanayi Ve Ticaret A.Ş.” kurumuna ulaşın.
  • Ardından “Doğal Gaz Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu” aramasını gerçekleştirin.
  • Açılan sayfaya abonelik bilgilerinizi girin.
  • Aboneliğinize ait bilgileri teyit ettikten sonra fesih işlemlerinizi kolayca başlatabilirsiniz.
    
 • Akmercan GEPA iletişim numarası üzerinden; sözleşmeler, abonelik işlemleri, ihbarlar ve talepler ile ilgili kesintisiz bir destek alabilirsiniz. Akmercan GEPA 0850 205 0 187 numarası üzerinden hizmet vermektedir. Doğal gaz kokusu aldığınız ya da sızıntı olduğunu düşündüğünüz acil durumlarda ALO 187 numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 • Doğal gaz faturası ödeme işlemlerini banka kartınız ile kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. HangiKredi’nin yüksek güvenlik önlemleri sayesinde kartınıza ait bilgiler direkt olarak ilgili kurumların sunucularına iletilir. Bu sayede banka kartınız ile pratik ve güvenli bir ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Online doğal gaz faturası ödeme işlemleri kredi kartı ile de yapılabilir. Kredi kartı ile fatura ödeme işlemi için HangiKredi’yi tercih edebilirsiniz. Kart bilgilerinizi girip SMS onayı vermeniz yeterlidir. HangiKredi gelişmiş ve güvenli altyapısı ile tüm bilgilerinizi koruma altına alır. Kişisel bilgilerinize üçüncü tarafların erişimi mümkün değildir.

 • Aboneliğinize ait fatura için otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkündür. Bu talimat ile faturanızı ödemesi için bankanızı yetkilendirmiş olursunuz. Bankanız ilgili tarihte sizin adınıza ödeme işlemini gerçekleştirir. Böylece faturaları unutma veya ödemelerin gecikmesi problemlerinden büyük ölçüde kurtulursunuz. Faturalarınız için otomatik ödeme talimatını bankanızın şubelerinden, çağrı merkezinden veya dijital kanallarından verebilirsiniz.

Fatura ödeme hizmetipaycell logoiş birliği ile yapılmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon