Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

ING Kur Korumalı Mevduat Hesaplama ve Başvuru

ING kur korumalı mevduat faiz oranları hesaplaması yaparak vade sonu getiri planı yapabilirsiniz.

Merkez Bankası tarafından açıklanan kur bilgisidir.

Vade sonu kur tahmininizi giriniz.

Hesapla

50.000 TL 91 Gün Vadeli ING'ye ait kur korumalı mevduat hesabı bulunmamaktadır.
Üzgünüz, aradığınız vade ve tutar için bir kredi ürünü bulunamamıştır. Vade süresini ve/veya kredi tutarını değiştirerek tekrar arama yapabilir veya tüm bankaların kredi tekliflerini görebilirsiniz.


ING'nin Kredi ve Kredi Kartı Ürünleri

ING Kur Korumalı Mevduat Faiz Oranları Tablosu

Ana Para

Kur Korumalı Mevduat Hesabı için Diğer Bankalar

ING Kur Korumalı Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

 

Kur korumalı mevduat ile Türk lirası birikimlerinizi kurdaki değişimlere karşı korumanız mümkündür. TL cinsinden birikimleriniz, dövizdeki oynamalardan korunmanın yanı sıra faiz kazanarak mevduat hesabınızda durur. Kur korumalı mevduat hesabının bu özelliği sayesinde birikimleriniz değerlenirken piyasa koşullarından da olumsuz şekilde etkilenmez. 
  
ING kur korumalı mevduat hesabı açmak için tercih edebileceğiniz iki farklı yöntem bulunur. Bu yollardan ilki, ING Mobil üzerinden Cebimdeki Danışman ile görüşmektir. Cebimdeki Danışman’a bağlanarak gerekli görüşmeyi gerçekleştirip prosedürü eksiksiz bir şekilde uyguladıktan sonra kur korumalı mevduat hesabınızı açabilirsiniz. Cebimdeki Danışman’ı kullanarak %17’ye varan mevduat faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Kur korumalı mevduat hesabı açabilmek için tercih edebileceğiniz bir diğer yol, size en yakın olan ING şubesine başvurmaktır. İlgili şubeye giderek banka çalışanlarıyla direkt olarak birebir ve canlı görüşme sağlayabilirsiniz. Gerekli şartları sağladığınız takdirde görüşme sonunda kur korumalı mevduat hesabınız açılmış olur. Hesabınıza uygulanacak olan stopaj oranı %0 olarak belirtilir.

ING Kur Korumalı Mevduat Hesabından Kimler Faydalanabilir?

 

ING kur korumalı mevduat hesabından faydalanabilmek için bazı gereklilikler bulunur. Bunları karşılayan herkes, hızlı ve kolay bir şekilde ilgili hesabı açabilir. Kur korumalı TL vadeli mevduat sisteminden Türkiye’de yerleşik, gerçek kişiler faydalanabilir. 

Türkiye dışında yaşayan vatandaşların da bu sistemden yararlanabilmesi mümkündür. Yurt dışında işçi olan ya da serbest meslek ile uğraşan vatandaşlar, Türkiye’de kanuni yerleşim yerine sahip ise hesap açılışı için başvuruda bulunabilir. ING kur korumalı mevduat hesabını açabilmek için Türkiye’de resmî bir adresin bulunması şarttır.

ING Kur Korumalı Mevduat Hesabının Vade Süreleri Nelerdir?

 

Kur korumalı mevduat hesabının farklı vade süreleri mevcuttur. Hesapta tercih edilebilen vade süreleri; 3, 6, 9 ve 12 ay olarak sıralanabilir. Vadeler değiştikçe faiz oranları da farklılık gösterebilir. Hesabınızı oluşturduktan sonra ihtiyaç ve isteklerinizi göz önünde bulundurarak vade süresini tamamen kendinize göre belirleyebilirsiniz.

Vade süresi dolduğunda belirtilen dönem boyunca faiz tahakkuku gerçekleştirilen hesap, otomatik olarak kapatılır. Bu süreçten sonra müşteri olarak siz, dilerseniz hesabı yenileyip tekrar vadelendirebilirsiniz. Yenilemek yerine yeni bir hesap açmanız da mümkündür. Hesapta kısmi olarak para çekme ve yatırma işlemlerinin uygulanamayacağını da bilmeniz gerekir.

ING Kur Korumalı Mevduat Hesabında Kur Düşerse Neler Yapılmalıdır?

 

Kur korumalı mevduat hesabını açtıktan sonra döviz piyasasındaki değişiklikler nedeniyle herhangi bir endişe duymanıza gerek yoktur. Hesap, negatif yönlü değişikliklerden etkilenmemenizi sağlayan bir yürütme ve işleyiş politikasına sahiptir. Bu sayede döviz kurlarındaki olası oynamalar ve sıçramalar, hesapta bulunan TL cinsindeki paranızın erimesine neden olmaz.

Her gün TCMB tarafından dönüşüm kuru yayınlanır. Değişim oranını hesaplarken vade başlangıcında ve bitişindeki döviz farkı baz alınır. Vade sonundaki kurun hesabın açıldığı tarihten daha düşük olduğu durumlarda faiz oranı değerlendirilir. Böylelikle vade sonunda kur düşse bile anaparanız, direkt olarak mevduat faizi eklenerek güncellenir.

ING Kur Korumalı Mevduat Hesaplaması Nasıl Yapılır?

 

ING kur korumalı mevduat hesaplamasında doğruya oldukça yakın bir sonuç elde edebilmek için hesabınız hakkında bilmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktaları, hesaplama sırasında mutlaka dikkate almanız gerekir. Böylece hesaplama sonucunuz çok daha isabetli olur. Hesap hakkında bilmeniz gerekenler; anapara, vade, hesap tipi, açılış ve tahmini kapanış kuru olarak belirtilir.

Anapara ve gün bakımından vade sayısı, faiz oranını hesaplama konusunda yardımcı olur. Hesabı açtığınız dönemdeki kur ile sürenin dolduğu zamankinin arasındaki farkı elde edebilmek için tahmin yapmanız gerekir. Bunun için çalışanlardan bilgi alabileceğiniz gibi dilerseniz hesaplama araçlarından da yararlanabilirsiniz. Böylece vade bitiminde hesabınızda ortalama olarak ne kadar para bulunacağını öğrenmiş olursunuz. 

Hesap Açılış Ücreti ING Kur Korumalı Mevduat Hesabında Var mıdır?

 

ING kur korumalı mevduat hesabını açarken bunun için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Fakat yine de yerine getirmeniz gereken bazı yükümlülükler bulunur. Bu yükümlülükleri yerine getirdiğiniz takdirde hesabınızı gönül rahatlığı içerisinde oluşturabilirsiniz. Hesabı açabilmek için ek ücret ödemeniz gerekmese bile bir alt limitin bulunması, buna örnek olarak gösterilebilir.

Kur korumalı mevduat için hesabınızdaki anaparayı genel olarak siz belirliyor olsanız da meblağın her şekilde alt limiti geçmesi gerekir. Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı açmak için en az 5000 TL’lik bir para yatırma işlemi gerçekleştirmelisiniz. 5000 TL altında kalan yatırımlarınız, kur korumalı olan bu hesabı açmak için yeterli değildir.