Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

Anadolubank Kur Korumalı Mevduat Faiz Oranları

Anadolubank kur korumalı mevduat faiz oranları hesaplaması yaparak vade sonu getiri planı yapabilirsiniz.

Merkez Bankası tarafından açıklanan kur bilgisidir.

Vade sonu kur tahmininizi giriniz.

Hesapla

50.000 TL 91 Gün Vadeli Anadolu Bank'a ait kur korumalı mevduat hesabı bulunmamaktadır.
Üzgünüz, aradığınız vade ve tutar için bir kredi ürünü bulunamamıştır. Vade süresini ve/veya kredi tutarını değiştirerek tekrar arama yapabilir veya tüm bankaların kredi tekliflerini görebilirsiniz.


Anadolubank'ın Kredi Ürünleri

Anadolubank Kur Korumalı Mevduat Faiz Oranları Tablosu

Ana Para

Kur Korumalı Mevduat Hesabı için Diğer Bankalar

Anadolubank Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabının Özellikleri Nelerdir?

 

Anadolubank, mevduat sahiplerinin Türk lirası birikimlerini kurdaki değişimlere karşı koruma imkânı verir. Kur korumalı TL vadeli mevduat hesapları sayesinde faiz getirisine ek olarak dövizdeki değişimlerden de yararlanmak mümkün hâle gelir. Söz konusu hesabın getirisini; vade süreleri, mevduat faiz oranları ve hesap açılış kapanış tarihleri arasında değişen döviz kurları belirler. 

Kur korumalı mevduat hesabında vade boyunca sabit faiz işlemeye devam eder. Hesaba yatırılan anapara miktarı, elde edeceğiniz faiz getirisini belirler. Ayrıca söz konusu hesaptan %0 stopaj kesintisi yapılır. Böylelikle Türk lirası tasarruflarınızı kur değişimlerine karşı korumak ve kesintisiz faiz geliri elde etmek mümkün olur. 

Söz konusu banka üzerinden sadece Türk lirası cinsinde kur korumalı vadeli mevduat hesabı açılır. Türk lirası banka tasarruflarınızı farklı bir işlem yapmadan bu hesaba yatırmanız mümkündür. İlgili hesabın açılışında herhangi bir alt ve üst tutar sınırı bulunmaz. Mevduatlar isteğe bağlı olarak USD, EUR ve GBP cinsinden dövize endekslenir.

 

Anadolubank Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

 

Anadolubank hesap açma işlemi için izleyebileceğiniz iki yöntem vardır. İlgili bankanın müşterisi olanların hesap açmak için birkaç adımı takip etmesi yeterlidir. Başvurunun ardından kur korumalı hesap açma işlemi kısa sürede gerçekleşir. Ancak Anadolubank müşterisi değilseniz öncelikle üyelik işlemlerini ve banka prosedürlerini tamamlamanız gerekir. 

Anadolubank Müşterilerinin İzlemesi Gereken Adımlar Nelerdir?

 

Anadolubank müşterileri; bankanın mobil uygulaması, şubeleri ve internet sitesi üzerinden kur korumalı TL vadeli mevduat hesabı açabilir. İlgili bankada hâlihazırda bir vadeli mevduat hesabınız varsa tasarrufunuzu doğrudan bu kur korumalı hesaba aktarmak da mümkündür. Size en yakın Anadolubank şubesinden ya da internet üzerinden bu hesaba geçebilirsiniz.

Anadolubank Müşterisi Olmayanlar Hangi Adımları İzlemelidir?

 

Bankanın müşterisi değilseniz üyelik için birtakım prosedürleri tamamlamanız gerekir. Bankanın internet sitesindeki sayfaya bilgilerinizi girdikten sonra kurye formu oluşturmalısınız. Kuryeyle birlikte gönderilen sözleşmeyi imzaladıktan sonra size Anadolubank müşterisi olduğunuzu belirten bir SMS veya e-posta gelir. Bu bildirimleri takip ederek üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

İlgili bankanın müşterisi olduktan sonra günlük faiz kazanma avantajı sunan dijital renkli hesap açılır. Anadolubank mobil uygulaması üzerinden sırasıyla “Hesaplar”, “Yeni Hesap Açma” ve “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” adımlarını takip etmeniz gerekir.  Kur korumalı mevduat hesabı açmak için gereken formu doldurduktan sonra tüm işlemler tamamlanır.

 

Anadolubank Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı Avantajlı mıdır?

 

İlgili bankada kur korumalı mevduat hesabı açmak isteyenler, Anadolubank ne zaman kuruldu ve müşterilerine hangi avantajları sunar gibi sorular yöneltir. 1997 yılında kurulan ve köklü bir geçmişe sahip olan bu banka, müşterilerine parasının değerini koruma imkânı verir. Banka, kur korumalı TL mevduat hesabı olanlara avantajlı faiz oranları sunar. 

Anadolubank müşterilerine 3, 6, 9 ve 12 ay olmak üzere dört ayrı vade seçeneği sunar. Vadeye göre değişen mevduat faiz oranları da mevcuttur. Faiz getirisi, kur kazancından fazla olduğunda vade sonunda bu meblağ anaparaya eklenir. Böylelikle kur getirisi olmasa dahi işleyen faizden yararlanmak ve birikimlerinizin değerini korumak mümkün olur.
 

Anadolubank Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabının Getirisi Ne Kadardır?

 

Anadolubank mevduat hesaplama işlemleri, TCMB’nin her gün 11:00’de açıkladığı döviz alış kuruna göre yapılır. Kur korumalı TL vadeli mevduat hesabını açtığınız ve kapattığınız tarihte mevcut olan döviz kurları belirlenir. Ardından bu tarihler arasında oluşan kur farkından kaynaklanan getiri ortaya çıkarılır. Vade süresiyle döviz hareketleri elde edilen getiride belirleyici olur.

Anadolubank kur korumalı hesabını vade bitiminden önce kapatmanız mümkündür. Ancak bu durumda işlem tarihine kadar elde edilen tüm faiz gelirleri kaybedilir. Hesaptan çekebileceğiniz anapara tutarında ise hesap açılış ve kapanış tarihlerindeki döviz alış kuru belirleyici olur. Hesabın kapanışındaki kur, açılış gününden yüksekse herhangi bir fark ödenmez. 

Anadolubank’ta bulunan kur korumalı mevduatınızda vade süresi ve faiz oranı önemlidir. Ayrıca hesabı açtığınız dönemde açıklanan döviz alış kuru da birikiminize yapacağınız katkıyı etkiler. HangiKredi’nin hesaplama araçları ile bankaların mevcut faiz oranlarını öğrenmek mümkündür. Türk lirası tasarruflarınızı bu hesaplara yatırmadan önce güncel faiz oranlarını ve döviz kurlarını öğrenerek birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.